Kone ei lähde enään joka kerralla käyntiin. Näyttää vain mustaa ruutua, virtanappiin syttyy valo ja tuuletin alkaa pyöriä mutta muuta ei tapahdu. Yhdellä foorumilla suositeltiin bios päivitystä. No mutta osaisko joku viisas mulle tuon päivityksen tuon koneen biossille netistä etsiä kun en itse osannut googlea käyttää ;). Löysin vain jonkun maksullisen recovery cd:n.
Muillakin ilmeisesti ollut samaa ongelmaa kyseisen mallin kanssa, voi olla että emo vetelee viimeisiään.
Acer aspire 7004WSMi BIOS päivitys.
7
747
Vastaukset
- 13
Jos se ei käyntiin lähde niin miten sen biossin aiot päivittää?
- asdasdasdfefrfe
Kone ei lähde enään joka kerralla käyntiin !
Joutuu vaan yrittämään useamman kerran ennen ku lähtee. - 13
asdasdasdfefrfe kirjoitti:
Kone ei lähde enään joka kerralla käyntiin !
Joutuu vaan yrittämään useamman kerran ennen ku lähtee.Juu sori, taisin lukea vähän hätäsesti. En kyllä usko että biospäivitys tuollaiseen ongelmaan auttaa, veikkaisin että emo vetelee viimeisiään, mutta ainahan sitäkin voi viimeisenä temppuna kokeilla. Tarkista valmistajan sivuilta onko siihen uudempaa päivitystä, sieltä löytyy ohjelma ja ohjeet. Pistä vaikka osoite tänne niin joku jeleppaa jos ei engelska luonnistu.
- Vista_fani
Jos kone alkaa keskenkaiken tolla tavalla sekoilemaan ei bios päivitys taatusta auta vähääkään. Kyseessä on selvä rautavika.
Jos nyt sattumalta onnistuisit saamaan koneen senverran käyntiin että bios päivitys olisi käynnissä ja kone jotenkin sekoaisi kesken kaiken niin se olisi sen emolevyn lopullinen kohtalo.
Jos koneella on vielä jotain arvoa l. ei ole ikivanha niin vie huoltoon jos et itse osaa korjata. Ohjelmistovirhehän tämä ei voi mitenkään olla kun ei edes bios näy ruudulla alussa.- asdfasggg
Eli ei enään mikään tuli terä. Takuuta ei enään ole, ja korjaaminen tulis kalliimmaksi kun uus parempi kone joten itse aion tuota räpätä. Kyseisestä mallista on paljon huonoja kokemuksia lähipiirissäni 3 koneesta emolevy rikki ja kaikissa tämä sama oire. Yksi kone meni takuuhuoltoon, uus emolevy vaihdettiin joka meni parin kuukauden käytön jälkeen uudestaan hajalle.
- 2015
asdfasggg kirjoitti:
Eli ei enään mikään tuli terä. Takuuta ei enään ole, ja korjaaminen tulis kalliimmaksi kun uus parempi kone joten itse aion tuota räpätä. Kyseisestä mallista on paljon huonoja kokemuksia lähipiirissäni 3 koneesta emolevy rikki ja kaikissa tämä sama oire. Yksi kone meni takuuhuoltoon, uus emolevy vaihdettiin joka meni parin kuukauden käytön jälkeen uudestaan hajalle.
täältä, en just tuota 7004 mallia huomannut.
http://support.acer-euro.com/drivers/notebook/as_7000.html
- 1one
iskän töistä lakkautettu atk osasto otti ilmaseks koneen netist jostaki tikulle ja sitte tikku romuun
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol5011887Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3791576Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe641378Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H181367- 113972
- 51929
JM lukkoliike
Mihin helvetin kuuseen te olette tällä kertaa siirtäneet Lukkoliikkeenne? Sen kerran kun ensimmäisen ja viimesen kerran19916Pankin avajaiset
Osuuspankin uuden toimitilan viralliset avajaiset vetävät väkeä. Kyllä oli outo nauhan leikkaus, kun leikkaajat pyllisti15771Helena Ahti-Hallberg uudessa elämäntilanteessa - Paljastaa eläkehaaveestaan Espanjassa: "Mä.."
Oi, kuulostaa ihanalta eläkepäivillä! Helena Ahti-Hallberg on ostanut kakkoskodin Espanjasta ja hänellä on puolisonsa ka11764Miten kesäsi meni?
Oletko tyytyväinen siihen? Oliko kaivattusi mielessäsi? Lähennyitkö vai etäännyitkö hänen kanssaan?66763