Jokaiselle sivustolle, jolle joutuu kirjautumaan, joutuu myös antamaan sähköpostiosoitteensa, ja sitten alkaa sataa roskapostia. On olemassa ratkaisu. Roskapostiongelman lopullinen ratkaisu. Se on tässä:
http://www.mailinator.com
Tuo on kertakäyttösähköposti. Keksi itsellesi ihan mikä tahansa sähköpostiosoite, joka on muotoa [email protected], esim [email protected], ja anna se, kun täytät jonkun sivuston liittymislomaketta.
Sivustolta lähetetään yleensä varmistusviesti tuohon osoitteeseen, ja sinun pitää käydä klikkaamassa viestiä. No, sitten vain menet Mailinatorin sivulle, kirjoitat sivun reunassa olevaan tyhjään kenttään valitsemasi nimen, esim. 123abc, ja pääset lukemaan viestin ja klikkaamaan varmistuksen.
Mailinatorista ei voi itse lähettää sähköpostia, ainoastaan ottaa vastaan, ja vastaanotetut viestit säilyvät siellä vain pari tuntia, kunnes poistuvat. Todella kertakäyttöistä, ja todella kätevää. Jos roskapostia alkaa tulla, se menee Mailinatoriin eikä sinun oikeaan sähköpostiisi, ja tuhoutuu pian.
Lopullinen ratkaisu.
Heh heh...
1
657
Vastaukset
- Heh...
heh...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2714687Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343040Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442857Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k292841Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761801Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061654Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 601429
- 951292
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2151180