-Ei suomessa isokaan romahdus mitään aikaan saa ja koska noi kovat hinnat on vain pienellä alueella, ja asuntovelallisia on vain noin 30% muille on ihan se ja sama mikä asunnon hinta kun pakko on jossain asua.
MUTTA se mikä tulee nyt muuttumaan on että Suomeen tulee YHTEISKUNTALUOKAT takaisin, siis ne samat jotka täällä oli 1800 luvulla ja jotka löytyy ihan kaikkialta muualta maailmasta paitsi oikeastaan Suomesta. Muualta ne ei vain ole koskaan edes poistuneet.
Kreikka aiheuttaa EU:ssa nyt rahapolitiikan kiristymisen ja oman rahan osuutta tullaan vaatimaa lisää ihan kaikkialla, ei pelkästään asunnoissa vaan myös yrityspuolella ja ihan kaikissa hankinnoissa. Tästä seuraa suoraan se että rikkaat rikastuu ja köyhät köyhtyy entisestään.
Suurin ongelma joka tuosta seuraa on se että tulevaisuudessa EI köyhällä ole mitään mahdollisuutta päästä alhaalta ylös koska se vaatii rahaa jota sillä ei ole. Tähän asti jokainen on voinut alhaalta asti päästä ylös, kiitos pienten luokkaerojen, ja kiitos rahapolitiikan.
Asunnoissa tämä tarkoittaa samaa kuin kaikkialla muualla maailmalla, vain Suomessa duunari on voinut asustaa samoissa paikoissa ja kaupunginosissa kuin suomen rikkaimmat mutta jatkossa hän voi olla siellä vain vuokralla. Tälläinen systeemi on kaikkialla muualla maailmassa, ei esim Ruotsissakaan taxikuskit asusta paikallisessa Ullanlinnassa, ne asuu Ringebyssä, puhumattakaan jotain Amerikkaa tai Englantia jne.. siellä rikkaille jo täysin kokonaan ihan omat alueet.
Näin käy nyt myös Suomessa, luokkayhteiskunta tulee takaisin 100 vuoden tauon päästä !
KREIKKA = Suomeen YHTEISKUNTALUOKAT
2
245
Vastaukset
- popedapoulos
Tämä mitä kirjoitat on välttämätön facta tulevaisuudessa. Wanha raha vaatii tuottonsa. Tiedoksi mulpereille että ns. wanha raha tarkoittaa aidosti rikkaita ja jaloja sukuja joilla on suur pää omaa. Asunnon omistajat ovat turvassa sillä tuotto vaatimukset eivät kohdistu heille ja he ovat ostaneet ajalla jolloin ostaminen on ollut mahdollista useimmille. Hong Kongissa on jo nyt vallalla suuntaus että työläiset maksavat jätti osan palkastaan aivan säädyttömän asumisen takia katso linkki: http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2010042811557828_ul.shtml
- Kreikkaaaaa
Aasiassa ja LAM on sama juttu, ei siellä ole duunarilla asiaa rikkaiden asuinalueelle, oikeastaan vain Suomi on enää poikkeus.
Kreikan suhteen on mielenkiintoista katsoa suomen median kirjoittelu, jopa hesari ei kerro kansalaisille kaikkea asiasta.
Suomalaisten rahathan EI mene siis Kreikalle vaan siis ulkomaisille pankeille jotka ovat lainoittaneet Kreikkaa.
Parasta on eräs Kreikkalainen miljardöödi, jolla on Forbesin mukaan noin 5Miljardia omaisuutta, sillä hän on yksi suurimmista saajista jolloin jokainen Suomalainen mummo ja työtön tukee Kreikkalaista Miljardööriä Eurooppalaisia pankkeja. Kun tuetaan Saksan ja Ranskan pankkeja ja niin tuetaan Saksan ja Ranskan hallitusta ja niiden työllisyyttä ja lainanantokykyä ja kilpailukykyä.
Bailoutti pitäs hoitaa ko.maiden saatavien suhteen, Suomella on saatavia vain muutamia miljoonia, ei Miljardeja.
Kreikka on historiaa, sillä 300 miljardia valtion bondeja ja nyt tulisi 120 Miljardia kolmessa vuodessa lisää, ja ei se siihen lopu, anteeksi on velat annettava mutta nyt ostetaan vaan aikaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jussi Halla-aho huolissaan Sofia Virrasta
Jussihan on vanha vihreä. Onko tässä kyse alkukesän kiimasta, kun aidan toisella puolella oleva vihreä alkaa kiinnostama917660Sofia Virta kadonnut....onko juomassa?
Virran poissaolo eduskunnasta on herättänyt huomiota. Esimerkiksi Ilta-Sanomat kertoi aiemmin, että Virta on ollut tällä1246380Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve1644491Tytti Tuppurainen: Suomen pakolaiskiintiö pitäisi nostaa 10 000 vuodessa
asia on faktaa, noin Tytti sanoi aiemmin. Kun taas Orpon hallitusohjelman mukaisesti Suomen pakolaiskiintiö on pudotettu2353091Halla-aho sivaltaa edustajantyöstään lintsaavaa Sofia Virtaa
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/937c74d7-f905-4466-b9b4-abd017fe5b63 Kansanedustajan on ilmoitettava poissaolosta912656Ruotsissa uusi monikulttuurisuusongelma: Mummonraiskuut
Ilmiö räjähti käsiin ja nyt painetaan paniikkinappulaa. Moni vanhustenhoivayhtiö on joutunut jopa lopettamaan, koska keh442012- 1371642
Yhteydenotto
Tiedätkö tai ymmärrätkö syyn, miksi kaivattusi ei ota sinuun yhteyttä? Mikä se syy on?1971554Sofia Virta SUURI POLIITIKKO
Osallistumalla Erikoisjoukkoihin nostaa Vihreät kauaksi ohi perussuomalaisista, joka on muutenkin hajoamassa omaan mahdo48886Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontohommista?
Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille? Tätä ei tv:ssä: Susanna Laine paljastaa, mikä yksi asia hermostuttaa Farmi-kuvauk21812