Stubb mursi konservatiivilinnakkeen

tuoksuu tammipuut

Hyvä Stubb! http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Stubb vaati homopareille täyttä adoptio-oikeutta Helsinki Priden avajaisissa/1135258198237
Onneksi kokoomuskin alkaa elää tätä päivää. Mitkään tutkimukset ei tue väitettä, ettei homopareista olisi kasvattajaksi lapselle.

3

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihme homostelua

      Olemme aina mieltäneet "kaikki" ruotsalaiset homoiksi, mutta suomi ajoi nyt ruotsalaisten ohi. Suomessa taitaa oikeasti olla kaikki enemmän ja vähemmän homoja. Yhdellä ranneliikkeellä meistä tuli homovaltio.

      Varmasti lapsista kasvaa tasapainoisempia ja onnellisempia vanhempien kaappihomoavioliitossa kuin homoperheessä. Lapsia tupataan kiusaamaan vähemmästäkin, saati jos kotona häärää kaksi isää kauhan varressa. Lapsi joutuu kärsimään ihmisen itsekkyyden takia. Mutta, kukapa lapsia muutenkaan ajattelee missään asiassa.

      Ihmetyttää homous yleensä. Miksi homon täytyy julistaa olevansa homo, eihän heterokaan julista heterouttaan. Homojulistus antaa homoudesta irstailevan mielikuvan, jos homoilu on luonnollista, miksei voi olla vaan ja elellä normaalia hiljaista homoelämää? Onko sitä pakko tuoda ylettömästi esille, käsipäivää olen homo se ja se.

    • Vähänks siistii

      Pian enemmistö ihmiskunnasta on homoja, loput ovat kummajaisia heteroita. Kahdenkymmenen vuoden kuluttua ihmiskunnasta on noin 90% homoja. Homous on siistii.

      • teidän ylilyönnit

        mitäpä jos ei liioteltaisi. Kyseessä on kuitenkin pieni vähemmistö, muutama prosentti. Kyse on tasa-arvosta, ei sen kummemmasta. Tuo "lasta tullaan kiusaamaan koulussa" -argumentti on niin kulunut ja surkea. Siinä annetaan kiusaajille yliote, jos siihen vedotaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      109
      6973
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4461
    3. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      52
      4063
    4. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      51
      3558
    5. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      48
      3532
    6. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      192
      3525
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      24
      2989
    8. Nainen vinkkinä sulle!

      Jos laitat selvän tunnisteen niin kutsun sinut n*ssittavaksi.
      Tunteet
      67
      2734
    9. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      49
      2559
    10. Hei seksikäs

      Upottava katse sinulla ja tiedät sen.
      Ikävä
      13
      1934
    Aihe