Stubb mursi konservatiivilinnakkeen

tuoksuu tammipuut

Hyvä Stubb! http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Stubb vaati homopareille täyttä adoptio-oikeutta Helsinki Priden avajaisissa/1135258198237
Onneksi kokoomuskin alkaa elää tätä päivää. Mitkään tutkimukset ei tue väitettä, ettei homopareista olisi kasvattajaksi lapselle.

3

271

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihme homostelua

      Olemme aina mieltäneet "kaikki" ruotsalaiset homoiksi, mutta suomi ajoi nyt ruotsalaisten ohi. Suomessa taitaa oikeasti olla kaikki enemmän ja vähemmän homoja. Yhdellä ranneliikkeellä meistä tuli homovaltio.

      Varmasti lapsista kasvaa tasapainoisempia ja onnellisempia vanhempien kaappihomoavioliitossa kuin homoperheessä. Lapsia tupataan kiusaamaan vähemmästäkin, saati jos kotona häärää kaksi isää kauhan varressa. Lapsi joutuu kärsimään ihmisen itsekkyyden takia. Mutta, kukapa lapsia muutenkaan ajattelee missään asiassa.

      Ihmetyttää homous yleensä. Miksi homon täytyy julistaa olevansa homo, eihän heterokaan julista heterouttaan. Homojulistus antaa homoudesta irstailevan mielikuvan, jos homoilu on luonnollista, miksei voi olla vaan ja elellä normaalia hiljaista homoelämää? Onko sitä pakko tuoda ylettömästi esille, käsipäivää olen homo se ja se.

    • Vähänks siistii

      Pian enemmistö ihmiskunnasta on homoja, loput ovat kummajaisia heteroita. Kahdenkymmenen vuoden kuluttua ihmiskunnasta on noin 90% homoja. Homous on siistii.

      • teidän ylilyönnit

        mitäpä jos ei liioteltaisi. Kyseessä on kuitenkin pieni vähemmistö, muutama prosentti. Kyse on tasa-arvosta, ei sen kummemmasta. Tuo "lasta tullaan kiusaamaan koulussa" -argumentti on niin kulunut ja surkea. Siinä annetaan kiusaajille yliote, jos siihen vedotaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia Virta: bänet!

      Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.
      Maailman menoa
      84
      1701
    2. "Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"

      "Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää
      Maailman menoa
      140
      1644
    3. Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan

      (Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol
      Maailman menoa
      16
      1311
    4. Talousasiantuntija sanoo säästämisestä

      " parin kuukauden tulo on sellainen, joka voi olla vaikka tilillä tai jossain korkorahastossa, eikä se ole tuottohakuine
      Sinkut
      260
      1143
    5. Lieksa tukee kuntoutumista reilusti

      Lieksan sosiaalitoimi käynnistää uuden tukihankkeen – työttömille veneitä hyvinvoinnin edistämiseksi Lieksan sosiaalito
      Lieksa
      65
      923
    6. Siinäpä jäät

      Punapää kaipaamaan, kun päätän maallisen vaellukseni. Oma oli valintasi. Sillä minä en jaksa enää kovin pitkää tätä. Ole
      Ikävä
      78
      872
    7. Miltä se nainen tuntuu?

      kun kukaan ei oo ylpee susta?
      Ikävä
      98
      821
    8. Nato on käytännössä kuollut!

      Puolustusliitto Nato on toki natissut liitoksistaan ennenkin, mutta koskaan aiemmin sen vahvin maa Yhdysvallat ei ole uh
      NATO
      269
      814
    9. Oot mun sielunpuolikas

      Nainen. Harmi vaan että tavattiin väärään aikaan ja synnyttiin tälle planeetalle eri aikaan. 👩‍❤️‍👩❤️
      Ikävä
      39
      714
    10. Nyt se on varmaa tieoa - kuntaliitos

      Alavus ja Ähtäri liitetään Seinäjokeen. Näin on erään edustajan mukaan päätetty ja asia tulee julkiseksi ensi viikolla.
      Ähtäri
      26
      713
    Aihe