Tuottamalla suomeen MaMuja ja majoittamalla nämä persaukiset vuokrakämppiin, saadaan vuokra-markkinoille ns. TUNGOSTA. Lystin maksavat veronmaksajat, asumistukina, eiväthän mamut vuokria maksa.
Mutta mitä mieltä olet, keinotellaanko MaMuilla, vuokramarkkinoilla.
Haansin mielestä keinotellaan.
Mukana Juonessa: Kokoomus (tuttavallisemmin Kako), kepuli, demari ja "VUOKRATURVA", tietenkin
Mutta mitä mieltä olet, keinotellaanko MaMuilla, vuokramarkkinoilla.
Haansin mielestä keinotellaan.
Mukana Juonessa: Kokoomus (tuttavallisemmin Kako), kepuli, demari ja "VUOKRATURVA", tietenkin
Vastaukset 5
Vanhimmat
maahanmuuttajat, mustalaiset, vuokralaiset, ugandanjussit, vironvladimirit jne.
Ei noista kukaan eroa edukseen.
komukkavuokralaiset ovat vielä enemmän työtä vieroksuvia.
Palstan tyfny on köyhä, katkera, kateellinen, muille pahaa toivova, vasemmistoa äänestävä, perusnegatiivinen, yleensä työtön ja vuokralla asuva.
hanke on Kokoomuksen viekas keino tehdä vuokralaisilla bisnestä.
Joskus kuitenkin tulee mieleen, että tulisi joku ibrahim ja nasauttaisi edes yhden kakolaisen, niin alkaisi varmaan tapahtua. Sopulit näyttävät nyt olevan niin saamattomia. Kun me muut maksamma niitä asumistukia.
Ja on kuulemma kakon hallituksen ohjelmassa, että lisää ibrahimoveja...
En ole rasisti, en missään nimessä, mutta muistutan, että kotimaista porukkaa on kortistoissa noin 6 ja puolisataa TUHATTA ! nnananaaatsien salailuista huolimatta.
tuolla kortistossa väkeä niin kunnollista työtä tekevää sieltä löydä yhden yhtä kappaletta. Asumistuki pois, toimeentulotuki pois, työttömyyskorvaus pois. Johan alkaisi työ kiinnostaa tätä roskasakkia.
et saa kun haisevan pierun, kunnon tuhnu-sellaisen.
Pidä hyvänäsi, sinivalkoinen, kakolainen.