RIKOLLISJÄRJESTÖT herkuttelevat

Kilpailu vuokra-asunnoista yhä kiihkeämpää.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9188636


Vuokraturvahan pisti tuossa vuosi sitten myyntiin valtavan määrän vuokrakämppiä (näin mustan porvarin, "demarin" hesarin mukaan) eli supisti tarjontaa tietoisena siitä, että :


1) Yhä useampi MUULI on pakotettu luopumaan omasta ja tulemaan vuokralle:
http://www.oikeus.fi/14499.htm

2) Näin siksi, koska maassa on JÄTTI-työttömyys, arviolta 800 000 työtöntä tai työmarkkinatuen suuruisilla tuloilla elävää. Muulikin putoaa tälle tasolle, kun potkut lojahtaa. Kakon ytk siis oli tuhoisaa.


3) Jätti työttömyydesta huolimatta rikollisjärjestö nimeltä Kokoomus eli EK eli patamusta porvari värvää yhä enemmän virulaisia, polakkeja ja ryssiä jopa kineskejä suomipojan sijaan. Virulaisten rajusti kasvanut määrä näkyy selvästi jo kehäykkösellä. Nämä kansoittavat myös vuokra-asuntoja.


Näin saadaan kysyntää patoutettua. Samalla kun rikollisjärjestö nro kakkonen (pankit välittäjineen) vaanivat uusia uhreja, keinotekoisesti vedätettyinen hintoineen. Oliko niin, että nykyinen suomen "oikeus"-laitos oli kakolaisten miehittämä?

Oliko niin, muuli, että lupasit edelleen äänestää noita rikollisjärjestöjä, kakoa, ensi vaaleissa ?
8350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mielummin minä kokkareita äänestän kuin niitä kyvyttömiä vallanhaluisia mielipuolia, jotka yrittivät antaa maamme Stalinille vain muutama kymmen vuosi sitten.

Kokkarit haluaa sentään talouskasvua, mutta änkyräkommunistin onnela on murhaaminen, täit, kurjuus, keskitysleirit ja Lama.


Lukekaa hyvät ihmiset kommunismista ennen äänestämistä:

"Kirjan toimittaja Stéphane Courtois toteaa esipuheessa: "Yksittäisiin ihmisiin kohdistuneiden rikosten ja erillisissä kohteissa toimeenpantujen summittaisten joukkomurhien lisäksi kommunistiset vallanpitäjät pystyttivät valtansa tueksi hallitusjärjestelmän, jonka varsinaisena toimintatapana on ollut joukkotuhonta."

Vähimmäisarviona uhreista hän esittää seuraavan suuruusluokan:

Neuvostoliitto: 20 miljoonaa kuollutta,
Kiina: 65 miljoonaa kuollutta,
Vietnam: miljoona kuollutta,
Pohjois-Korea: 2 miljoonaa kuollutta,
Kambodža: 2 miljoonaa kuollutta,
Itä-Eurooppa: miljoona kuollutta,
Latinalainen Amerikka: 150 000 kuollutta,
Afrikka: 1,7 miljoonaa kuollutta,
Afganistan: 1,5 miljoonaa kuollutta,
kansainvälinen kommunistinen liike ja kommunistipuolueet, jotka eivät ole olleet vallassa: ehkä 10 000 kuollutta.
Esipuhe myös luettelee kommunistien tekemiä kansanmurhia, etnisiä puhdistuksia ja rikoksia ihmisyyttä vastaan eri maissa sekä väittää: "satojentuhansien tai jopa miljoonien ihmisten kuolemaan johtaneitä nälänhätiä on vuoden 1918 jälkeen koettu ainoastaan kommunistisissa maissa", mistä tuoreimpina esimerkkeinä hän mainitsee Etiopian ja Mosambikin 1980-luvulla (Pohjois-Korean tilanne selvisi vasta kirjan kirjoittamisen jälkeen).

Hän myös pyrkii perustelemaan, kuinka samankaltaisia kommunistien ja fasistien (erityisesti kansallissosialistien) toimet olivat. Toisin kuin on väitetty, hän ei ota kantaa siihen, oliko kommunismi fasismia pahempaa tai toisin päin.

Courtois myös toteaa osan kirjan tutkija-kirjoittajista olleen aiemmin kommunisteja ja yhä vasemmistolaisia ja kertoo heidän motiivikseen sen: "Nousevalle äärioikeistolle ei heidän vakaumuksensa mukaan saa jättää sitä etuoikeutta, että totuus kuullaan sen suusta." Toisaalta kirja on kritisoitu siitä, että se rakentuu alkuperäislähteiden ohella lähinnä vasemmistolaiselle historiantutkimukselle ja sivuuttaa oikeistolaisina pidettyjä tutkijoita.

Itse artikkelien materiaalia on pidetty kuvauksena kommunismin raakuudesta sekä kommunistijohtajien (mm. Lenin ja Che Guevara) piittaamattomuudesta inhimillistä kärsimystä kohtaan. Kirja kuitenkaan ei ilmeisesti sisällä uutta materiaalia vaan vain kokoaa yksin kansiin jo tehtyä tutkimusta sekä siteeraa usein alkuperäislähteitä kuten Leninin kirjeitä.

Etenkin yhä kommunististen valtioiden (Kiina, Vietnam, Pohjois-Korea, Kuuba, Laos) kohdalla kirjan lähteitä on pidetty vajavaisina, samoin kansainvälisen kommunistiterrorismin."

http://fi.wikipedia.org/wiki/Kommunismin_musta_kirja

Äänestä
  • täälä häiriköt riehuvat keskustelupastoilla ja rikollisjärjestöt manipuloivat asuntojen hintoja.
    Pitäisikö teidän toimia, vai oletteko sitä samaa kakon jengiä?

    Raimo hei, sinähän selvisit ainoana "demarina" siitä oikeistolaisesta virkanimityshässäkästä voittajana, ja olet ainoa "meidän" mies siinä hallituksessa, uskallatko sinä kertoa, miksi ne saavat valtoimenaan riehua?

    Äänestä

korkein aika jo rangaista kommunisteja heidän maanpetosrikoksistaan.

Äänestä

Lisää tällaisia asiakirjoituksia. Asioita pitää puhua niiden oikeilla nimillä, eikä mielistellä kenellekään!

Haans kirjoitti kyllä nyt asiatekstin! Hyvä!

Äänestä

Mikä mättää tuhero kun ei tarjonta pakkohuutokaupassa lisäänny.

Mikä noista sopsisi sinulle? Sodankylä, Turku, Posio vai Oulu?

Äänestä
  • tai sitten ei käy. Selvää on, että rikollisjärjestöt pyrkivät manipuloimaan myös pakkohuutokauppojen hintoja asettamalla "alimman hyväksyttävän hintatason". Sehän ei huutokaupan luonteeseen kuulu, ja tavaraa jääkin myymättä pilvin pimein, kenties myös asuntoja.
    Niitä yritetään sitten kaupitella vippaskonstein:
    -on asuntoja
    - on veneitä
    -on autoja
    - on ihan mitä vaan:

    "netti"PAKKO-huutokaupassa:

    http://www.huutokaupat.com/fi/kaikkiilmoitukset/

    Äänestä

Natsiprofessori: Patoutunut kysyntä pitää asunnot ylihintaisina
http://www.kauppalehti.fi/5/i/talous/uutiset/etusivu/uutinen.jsp?oid=2010075023

""Syynä ylihintoihin on Loikkasen mukaan matalien korkojen lisäksi patoutunut kysyntä ja tarjontapuolen jäykistyminen. Suomalaiset asuvat edelleen monia eurooppalaisia ahtaammin, ja siksi kysyntää riittää.""



Kertokaapas keinottelijat nyt tyhmemmille, mitä tarkoittaa "patoutunut kysyntä" tässä tilanteessa, niin päästään asiassa eteenpäinkin.

Äänestä
  • - Nykyinen hintataso ei ole kestävällä pohjalla, jos tarjontapuoli saadaan toimimaan normaalisti. Asuntomarkkinat ovat aika kaukana pidemmän aikavälin tasapainosta.


    Nyt on sellaista munkkilatinaa, että siitä ei ota selvää muulikaan.

    KYSYMYS ON VAIN SIITÄ: että sopulit ryntäilevät työttöminä sinne tänne, yrittävät myydä ylihintaisia kämppiään velkasaturaation kyllästämille muuleille, jotka eivät itsekään tiedä, milloin joutuu kämpästä lähtemään. Tästä tässä sopassa vain on kysymys. Vähän samasta kuin että "hitaskämppiin on joskus jonotetettukin". Joskus joutuu jonottamaan, vaikka tarjontaa on vaikka kuinka:
    http://kuluttaja.etuovi.com/
    42 000

    Vertailun vuoksi, siinä oikeisto-YLEn ennätyspitkässä nousukaudessa tarjontaa etuovessa oli yli 60 000 !!!
    silloin "työvoimapulassa.
    kyllä nyt on natsit jälleen asialla

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Haans. kirjoitti:

Kilpailu vuokra-asunnoista yhä kiihkeämpää.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9188636


Vuokraturvahan pisti tuossa vuosi sitten myyntiin valtavan määrän vuokrakämppiä (näin mustan porvarin, "demarin" hesarin mukaan) eli supisti tarjontaa tietoisena siitä, että :


1) Yhä useampi MUULI on pakotettu luopumaan omasta ja tulemaan vuokralle:
http://www.oikeus.fi/14499.htm

2) Näin siksi, koska maassa on JÄTTI-työttömyys, arviolta 800 000 työtöntä tai työmarkkinatuen suuruisilla tuloilla elävää. Muulikin putoaa tälle tasolle, kun potkut lojahtaa. Kakon ytk siis oli tuhoisaa.


3) Jätti työttömyydesta huolimatta rikollisjärjestö nimeltä Kokoomus eli EK eli patamusta porvari värvää yhä enemmän virulaisia, polakkeja ja ryssiä jopa kineskejä suomipojan sijaan. Virulaisten rajusti kasvanut määrä näkyy selvästi jo kehäykkösellä. Nämä kansoittavat myös vuokra-asuntoja.


Näin saadaan kysyntää patoutettua. Samalla kun rikollisjärjestö nro kakkonen (pankit välittäjineen) vaanivat uusia uhreja, keinotekoisesti vedätettyinen hintoineen. Oliko niin, että nykyinen suomen "oikeus"-laitos oli kakolaisten miehittämä?

Oliko niin, muuli, että lupasit edelleen äänestää noita rikollisjärjestöjä, kakoa, ensi vaaleissa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu