Valitusten ryöppy Googlen Nexus One -kännykästä:
http://www.tietokone.fi/uutiset/valitusten_ryoppy_googlen_nexus_one_kannykasta
Törkeää rahastusta:
"Jos peruutat, maksat 530 taalan puhelimesta 730 taalaa"
"Myynti on ollut vaatimatonta. Varhaiset ostajat ovat aiheuttaneet valitusryöpyn, joka liittyy niin itse puhelimeen kuin sen tukeenkin. Ja jos puhelimen palauttaa liikkeeseen, tiedossa on hurja sakko."
3G takkuaa, kosketusnäyttö takkuaa, tukea ei saa... jos haluaa luopua rangaistaan rankasti.
JÄLLEEN YKSI RUMA LINUXTARINA! Mutta menekistä päätelleen kuluttajat oppivat surullisen kuuluisista miniläppärilinuxeista ettei linuixiin kannata käsiään liata.
Googlen Nexus FLOPPASI!
8
268
Vastaukset
- --Gaga--
Oikeesti aina kun linuxia yritetään tuoda massoille niin ihme sähläystä, Asus lokasi linuxnimen Xandros hirvityksellä, Google mokailee jne. Ei ihme Jos Google vältää ja tekee kaikkensa ettei mainonnassa ja uutisoinnissa linux sanaa yhdistettäisi sen uusiin tuotteisiin.
- SuomenKansa.
Viikko ilmestymisen jälkeen luuri alelaarissa, ei tullut iPhonelle kilpailijaa:
http://www.digitoday.fi/vimpaimet/2010/01/15/nexus-onen-saa-alehintaan/2010637/66
Varsinainen "superpuhelin".... superfloppi paremminkin. Misäs muuten exergy on... onko nexusta ostamassa kun on niin fanaattinen Google fani? - älä valehtele
vaan kyseinen puhelin on muuten vaan niin paska ettei siihen olla tyytyväisiä. Ja onhan esimerkkejä siitä miten hyvästä käyttiksestä saadaan huono, mm. surullisen kuuluisa Xandros jolla vesitettiin sinänsä hyvä idea.
Itselläni on KUNNON linuxit toimineet hyvin, tätäkin kirjoittelen Asuksen miniläppärillä johon laitoin tuon paskan Xandrosin tilalle Xubuntun, ja ihan normaali Xubuntu eikä netbook-versio. HYVIN TOIMII!
EI siis ole linuxin (ytimen) vika jos itse käyttis on paska!
En mäkään ostais tota Googlen kännykkää, mut en ostais kyllä mitään Windows-paskakännykkääkään.- Kyllä se niin on
että paskan päälle ei pysty rakentaman muuta kuin paskaa.
- ------------------
Kyllä se niin on kirjoitti:
että paskan päälle ei pysty rakentaman muuta kuin paskaa.
Niin, talo on yhtä vahva kuin kivijalka.
- kysymys...
------------------ kirjoitti:
Niin, talo on yhtä vahva kuin kivijalka.
Kumpi on kivijalka?
------------------ kirjoitti:
Niin, talo on yhtä vahva kuin kivijalka.
Linux on ehkä markkinoiden paras ydin että sen päälle rakentaa mitä tahansa.
- sbsbbb
Linuxlaatua, syökö Googlen vakoiluominaisuudet tehot?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911097
- 125876
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa103845"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten276657- 70605
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait73583Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64562Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54526- 72483
Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist33483