Eli otsikon mukaan, onko täällä ketää kuka olisi käynyt tinnituksen laserhoidoissa? Itselläni kyseinen hoito suunnitteilla ja haluaisin kuulla kokemuksia.
Tinnituksen laserhoidoista kokemuksia?
9
1916
Vastaukset
- IT-Kokki
Ilmeisesti kukaan ei ole käynyt laserhoidossa, tai sitten on parantunut niin ettei enää tarvitse käydä täällä palstalla... :)
Soittelin paikalliselle palveluntarjoajalle, joka kehui kovasti. Osa kuulemma saa apua, ja osalla tinnitus voimistuu. Se oli hieman huolestuttavaa kuulla.
Maksaa täällä noin 200 e / 5 kertaa ja kestää viikon. Toinen hoitojakso muutaman kuukauden päästä edellisestä.
Mieli tekisi mennä, mutta olisi kiva kuulla kokemuksia muilta ensin...- Ewata
Missähän tälläinen paikka on,.istä sellaisen hoidon saa
- misujohan
Ewata kirjoitti:
Missähän tälläinen paikka on,.istä sellaisen hoidon saa
Olisi tosiaan kiva tietää missä laserhoitoa tinnitukseen annetaan.
- turkulainen__
misujohan kirjoitti:
Olisi tosiaan kiva tietää missä laserhoitoa tinnitukseen annetaan.
Itse tosiaan googlasin "tinnitus laserhoito", ja löysin muutamia klinikoita. Omalle kohdalle sopivin on Turussa sijaitseva Ykkös-Laser. Muita paikkoja löytyy ainakin Inkoosta ja Helsingistä.
- IT-kokki
Ilmeisesti kukaan ei ole uskaltautunut laser-hoitoon? Onko kellään omakohtaisia kokemuksia? Joillain on sentään: http://www.progressrec.com/curing-tinnitus.html
- two-socks
Joo tuota kautta minäkin alunperin asiasta kuulin, kyseinen tyyppi on itseasiassa facebook-kaverini :D tosin itse en ole vieläkään uskaltautunut kokeilemaan..:/
- Tinnaaja
Onko kukaan käynyt vielä kokeilemassa?
- dinninnii
Jos laser-hoidoista olisi selkeää näyttöä, että auttaa, uskoisin, että sitä saisi yliopistollisissa sairaaloissa. Rahastuksen makua ja olisi mielenkiintoista tietää, miten laser-hoito sitten toimii? Kannattaa ottaa selvää, ennenkuin laittaa rahaa palamaan. Tinni on itellä ollut riesana yli 30v ja voin sanoa, että tuona aikana on ollu monenlaista luontaistuotetta, lääkettä, hierontaa, maskeeraus- ja ylipainehoitoa yms. ja vielä tänä päivänä ei tinniin ole löytynyt hoitokeinoa. Kannattaa olla kriittinen ja ottaa selvää, ettei pettyisi sitten turhaan.
- Papu456
Ainakin tutkimusten mukaan hoito toimii etenkin nuorilla tuoreissa tapauksissa jossa tinnitus on aiheutunut meluhaitasta. Onko kellään vieläkään kokemuksia?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol6312683Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H232110Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis4182096- 761735
JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran201689Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe671540- 1271304
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.201161Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka231120- 581028