UFO PUDONNUT NORJAAN!

nyttapahtuu

22

1431

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niin monta kertaa pe

      Kerto asiasta tarkemmin ei tuosta linkistä oikeen selviä mistä on kysymys ja varjele jos tämäkin ankka.

      • Kyllästynyt.

        Ei taida olla munaa kertoa tarkemmin asiasta,jos sitten mitään kerrottavaakaan.


    • 85675ty5hy5imy7

      Tuon linkin kun avasi niin siellä ei puhuttu sanallakaan ufosta.

      Olet paskanpuhuja isolla P:llä

      • 12345 123

    • lukekaa tarkemmin

      Katsoppas vain, linkin takaa paljastuu paljon uutisia sekä asiaa ja siellä todellakin on tarinaa oudosta valoilmiöstä jonka on nähty putoavan jään läpi Mjøsa -järveen, joka on norjan suurin järvi. Kirkas valoilmiö iskeytyi illalla noin klo. 20:30 paikallista aikaa järven jääpeitteeseen tehden siihen noin 60 metriä halkaisijaltaan olevan pyöreähkön aukon. Natokin on kiinnostunut asiasta siinä määrin että on eristänyt putoamispaikan yhteistyössä norjan viranomaisten (poliisin) kanssa. Ilmiöllä on satoja silminnäkijöitä.

      Mjøsa -järvi on pohjois-eteläsuunnassa 117 kilometriä pitkä. Järven levein kohta, 15 kilometriä, suurin syvyys on 468 metriä.

      • Mjøsa

        Voisitko ystävällisesti laittaa linkkiä tai edes jotain pientä vihjettä jolla tuon uutisen löytää? Olen tässä puolisen tuntia selaillut enkä edes varsinaisesti osaa norjaa. Hieman ihmetyttää miksei voi samantien laittaa linkkiä itse artikkeliin.


      • ....
        Mjøsa kirjoitti:

        Voisitko ystävällisesti laittaa linkkiä tai edes jotain pientä vihjettä jolla tuon uutisen löytää? Olen tässä puolisen tuntia selaillut enkä edes varsinaisesti osaa norjaa. Hieman ihmetyttää miksei voi samantien laittaa linkkiä itse artikkeliin.

        voi laittaa, koska sellaista ei ole olemassa. Aloittaja trollaa, kuten niin usein aiemminkin.


      • Jesse sesese

        Miksi miksi miksi. Natohan se sinne heti hätä housussa änkeää. Miksi se ei ole ihan yhtä vapaa alue kutene ennenkin?


    • KakkosVeneViimesenä

      blaah! en viitti ees aukasta loppuun tommosia tonneja painavia nettisivuja, mutta todella hyvä esimerkki super huonoista nettisivuista :)

    • vitjis

      ..nähä minkälaisen peitetarinan NATO ja viranomaiset tälla kertaa keksivät. Eikö vanha kunnon suokaasu olisi taas paikallaan.

    • hopoma

      Miksei tästä ole ollut mitään puhetta Suomen uutisissa? Jos jään läpi tippuu jossai niin iso objekti, niin luulisi sen rikkovan myös uutiskynnyksen Suomessa.

      • Selitys

        Se on niin iso uutinen ettei se mahdu lehteen. Lehteä suurentamalla mahtuu??


    • jokunen.

      Kaverini soitteli eilen Norjasta ja kertoi lomamatkansa menneen osittain pilalle kun Naton edustaja hääti heidät pois (rahallista korvausta ja hotellihuonetta vastaan) pilkkireissulle vuokratusta kalastajamökistä. Selitykseksi olivat kertoneet että Helgøyan saaren edustalla aloitetaan pudonneen lentokoneen nosto-operaatio ja kaikki saaren tuon rannan ihmiset evakuoidaan. Ei auttanut vastaväitteet kun antoivat kuulemma neljä tuntia aikaa pakata kimpsut ja kampsut.

      Kaverini ei nähnyt valoilmiötä mutta kuuli siitä muilta kalaturisteilta, jotka epäilivät kovasti ettei järveen pudonnut ollut lentokone, ainakaan ihan tavallinen sellainen. Lehdissä ei tästä "evakuoinnista" ole mitään eikä Norjan televisio-uutisissakaan mainita tapausta.

      Tosi oudolta tällainen tuntuu, mahtaa olla kyseessä jonkinlainen salainen lentokoneen prototyyppi kun puoli norjaa pitää hätistää putoamispaikalta.

      • Saarisiinä

        olisikohan tämä totta vai tarua.Jos sinne jotain on tippunut,kyllä siitä jotain tirahtaa maailmalle.


      • norskuffo
        Saarisiinä kirjoitti:

        olisikohan tämä totta vai tarua.Jos sinne jotain on tippunut,kyllä siitä jotain tirahtaa maailmalle.

        norjan omalla ufofoorumilla on juttua asiasta


      • ei kai uhku

      • uudelle

      • miettinyt------

      • 45tb5yb5y4545yy

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1104
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      824
    3. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      18
      649
    4. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      265
      626
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      77
      598
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      104
      574
    7. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      54
      547
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      522
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      513
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      437
    Aihe