Kiduttamisen vastustaminen

Aappeli kiekuu

Aapo väittää vastustavansa ihmisten kiduttamista: http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/8638114/41107942

Eikö Aapon siten pitäisi vastustaa myös islamin perustajaa, profeetta Muhammedia, joka kidutti brutaalisti useita viattomia ihmisiä? Miten on, Aapo?

Pari esimerkkiä Muhammedin harrastamasta kidutuksesta:

- Juutalaisen johtajan Kinana bin al-Rabin kidututtaminen aarrekätkön löytämiseksi (mm. tekemällä tuli hänen rintansa päälle): Ibn Ishaq, 511.
- Islamista luopuneiden kidututtaminen kuoliaaksi mm. hakkaamalla näiden jalat ja käden ristikkäin poikki, sokaisemalla heidän silmänsä kuumennetuilla rautatangoilla, ja jättäen heidät kuolemaan aavikolle – kieltäen heitä vielä saamasta vettä kuolintuskissaan: Ibn Ishaq, 454.

10

380

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yksiverinen...

      han on humanisti ja ristiverinen ja kommunisti ja valankumouksellinenj ja yhdistyksellinen ja reipas ja
      geenirikas ja opinut ja osaa laulaa ja tanssia ja on multikulti ja ei varasta alkuasukaiden tyopaikkoja ja on
      ulkomailla syntynyt suomalainen..ja...ja....ja...jne..

      tosiasiassa aapeli on tuomioiden ylapuolella, panssaroitu oikeusministeriolla, keltahousuilla, viherpeipoilla,
      poliisilla, puolustusvoimilla, uutismuurilla, neuvostoilla, vahemmistovaltuutoilla,rotusuojelulailla, ynm..ynm...

    • höpölöpönlää

      esim pedofiilit saisi kiduttaa hengiltä. kristinusko on lällyä, kaikki pitää antaa anteeksi ja kääntää vain toinenkin poski. paskat, kuka haluaa taivaaseen jossa "katuvia" pedoja? tai murhaajia, raiskaajia tms tms.

    • Aappeli kiekuu

      Aapo ei sitten millään konstilla uskalla vastata...

    • ....

      hiukan ajattelet niin ehken ymmärrät että Muhammed on nykyisen lainsäädännön ulkopuolella.

      • Aappeli kiekuu

        Jos hiukan ajattelet, niin ihmisen, joka väittää vastustavansa kidutusta, tulee myös vastustaa islamin perustajan, profeetta Muhammedin harjoitamaa brutaalia kidutusta.


      • ....

        Muhammed ei ole nykyisen lainsäädännön ulkopuolella. Päinvastoin, hänen tekojaan ja opetuksiaan pitää verrata nykyiseen lakiin. Pitääkö tämäkin selittää sinulle?

        Muhammedin teot ja puheet ovat esimerkkinä nykyajankin muslimeille. Se on heille laki, tai uskonnollinen ohje eli sunna. Koska se on ohjeeksi annettu, sitä täytyy verrata nykyajan lakiin.

        Väitteesi on yksi tunnettuja Aabrahamin typeriä väitteitä. Sitä hän on usein toistanut. Olet selvästi Aabraham.


      • ....
        Aappeli kiekuu kirjoitti:

        Jos hiukan ajattelet, niin ihmisen, joka väittää vastustavansa kidutusta, tulee myös vastustaa islamin perustajan, profeetta Muhammedin harjoitamaa brutaalia kidutusta.

        tapahtuneen vastustus on turhaa, pitäisi huolehtia tästä hetkestä ja tulevaisuudesta eikä märehtiä menneitä.


      • Aappeli kiekuu
        .... kirjoitti:

        tapahtuneen vastustus on turhaa, pitäisi huolehtia tästä hetkestä ja tulevaisuudesta eikä märehtiä menneitä.

        Tuolla logiikalla myös Hitlerin ja natsismin vastustus on turhaa. Silti jatkuvasti yrität estää islamkritiikin juuri Hitleriin, natseihin ja heidän tekoihinsa vedoten.

        Olet toki oikeassa, että pitää huolehtia tästä hetkestä ja tulevaisuudesta. Siksi meidän tuleekin vastustaa islamin leviämistä ja islamilaista terrorismia. Islamilainen terrorismi on pahin uhka vapaalle maailmalle sitten natsismin ja kommunismin. Ja juuri siksi myös islamia ja profeetta Muhammedia tulee arvostella ankarasti.


      • ....
        .... kirjoitti:

        tapahtuneen vastustus on turhaa, pitäisi huolehtia tästä hetkestä ja tulevaisuudesta eikä märehtiä menneitä.

        Muhammed on arvosteltava nykyajan moraalin ja lakien mukaan. Siksi hän on pedofiili, raiskaaja, kiduttaja, murhaaja ym. ym. rikollinen vielä tänä päivänäkin.
        Onhan typerää luulla, ettei esimerkki-ihmisen tekoja arvosteltaisi.

        >>pitäisi huolehtia tästä hetkestä ja tulevaisuudesta eikä märehtiä menneitä.

        Pidätkö sinä muslimeja märehtijöinä?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      26
      3224
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2389
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      81
      2296
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      106
      2014
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1653
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      46
      1508
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1417
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1295
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      120
      1170
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1126
    Aihe