Kylläpä lähti taas lapasesta...

Tämän illan perusteella seuraavat känniääliöt saisivat lentää helvetin kyytiä ulos: Sampo, Tuija, Stephania, Dana. Voi vittu, mitä touhua... Ei voi ymmärtää tollasta kohellusta. Ei mitään järkee missään. Ihan kuin joitain saatanan yhdistelmävammaisia autisti-adhd-kakaroita koko sakki! Toiminta kuin 4-vuotiailla, puheet kuin 8-vuotiailla. Jopa Toni loisti heihin verrattuna tänään asiallisena, ja se on paljon se!
13615
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Oli ne ällöjä Tonin osakkeet nous. Antti ja Esa käyttäytyi asiallisesti.

Äänestä
  • vaikka se keksisi parannuskeinon syöpään...

    Äänestä

ollaan kovaan ääneen vaatimassa asukkaille alkoholia, ja sitten kun sen alaisena käyttäydytään hieman huonosti niin heti ollaan potkimassa pois talosta. Ihmeellistä sekoilua!

Äänestä
  • onko käyny mielessä että ehkä ne on eri tyypit kun vonkuaa sitä alkoholia noille?

    Äänestä

  • 88888888 kirjoitti:

    onko käyny mielessä että ehkä ne on eri tyypit kun vonkuaa sitä alkoholia noille?

    Toni on fiksumpi kännissä kuin selvinpäin.x ) Vaikka jotkut syvälliset "oikeasti"-jutut meni vähän ohi eilen, niin oli herttaista kun hän puhui niin nätisti lapsestaan ja Esa A:lle toivomastaan voitosta.
    Samin aikana sekä Ason että Tonin käytös meni huonompaan suuntaan, mutta ei Toni ole yksiselitteisesti juntti, tyhmä tai huonotapainen. Okei, huonotapainen hän on! :D Mutta omaa tilannetajua 100 kertaisesti esim. Steffiin verrattuna ja jos hölmöilee niin pyytää anteeksi tai sanoo, ettei tarkoittanut. Toni juo enempi kännejä.

    Äänestä

nononono! Kolme näistä on äly-Esan suosikkia: Dana, Sampo ja Tuija. Ei voi kuin nauraa:DDDD

Äänestä
  • Esan kommentointi ei mitenkään liittynyt eilisillan tapahtumiin, vaan oli annettu paljon aiemmin.

    Äänestä

Minä olen kyllä alkanut tykkäämään Tonista. Ennemmin Toni finaaliin, kuin Aso. Toni sanoo suoraan, mitä ajattelee.Aso on tyhjänpäiväinen jaarittelija.

Äänestä

Sanoo, kun on sanottavaa, eikä turhaan yritä pisteitä kyhätä. Tykkään nyky Tonista.

Äänestä
  • Miekin tykkään, aluksi inhosin, sitten inhosin vielä lisää. Mutta mies tarkemmin ajateltuna on aidoin talossa. Jotenkin hänessä on sekä herttaisia että ärsyttäviä piirteitä. Koska tyyppi on nuori hänestä varmasti kehkeytyy ihan hyvä tyyppi.

    Äänestä

Hyi Sampo! Sikailet yksin keittiössä aamuvarhain, kun toiset nukkuu. Onneksi Tuija ei nähnyt kun kauhoit omalla lusikalla joka ikisestä kiposta, mutta miksi ihmeessä otit lautasen lavasteeksi viereen kun et sitä kuitenkaan käyttänyt?
Esa ei ole ateisti, vaan agnostikko, eli myöntää rehellisesti, ettei TIEDÄ onko Jumala olemassa, muttei kiellä Jumalaa.
Moniko ev.lut on varma uskostaan?
Aso taitaa uskoa siihen "toiseen Herraan", p*lettätä huutelee ainakin tämän tästä.
Dana saisi olla finaalissa ja Toni myös.

Äänestä
  • Esan tyttöystävä (ei siis naisystävä) on uskovaisesta perheestä, joten ateisti-Esan on näiden silmissä turvallisempaa esiintyä agnostikkona.

    Profiilissaan Esa ei kuitenkaan malta olla mainostamatta todellista vakaumustaan:
    "Helsinkiläisen elämän tärkein henkilö on hän itse.
    - En usko minkään muotoiseen elämään ennen syntymää tai kuoleman jälkeen, hän selvittää."

    Äänestä

  • Rankkua kirjoitti:

    Esan tyttöystävä (ei siis naisystävä) on uskovaisesta perheestä, joten ateisti-Esan on näiden silmissä turvallisempaa esiintyä agnostikkona.

    Profiilissaan Esa ei kuitenkaan malta olla mainostamatta todellista vakaumustaan:
    "Helsinkiläisen elämän tärkein henkilö on hän itse.
    - En usko minkään muotoiseen elämään ennen syntymää tai kuoleman jälkeen, hän selvittää."

    mitä esa on miehiään..tuon ikäinen mies ja puhuu tyttöystävästä.........vai onko lie jokin pikkulikka????

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


343434 kirjoitti:

Tämän illan perusteella seuraavat känniääliöt saisivat lentää helvetin kyytiä ulos: Sampo, Tuija, Stephania, Dana. Voi vittu, mitä touhua... Ei voi ymmärtää tollasta kohellusta. Ei mitään järkee missään. Ihan kuin joitain saatanan yhdistelmävammaisia autisti-adhd-kakaroita koko sakki! Toiminta kuin 4-vuotiailla, puheet kuin 8-vuotiailla. Jopa Toni loisti heihin verrattuna tänään asiallisena, ja se on paljon se!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu