Olen nyt kierrellyt ja lukenut aika nivaskan ihmisten mielipiteitä nyt tehdystä uudistuksesta ja viesti 24:n ylläpidolle on selvä: - 'Uudistus ei vastaa tarkoitustaan. Vanha galleria takaisin'!
Huonopuoli näissä mielipide-viesteissä on, että ne on siroteltu eri palstoille pitkin suomi24:sta, joten todellista mielipidekuvaa ei nähdä sen laajudessa. Eli 24 kuuntelee huonosti asiakkaitaan, ainut funktio näyttää olevan mainostulot, mutta ei ole mainostulojakaan, jollei ole asiakkaita...
Siksi ajattelin tyystin kokeilla omaa aloitusta -ainoastaan- sille mielipiteellee, joka viestii, selkeästi ja yksinkertaisesti, vanhan gallerian palauttamista.
Osallistumalla voi vaikuttaa ja jos nimiä/mielipiteitä tulee runsaasti, ei Suomi24 voi olla reagoimatta asiakkaittensa mielipiteisiin!
Aloituksen tein; Suomi24 /Keskustelu /Kehitysideat ja tuki /Pulmatilanteet
VANHA GALLERIA TAKAISIN!
14
689
Vastaukset
- Kalle Risti
Vanha galleria takaisin!
- NOUN
mitä suomi24 ei koe käyttänyt , silloinen viivyttely enteili sitä ,Entistä toivotaa takaisin kaikki valittamaan ja omiatajat eivät välitä
- Contralto73
Juuri niin.
- rekattu on
poistin nyt aluksi kaikki kuvat profiilista, pian poistan myös "esittelytekstin". Vähän haeskelin, mutta en löytänyt mistä poistaa koko profiili.
Jos ei ne itse tajua tehneensä virhettä s24, niin kaikki vaan profiilin tyhjennykseen, niin heräävät. - näin on
pilotin profilin, mutta mistä saa poistettua???
- poistaminen
Omat tiedot
Käyttäjätiedot
sivun ala osasta löydät
Käyttäjätunnuksen poistaminen
Voit poistaa käyttäjätunnuksesi valitsemalla Poista. Huomioithan, että poistettua tunnusta ei ole mahdollista palauttaa tai ottaa uudelleen käyttöön.
_Poista_
- EX-Galleristi!
Minäpä poistin kokonaan mun galleriani, koska HTML -koodea ei saanut enää käyttää ja muutenkin uusi galleria oli niin tyhmä, että päätin poistaa koko paskan.
Eiköhän riittänyt jo yli 5 vuotta gallerian käyttäminen - ei tunnu missään!- Pian ex-galleristi
vanha galleria takaisin!!! Piilotan profiilini ja jos ei vanhaa palauteta poistan kokonaan!!!
- Joukkopako
Pian ex-galleristi kirjoitti:
vanha galleria takaisin!!! Piilotan profiilini ja jos ei vanhaa palauteta poistan kokonaan!!!
Jotain ylläpitokin voisi kommentoida asiaan hieman useammin. Jos ei ollut sitten lopettaa tällä tapaa koko foorumi. Jo pelkästään sama yhteisö tuntuu niin nollalta.
- kalleeriaa
Ihan hyvä on tämä nykynen. Kun ei siellä tule juuri vietettyä aikaa jossain galleriassa. Toimiikin paljon nopeammin tää minä rofiili
ihan samaa, jos saadaan pelaamaan, niin uusi on jo putkessa, näin nää menee. Eli ei koskaan toimivaa verisiota.
Ihan on kumma mistä noita ystäviä minään putkahtelee ja suosikeiks, kun en oo edes niiden sivuilla koskaan käynyt, no ne saa pois kun menee niiden sivulle ja painaa poista jokin suosikki eli kaverkin sillä lähtee, ja sinnepäin mollukka jää pyörimään, mutta se vaan sitten poistuu. Ja ihan siltä näyttää, että koko minä sivu on ihan täynnä kaikenlaista puppua, jota ei saa pois kun poistamalla koko sivu.
Laittakaa kaikki teinihymiöt ja poistonappulat, niin rulettaa, kun vielä siihen lisää vierailijat, ei mikään oo muuttunut kun se, että vanha pelas paremmin.
- 7+12
Kaikki ihmiset kadonneet lokeroihinsa, kammunikoiti on tyystin loppu,
vanhat vain turisee keskenään. Vanha galleria takaisin niin pääsee taas ihmiset ''piiloistaan''! - >:(
VANHA GALLERIA TAKAISIN JA HETI!!
Palvelussa tilapäinen häiriö
Hetkinen
Palvelu on hetken poissa käytöstä. Yritä uudelleen vartin kuluttua.
Pahoittelemme katkoksesta aiheutuvaa haittaa.
Ystävällisin terveisin
Suomi24 ylläpito
------------------------------------------------------------
Voiko nykymaailmassa/nykytietoyhteisöissä missään olla näin surkeaa palvelua????
Onko 24 joku oppisopimus-paikka johon tullaan harjoittelemaan, vai onko 'töissä' satunnaisotoksella vedetty porukkaa kadulta - työn jälki kaikesta ''paivityksistä ym'' on ala-arvoita. Tätä ammattitaidon puutetta on saatu seurata vuositolkulla!
24 hoi - kysymys: Missä muualla operaattoilla olette huomanneet vastaavaa törppöilyä???
Vaihtakaa vanha värikäs ja tykätty galleria takaisin! Vaan jos se on niiiiiin vaikaeaa sekin, laittakaa edes se mahdollisuus että kuvia esim. glitter-graphics.com ym.) voi laittaa galleriaan kuten ennenkin!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eroa Orpo! Orpo eroa!
Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa2473364Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset
Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard342429Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,3312142SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa
Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän792042Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava1091933Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti
Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --431803Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä
Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.321771Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue321512Särkyneelle sydämelle
Särjin sun sydämen En voi lakata itkemästä Minuun tekee kipeää Koska sinuunkin. Että näin.. En ole runoilija😂301440Menettämisestä
Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?1251381
