Kertokaa miten saan nurmikon kasvamaan...
Edellisen asukkaan jäljiltä koko nurmikko on "palanut".
Hän kun ei ole viitsinyt/vaivautunut ulkoiluttamaan koiraansa 5 m kauemmas ulko-ovelta.
Keväällä haravoimme melkein 100 l säkillisen koiran ulostetta pihaltamme.
Onko nurmikolle enää mitään tehtävissä?
Nurmikko on kuivalla kangaspohjaisella maalla.
Koiran ulosteet nurmikolla
Koiratonko
1
1038
Vastaukset 1
- jhvglks
no jos edes osa nurmesta on elossa niin ei välttämättä tarvitse tehdä muuta kuin kylvää hiukan uutta siementä palaneisiin kohtiin josta pinta on rikottu. siitä se lähtee kasvuun. jos piha on oikeasti ihan kuollut se kannattaa jyrsiä ja laittaa hiukan uutta multaa ja kylvää kokonaan uudelleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 402586
- 551092
- 66921
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t59874Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227783T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin11710Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️61691- 49634
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne81617- 65613