Rahanvaihto

tallinnaan

Missä kannattaa vaihtaa eurot kruunuiksi eli missä on paras kurssi?

4

792

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miumau2

      Viru keskuksessa on monta rahanvaihto pistettä, eikun vertailemaan siellä hintoja. Siellä on ollut jossain aina asiallinen hinta.
      Parhaimman kurssin saat maksamalla ostokset luottokortilla.
      Itse vaihdan krooneja vain muutaman kympin edestä, sen varran että saa kahvin ja kaljan... Ja tarvittaessa taxilla ajeluun.

    • juuri vahtanut

      Aia-kadulla Rimin lähellä on ainakin yksi Tavid-rahanvaihtopiste. Sieltä löysin itse parhaan kurssin. Hotellissa oli muistaakseni kurssi 14.6, Viru-keskuksessa monissa paikoissa 14.2-15 ja Helsingin satamassa 13.99. Tavidissa kurssi oli 15.1 eivätkä ottaneet mitään välistä. Melko iso ero esim. Helsingin sataman kurssilla ja Tavidin kurssilla. Jos miettii että vaihtaa vaikka 400e niin eroksi tulee lähes 30e! Eli todellakin kannattaa katsoa missä rahaa vaihtaa.

    • taloudellinen

      katso : yleistä virosta lista. siellä on 27.4 päiväyksellä vastauksia kysymykseen

      • 15.59

        Krediidipank Narva mnt 4 EURO EUR 15.6100 , Äripank vana-viru 5 EUR 15.56000 15.70000 , Norde Centrum SEB ühispank http://www.seb.ee/index/0102 , Labriola Viru/1 Gonsiori eli kunstiakateemian kellarissa, Eurex Consiori7
        koska tori, pikkukaupat ja hoidot maksan maan valuutalla. Muuten visa vinkuu. ...
        Hesassa Tavex www.tavex.fi Fabianinkatu 12 Viron kruunu 15.8500 15.5200
        http://keskustelu.suomi24.fi/node/7032385


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      262
      4606
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      132
      3003
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      43
      2776
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      75
      1749
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1604
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1493
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      58
      1351
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1245
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1129
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      212
      1128
    Aihe