Loviisan talous

wby

Ei ihme, että Loviisan talous kuralla: kaupunki kunnostaa vuosittain tamminiemen kiinteistöjä useammalla kymppitonnilla ja saa vuokraa vaivaiset kaksi tonnia vuodessa - yrittäjä nauttii,

parhaalla paikalla oleva kesäravintola myydään hyvä veli hintaan yrittäjälle ilman kilpailutusta ja kaupunki rakentaa vielä tanssipaviljongin jotta yrittäjillä oikein riittää asiakkaita ja rahaa virtaa kassaan.Kuinkas paljon Porvoo nettosi jokirantaravintolakilpailutuksellaan ?

Päättäjät, valtuutetut jo herätkää!!

4

276

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ärrävikainen junkkar

      Olet juuri herännyt, ja kuiteskin märkien yöunien jälkeen sinua vituttaa. Niin minuakin. Miten on mahdollista? Eli vanhan tullikamarin myynti ilman kilpailua. Jossain on vitusti mätää!! Tamminiemeen pistetään kunnan rahaa yksityisen yrityksen hyötyyn. Pitäisikö tästä tehdä rikosilmoitus?

      • kalkattaja

        törsäävät kaiken liikenevän, jottei tarvitsisi mm. kunnostaa suomenkielisten lasten koulutiloja. Vai onko silmissäni vikaa (ei pitäisi, kävin silmälääkärissä), kun vertaan koulujen kuntoa ja näen mitä näen.


      • mummi....
        kalkattaja kirjoitti:

        törsäävät kaiken liikenevän, jottei tarvitsisi mm. kunnostaa suomenkielisten lasten koulutiloja. Vai onko silmissäni vikaa (ei pitäisi, kävin silmälääkärissä), kun vertaan koulujen kuntoa ja näen mitä näen.

        samaa ihmetellyt jo pitkään. rahaa riittää kyllä jonninjoutavaan tassilavaan ja muuhun turhuuteen mutta ei Suomenkielisten lasten kouluolojen parantamiseen. Hävetkää päättäjät!


      • P.A. Puuhevonen
        mummi.... kirjoitti:

        samaa ihmetellyt jo pitkään. rahaa riittää kyllä jonninjoutavaan tassilavaan ja muuhun turhuuteen mutta ei Suomenkielisten lasten kouluolojen parantamiseen. Hävetkää päättäjät!

        Loviisan talouden nähtiin nousevan torilla taksiin vahvasti päihtyneenä joskus 90-luvun lopulla. Vahvistamattoman tietolähteen mukaan se on viimeeksi nähty hengailemassa Elviksen kanssa Las Vegasin kasinoilla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa

      Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k
      Maailman menoa
      126
      3943
    2. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      40
      2436
    3. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      73
      2396
    4. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      73
      2302
    5. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      43
      2059
    6. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      78
      1630
    7. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      79
      1566
    8. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      12
      1274
    9. Kaunein nimi

      Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?
      Ikävä
      71
      1097
    10. Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?

      Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?
      Ikävä
      58
      1091
    Aihe