Vuoden 1996 Opel Vectra autoliikkeessä 450 euroa, ja samanikäinen Vectra yksityisellä 1400 euroa.
http://www.nettiauto.com/2917311
http://www.nettiauto.com/2921607
http://www.nettiauto.com/2917311
http://www.nettiauto.com/2921607
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
kai ihmiset vain sokeasti luulevat että yksityisiltä saisi autoja halvemmalla kuin liikkeistä.
Yksityinen pitää 1400 eurolla toiset renkaat itse. Onko autossa alla edes talvirenkaat vai pitääkö lähteä lipsuttelemaan kotikulmille kesäkumeilla? :D
Tai onko peräti niitä yksityisten autoja joissa ei raaskita renkaita antaa lainkaan mukaan,saa nekin viedä mukana.
Tuulilasi on 500 euroa kerran otteessa korjauskehotus,on huomattava kuluerä.En ostaisi tuota!
vaihdettuna. Ei oo paha -voi jostakin saada lähelle kahtasataa.
Anteeks juntit.
Toi kuva on otettu samassa paikassa ja tuskin nainen noita korjauksia on tehnyt. Vittu mitä kusetusta
Ettei olis sama auto molemmissa kuvissa????
Omituista.
Kunnon Jethro-jobbarimimmi, ostaa 450 ja yrittää myydä tonnia kalliimmalla.
Yksityisen hinta on enää vähän yli kaksi kertaa kalliimpi kuin autoliikkeen hinta.
Autoliike tekee bisnestä ja pääsääntöisesti niiden on pakko myyjä kalliimmalla kuin yksityisen.
Yksityinen voi pyytää vaikka miljoonaa bemarin raadosta ja se on hänen asiansa.
Toinen tekee voittoa ja toinen ei, kyllä se tiedetään että moni yrittää saada hirveän hyvän hinnan autostaan ja hyvä jos saa ei siinä mitään mutta kyllä ostajat on harvassa. Tätä näkee muissakin kaupankäymissä kuten vaikka huutonet, joku siellä tai siis hyvin monet kauppaa tietokone komponentteja mitkä on käytettyjä jopa vuosia ja silti vain lasketaan hintaa -10% uuden hinnasta, kun uusi on kaikenlisäksi takuulla ja voi olla uudempaa tekniikkaakin jo. Muutenkin tietokonekomponenteissa hinnat laskee koko ajan ja uutta tulee markkinoille että jokin -10% vanhasta komponentista on varsin naurettavaa pyyntiä, saa pyytää eri asia on onko kellään niin kova tarve että tarvitisi antaa.
Että tämmöistä..
Älä nty annastiina keuhkoo.
kuvissa, sen näkee noista pölykapseleista ja vetokoukku kummassakin, tyttö yrittää tehdä tiliä...
yrittää elää ja kauppa se on ko kannattaa. jokainen elää ns. ylijäämällä, tavalla tai toisella. Eli onk se nyt niin paha juttu jos ostaa halvemmalla ku myy. Kysehän on siitä et saa jonkun ääliön maksamaan. No autokaupassa noita yksityisiä kyllä riittää, jotka luulee saavansa rojujaan kaupaks. Niitä on Nörttiauto pullollaan, parhaat vielä yrittää nostaa hintaa kun ei mee kaupaks.
Eihän se, että kuva on samasta autosta, tarkoita sitä että myytävä ajoneuvokin on sama. Kyseessä on 2 eri Vectraa, toisella ajettu alta 200 tonnia, toisella yli 300.
Varsinaisia kansankynttilöitä täällä..
Vähän piti hintaa laskea, mutta kyllä ahkera yksityinen saa helposti yli kaksi kertaa kovemman hinnan autosta kuin autoliike.
kun sait auton kaupaksi. Tosiasiassa säälin teitä pikkujobbareita. Terv. Miranda
Voi vitsit. Liikemies myy vain 197000km ajetun auto. Sitten selviää että mittaristo on ruuvattu. Todelliset kilometrit ovat 313000km. No mitäs siinä tehdään, kun huijattu on? Yritetään päästä paskasta eroon.
Sama Opel ja samalla tietokoneella laadittu ilmoitus. Joten kusetusta koko juttu!