Skitsofreniaa aiheuttaa

etiittenp

marginaalikäyttöjärjestelmän sekä lyhyempi kokeilukäyttö että pidempiaikainen jatkuva käyttö.
http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/8801441/42273644
Etkö ole varma – suvussasi tahi atk-ystäväpiirissäsi voi olla joku niinsanomanne nörtti, joka on sinulta lupaa kysymättä asentanut tietokoneeseesi marginaalikäyttöjärjestelmän distron, jonka käyttöliittymä muistuttaa erehdyttävästi raivoisan atk-suosion saavuttaneen valtakäyttöjärjestelmä-Windows: n käyttöliittymää – mitä käyttöjärjestelmää käytät? Mikäli epäilet näkeväsi tietokoneesi näytöllä tuossa, yhdessä monista esimerkkilinkeistä tahi tässä(kin) viestissä atk-arkkivihollisesi näppäimistön jälkiä, olet mitä todennäköisimmin kenties jopa tietämättäsi kokeillut marginaalikäyttöjärjestelmää.

11

366

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nimimerkki20

      sun jo hakeutua hoitoon, trolli? Tuollainen jatkuva toisten mustamaalaaminen kertoo kyllä jotain susta. niin ja tiedokses että linuxien käyttäjät on ihan tervejärkisiä, mutta tuntuu että juuri se windowsin kanssa tuhraaminen aiheuttaa erilaisia mielenterveyden ongelmia! Ja tuossakaan linkittämässäsi viestissä ei kirjoittaja todellakaan ole mikään skitsofreenikko. Antoi vain samalla mitalla takaisin, juuri niinkuin sunlaiselle idiootille pitää tehdäkin!

      Ja siitä raivoistasta suosiosta...ainoa johon yhdistäisin sanan raivoisa, on sun pääkoppasi sisältö. Siellä lienee melkoinen raivoisa myrsky. Niin että älä ala haukkumaan muita skitsofreenikoiksi.

      • Tää on se sama aitoudentarkistus-hörhö joka jaksaa jauhaa asiasta loputtomiin ja nostella viikon tai kahden välein jo unohtunutta linkkiään ylöspäin. Voi vain arvailla mistä moinen sitkeys kumpuaa mutta ihan tervettä se ei todellakaan ole. Itse veikkaan että kyseessä on vakavasti sairas ihminen joten olen tätä hyypiötä tuolla muualla hulluksi jo arvellut ja ehdottanut hänelle lääkitystä/hoitoa johon hän toteaa ettei marginaalikäyttiksen mukana kuulemma tule lääkärin papereita mutta asian toteamiseen ei tarvitse kuin palasen normaalia maalaisjärkeä ;)

        Huvittavan säälittävä tapaus, saisit siitä itsellesi kunnon kevätriesan mutta onneksesi sulla ei ole vakionikkiä kuten mulla, hän turvautuu ilmeisesti jatkossakin siis minun kanssa inttämiseen koska muitakaan ei tuolla ihmispolola taida olla johon purkaa henkisiä paineitaan. No, katsotaan viitsinkö tälle atk-atk-atk-atk-autistille mitä vastailla.


      • nimimerkki20
        exergy kirjoitti:

        Tää on se sama aitoudentarkistus-hörhö joka jaksaa jauhaa asiasta loputtomiin ja nostella viikon tai kahden välein jo unohtunutta linkkiään ylöspäin. Voi vain arvailla mistä moinen sitkeys kumpuaa mutta ihan tervettä se ei todellakaan ole. Itse veikkaan että kyseessä on vakavasti sairas ihminen joten olen tätä hyypiötä tuolla muualla hulluksi jo arvellut ja ehdottanut hänelle lääkitystä/hoitoa johon hän toteaa ettei marginaalikäyttiksen mukana kuulemma tule lääkärin papereita mutta asian toteamiseen ei tarvitse kuin palasen normaalia maalaisjärkeä ;)

        Huvittavan säälittävä tapaus, saisit siitä itsellesi kunnon kevätriesan mutta onneksesi sulla ei ole vakionikkiä kuten mulla, hän turvautuu ilmeisesti jatkossakin siis minun kanssa inttämiseen koska muitakaan ei tuolla ihmispolola taida olla johon purkaa henkisiä paineitaan. No, katsotaan viitsinkö tälle atk-atk-atk-atk-autistille mitä vastailla.

        Ja jotenkin tuntuu että tuo tyyppi raivoisine suosioineen, kehittää osan tekstistään puppulausegeneraattorilla, sen verran sekavaa tuon tyypin teksti on. Eli kun se oma hulluus ei riitä, otetaan lisää sekavuutta puppulausegeneraattorilla ja lopuksi vielä mustamaalataan linux-käyttäjät. Toivoisi jo kyllä että joillekin windows-käyttäjille löytyisi pikaisesti mielenterveysapua, ei tuollainen normaaliakaan ole.


    • intepenttiigen

      Kenties tuosta johtuu, että mainitun minorkäyttöjärjestelmän erittäin tyytymättömät käyttäjät kuvittelevat, että sadatmiljoonat hyvin tyytyväiset majorkäyttöjärjestelmän käyttäjät ovat väärässä ja hulluja? Mene ja tiedä siinä sitten.

      • heh heh

        >Kenties tuosta johtuu, että mainitun minorkäyttöjärjestelmän erittäin tyytymättömät käyttäjät kuvittelevat, että sadatmiljoonat hyvin tyytyväiset majorkäyttöjärjestelmän käyttäjät ovat väärässä ja hulluja? Mene ja tiedä siinä sitten.<

        Mistä päättelet meidän "minorkäyttiksen" käyttäjien olevan erittäin tyytymättömiä?? Emme, siis EMME ole tyytymättömiä, emmekä varsinkaan ERITTÄIN tyytymättömiä!

        Sen sijaan kyseenalaistan tuo majorkäyttiksen käyttäjien olevan hyvin tyytyväisiä.. En oikein usko, ihmiset marmattaa siitä paljon.

        Mitä tulee hulluuteen, niin eihän tässä ole hulluksi leimattu windows-käyttäjiä YLEENSÄ vaan eräs tietty multinikeillä postaava fanaattinen mikkisfanipoju, siis Pentti Nelonen.


    • Pakko atk-paitaan?

      Marginaalikäyttöjärjestelmäleiriväen atk-henki haisee taas: Aiovan selvästi tuuli tuo marginaalikäyttöjärjestelmäleiristä jälleen kerran kitkerää, mitä ilmeisimminkn jonkinlaisten atk-psyykkeitten tuoksahdusta.
      http://keskustelu.suomi24.fi/node/8964377

      • Päästikö ne sut ulkoilemaan?


      • Ei epäilyn häivää
        exergy kirjoitti:

        Päästikö ne sut ulkoilemaan?

        Joo se voi olla, että marginaalikäyttöjärjestelmähörhöillä on taaskin atk-vaipat täynnä ja käry tuleekin sieltä


      • .................
        Ei epäilyn häivää kirjoitti:

        Joo se voi olla, että marginaalikäyttöjärjestelmähörhöillä on taaskin atk-vaipat täynnä ja käry tuleekin sieltä

        Ei me kuule käytellä vaippoja, me osataan käyttää vessaa toisinkuin te ikuisesti vauvan tasolle jääneet wintoys-trollit!

        Paska kyllä haisee täällä mutta se haju tulee teistä, wintoy-fanipojat/fanipoika!


    • Hyvänolonmies
    • ...............

      >marginaalikäyttöjärjestelmän sekä lyhyempi kokeilukäyttö että pidempiaikainen jatkuva käyttö.
      http://keskustelu.suomi24.fi/listmessage/8801441/42273644Etkö ole varma – suvussasi tahi atk-ystäväpiirissäsi voi olla joku niinsanomanne nörtti, joka on sinulta lupaa kysymättä asentanut tietokoneeseesi marginaalikäyttöjärjestelmän distron, jonka käyttöliittymä muistuttaa erehdyttävästi raivoisan atk-suosion saavuttaneen valtakäyttöjärjestelmä-Windows: n käyttöliittymää – mitä käyttöjärjestelmää käytät? Mikäli epäilet näkeväsi tietokoneesi näytöllä tuossa, yhdessä monista esimerkkilinkeistä tahi tässä(kin) viestissä atk-arkkivihollisesi näppäimistön jälkiä, olet mitä todennäköisimmin kenties jopa tietämättäsi kokeillut marginaalikäyttöjärjestelmää.<

      Kuule, kun lukee vuosikaudet noita viestejä niin oppii tunnistamaan tietyt tyypit, niillä on aina samaa mantraa ja vaikka ne kuinka vaihtais nikkiä, niin kyllä se sama tuttu mantra paistaa niistä läpi. Ei ole vaikeaa laskea yhteen yksi ynnä yksi ja huomata että niissä viesteissä on useimmiten takana Pentti vaikka nikki oliskin joku muu. Koitat vain tuolla epätoivoisella sepustuksellasi peittää sitä tosiasiaa että Pentti on useimpien trollausten takana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      77
      798
    2. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      144
      760
    3. Kauan mökötetään toisillemme?

      Loppuelämäkö? Vai oisko jo pussailutreffit?
      Ikävä
      57
      666
    4. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      47
      654
    5. Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."

      Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y
      Tanssii tähtien kanssa
      25
      653
    6. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      46
      634
    7. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      44
      597
    8. Laittaisit viestin suoraan!!

      Haluaisin...
      Ikävä
      31
      531
    9. Oot komea

      etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n
      Ikävä
      20
      513
    10. Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla

      Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä
      Lapua
      27
      511
    11. Mieti oikeasti

      Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
      Ikävä
      27
      506
    12. Jonkun mussukka ajanu rallia

      S- Marketilla. Vautsi vau.
      Hyrynsalmi
      6
      476
    13. Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan

      Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee
      Maailman menoa
      402
      462
    14. Se oli molemminpuolinen limerenssi

      Limerenssi myös sinulla kun näin pitkän ajan jälkeen päivystää palstaa. 🤭
      Ikävä
      77
      445
    15. Onko kaivattusi

      Hoikistunut?
      Ikävä
      30
      436
    16. Rydman, herätys!

      "Veikkauksen toimitusjohtaja Olli Sarekoski tienasi kiinteää palkkaa 445 891 euroa ja lisiä 72 157. Kuukausipalkka oli 3
      Maailman menoa
      63
      420
    17. En laita sulle viestiä

      Toivottavasti ymmärrät jo mies hyvä, että en tule koskaan laittamaan sulle viestiä enkä soittamaan sulle. Minusta ei sii
      Ikävä
      39
      404
    18. Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että

      Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.
      Ikävä
      28
      398
    19. Minä kyllä odotan nainen

      että sinun kanssa voisin jutella asioista ihan oikeasti.
      Ikävä
      36
      392
    20. Helena Ahti-Hallberg napauttaa - Näin hän kommentoi Vappu Pimiän TTK-lähtöä

      Vappu Pimiä jätti Tanssii Tähtien Kanssa -juontajapestin viime kauden lopuksi. Nyt on erilainen kausi, kun Pimiä ei ole
      Tanssii tähtien kanssa
      3
      390
    Aihe