Yli vuorokausi on jo mennyt eikä XP ole saanut päivitetyki itseään, aloitus oli SP1.
Mitä helvettiä tämä on, Pentti!??!?
Saatana!!
4
213
Vastaukset
- poika!
Windowsin motto: Hiljaa hyvä tulee. Jos tulee. ;)
- Linux 1%
trolli.
Linux 1% - penafani
Asensin tuossa hiljan XP:n ja päivytysrumba kesti melkein viikon. Kone ei tosin ollut koko ajan auki. Joka tapauksessa lataili niitä päivityksiä vähän kerrallaan ja buuttaus aina siihen väliin. Tässä asiassa menee kyllä pisteet linuxille. Mint asennus kesti 20 min. ja päivitykset siihen tunti päälle.
Toisaalta XP suht. tuoreessa koneessa toimii vähintään yhtä nopeasti kuin linux. Ainakin minulla. - American dynamo
- Hanki Windows 95 tai wanhempi. Kukaan ei vaivaudu tekemään sille enää tunkeilevia ohjelmia.
- Älä laita yli 64 Mb muistia, koska näin nykyaikaiset haitakkeet eivät pysty edes asentumaan, vaan kaatuvat jo yrittäessään.
- Pyydä konsulttiapua ainoastaan Pentti Nelosen isoisältä ESKOlta.
- Internet? Mikä ihmeen internet?
Joo.
Onkohan se sillä viisiin, että SP1:stä eteenpäin päivittäminen eli SP2:een tarkoittaa tietenkin sitä kuinka SP1 kaikkine mahdollisine latinkeineen olisi jo pitänyt olla hoidettu annettuun kuolemanviivaan mennessä. Yleensä M$-myynninedistäminen tarkoittaa sitä että kuluttajan pitää saada huono omatunto ja alkaa syyttelemään itseään, mutta kuinka Windows-ratkaisulla siitä sitten selvitään, siis maksamalla rahaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.224458Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma993078Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni1992899Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.522542- 781265
Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk651056Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie25912- 47837
Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril110764Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA44763