missä vika kun 1.3-97 ruisku fiestasta häviää potku/vääntö kun kierroksia on3000-4000r/min.? pelaa normaalisti muilla kierrosalueilla.Onko tyyppivika? kaasuläpän asentotunnistin vai mikä?
fiesta hyytyy 3-4000r/min
matkalehmä
3991
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Epäilisin vahvasti puolasi rikkoontuneen, joka johtuu yleensä vioittuneesta sytytystulpasta. Voorteissa kun vaihtelee liian harvoin tulppia, on niillä tapana hajottuaan johtaa myös puolan vaurioitumiseen. Suosittelen orkkispuolaa, kun tarvikesellaiset ovat usein olleet viallisia ja siten aiheuttaneet enemmän päänvaivaa ja lisäkuluja. Onhan se sitten melkein tuplahintainen.
Tänään kävin koeajamassa -98 Fiestan ja JUST SAMA vika päällä....... tuliko puolan vaihdolla kuntoon????Paljoko maksoi????
Muutenkin kaikki kokemukset kyseisestä mallista kiinnostaa.... oliko remmillä vai ketjulla??? Sitten toinen vika minkä hoksasin , rattiin tuntu kyllä kohtuullisen kova "muljuaminen" pienellä nopeudella.Onko näissä vetoakselit yms. kestänyt pitkään???Tällä ajettu 100000km.