Jokaiselle sivustolle, jolle joutuu kirjautumaan, joutuu myös antamaan sähköpostiosoitteensa, ja sitten alkaa sataa roskapostia. On olemassa ratkaisu. Roskapostiongelman lopullinen ratkaisu. Se on tässä:
http://www.mailinator.com
Tuo on kertakäyttösähköposti. Keksi itsellesi ihan mikä tahansa sähköpostiosoite, joka on muotoa [email protected], esim [email protected], ja anna se, kun täytät jonkun sivuston liittymislomaketta.
Sivustolta lähetetään yleensä varmistusviesti tuohon osoitteeseen, ja sinun pitää käydä klikkaamassa viestiä. No, sitten vain menet Mailinatorin sivulle, kirjoitat sivun reunassa olevaan tyhjään kenttään valitsemasi nimen, esim. 123abc, ja pääset lukemaan viestin ja klikkaamaan varmistuksen.
Mailinatorista ei voi itse lähettää sähköpostia, ainoastaan ottaa vastaan, ja vastaanotetut viestit säilyvät siellä vain pari tuntia, kunnes poistuvat. Todella kertakäyttöistä, ja todella kätevää. Jos roskapostia alkaa tulla, se menee Mailinatoriin eikä sinun oikeaan sähköpostiisi, ja tuhoutuu pian.
Lopullinen ratkaisu.
Heh heh...
1
617
Vastaukset
- Heh...
heh...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 123169
- 181801
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit191642En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321555- 731553
- 231511
- 281360
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91334Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111284Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui341262