terve apua kaivattaisiin ps3 puhdistamisessa. eli uskaltaako tonne mennä ruiskuttamaan paineilmaa itse vai meneekö rikki?pidetäänkö kone silloin päällä vai ei?ostin tollasta crc dust off paineilma purkin mutta alko vähän epäilyttään että onko tuo sopivaa ainetta kun tuntuu tulevan aika kylmää ilmaa purkista pihalle -25 asteista?
ps3 puhdistaminen
15
7546
Vastaukset
- iMachine
Kone pois päältä. Pleikkarin pitäisi kyllä kestää tuollainen, ainakin lähes kaikki komponentit kestävät. Mutta älä suihkuta yhteen kohtaan liikaa.
- psssssttttaaa
joo ei se ainakaan vielä hajonnu:)kiitti
- ------------------------
ei kai sitä turhaan tarvitse putsailla. eikä varmasti aivan heti kannata käynnistää, melkoinen shokki mokoma kylmä.
- psssssttttaaa
juu ei. mutta kone on alkanu metelöimään enemmän mitä ennen niin ajattelin kokeilla jos olisi päässyt pölyä koneen syövereihin.
- aapelikaakeli
virratpois takaa. painat levyn ulostulo kuvaketta pohjassa samalla kun laitat takaa virrat uudestaan päälle.kone suorittaa puhdistus operaation :)
- :
Ja saattaa hajottaa koko laitteen tai ainakin takuut menee kertaheitolla pois, jos teet tuon edellä mainitun puhdistus homman (Ps3 kuntotestin tuulettimille). Kokeilkaa tätä vasta viimeisenä keinona kun on viallinen kone ja takuut ummessa.
- ujmjjk
Tää autto kummasti :) tuli ihan mahtava läjä pölyä pois koneesta ja käy paljon hiljempaa :)
- jeepeli
Huollossa ne ajaa tuon saman jutun eli virrat pois takaa :) Itsekkin olen sen n 40kertaa tehnyt. Ihan normi puhdistus toimenpide.
- -
jeepeli kirjoitti:
Huollossa ne ajaa tuon saman jutun eli virrat pois takaa :) Itsekkin olen sen n 40kertaa tehnyt. Ihan normi puhdistus toimenpide.
No tuo puhdistus homma ei kyllä ole mikään ominaisuus vaan se on ihan oikeasti tuulettimien kunto testi, en suosittele mutta tehkääpä miten itse tahdotte.
- sdgsdg
ei mulla toimi toi
- Puhistaja
Kiitos avusta :)
- kjhgfd
sori tuplat..
- omistaja
Ps 3 omistaja myös käy vähän tehoisella imurilla tuuletus aukoista. Pölyt veks ja päältä luuttulla. Hyvin toimii
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla
Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e3178123Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne996369Jos olisit täällä
Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä1743673- 702440
Kyllä se taitaa olla nyt näin
Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee402430- 422204
Odotan että sanot
Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san222176Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea
Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.1962014- 831877
- 481575