Haluaisin kovasti ottaa mieheltä suihin. En ole koskaan ottanut.
Miten otetaan suihin? Penistä vain imetään ja nuollaan? Ikään kuin hyvällään huulilla, kielellä, suulla? Käsiä suihinotossa ei käytetä ollenkaan?
Miehet, onko suihinotossa jokin tietty, mikä tuntuu hyvältä? Naispuolisena ja peniksettömänä minun on hyvin vaikea sitä tietää. Kertokaa.
Te miehistä, jotka pidätte suihinotosta: miksi pidätte siitä? Vissiin kaikki miehet eivät pidä siitä, että nainen ottaisi suihin.
Haluaisin kovasti ottaa suihin. Mistähän sellaisen miehen löytäisin, jolta voisin ottaa suihin?
Olenkohan jotenkin epänormaali, koska tunnen voimakasta halua ottaa suihin? Miksi tälllaista haluan...
Miten otetaan suihin? Penistä vain imetään ja nuollaan? Ikään kuin hyvällään huulilla, kielellä, suulla? Käsiä suihinotossa ei käytetä ollenkaan?
Miehet, onko suihinotossa jokin tietty, mikä tuntuu hyvältä? Naispuolisena ja peniksettömänä minun on hyvin vaikea sitä tietää. Kertokaa.
Te miehistä, jotka pidätte suihinotosta: miksi pidätte siitä? Vissiin kaikki miehet eivät pidä siitä, että nainen ottaisi suihin.
Haluaisin kovasti ottaa suihin. Mistähän sellaisen miehen löytäisin, jolta voisin ottaa suihin?
Olenkohan jotenkin epänormaali, koska tunnen voimakasta halua ottaa suihin? Miksi tälllaista haluan...
Vastaukset 156
Vanhimmat
Vain miehen päässä syntyy tollanen viesti
Olen nainen! Ihan tavallinen, kiltti nainen. Paitsi jos se, että tuntee halua ottaa suihin sitten tekee minut pahaksi tai suorastaan mieheksi...
Miksi ihmeessä ajattelet, että olisin mies?
että koska jotkut tätä palstaa lukevat naiset ei tykkää ottaa suihin, niin ne kuvittelee että kaikki muutkin naiset vihaa sitä ja jos joku nainen ottaakin suihin niin sen on oltava jonkun vähintään puolipakon edessä. Täällä siis suikkarin antamista himoitsevan naisen on pakko olla mies.
Mut pari vinkkiä tohon suikkariin.
1. Varo hampaita. Se on ihan ykkösjuttu ettei hampaat koske munaan ja saat kuitenkin suulla napakan imun kullin ympärille.
2. Käytä käsiä. Suulla ja kielellä hyväilet terskaa eli kyrvän päätä samalla kun hyväilet käsillä kiveksiä ja runkkaat esaria pään liikkeiden tahdissa. Jos haluat alkaa oikein kunnianhimoiseksi niin otat kyrvän niin syvälle suuhun kuin saat. Alussa voi tuntua et tulee oksennus mut siihen tottuu kyllä. Se on kuin kirsikka kakun päälle jos saat suikkarissa otettua munan juuriaan myöten suuhun.
3. Anna laueta suhun. Tästä pitää varmasti moni mies. Ei oo ees välttämättä pakko niellä, mut silloin kun mies laukee niin juuri silloin imeminen tuntuu erityisen hyvältä. Spermat voit käydä sylkemässä vaikka vessanpönttöön tai johonkin paperiin. Tosin joitain kiihottaa erityisesti sekin että nielet koko lastin.
4. Asenne ratkaisee. Näytä ja vaikuta siltä että nautit suihin ottamisesta. Jo yksistään sellainen asenne kiihottaa jossa nainen ottaa housut pois ja nappaa kiimaisena kullin suuhunsa kyselemättä mitään. Jos mies välittää oikeasti susta niin pahimpia fiiliksen pilaajia on se että näytät siltä ettet halua ottaa suihin tai pidät sitä jonain velvollisuutena ja välttämättömänä pahana johon on pakko alentua jos haluat miehen nuolevan sua. Ei kukaan susta välittävä mies halua teetättää sulla semmosia asioita seksissä joita sä teet itku kurkussa ja pakon edessä. Suikkarin antamisesta nauttiva nainen tietää tuplanautintoa.
Noilla pääset jo aika pitkälle vaikka nää asiat onkin yksilöllisiä.
Teitä sais olla enemmän.
Kirjoitustyylisi paljastaa sinut samaksi hassuksi hepuksi, joka kirjoittelee liki päivittäin naisena
jos haluat ottaa suihin soita videopuhelu 0465506243
seksi palstalla on 98% miehiä ja niistäkin 90% on kiinnostunut toisen miehen kulleista. näin kertoo nimetön selvitys.
Kas kun idiootti osaa kertoa omista unelmistaan, totuutta ei sulla runkulla ole
Älä muuta sano. Toi "nainen" on oikeasti runkkaa juoppoäijä!!
kyllä komeesta kullista pitääkin kiinnostua ettei luetella vikaiseksi siis ulkopuoliseksi elämästä
No ilmankos miehet yleensä antavat toisilleen suuseksiä koska ... hmmm, naiset! ... ajattelewat tätäkin liian moninaisesti, rönsyilewästi... !
Moi rakas ystävä otamme ko treffit kovasti haluan jottein sina ottanut suhon Asun Hamina
Tunnen aina kunnon paineen kun nainen ottaa suihin ja sen jälkeen kunnon panoa eli lasti tulee imettäessä munaa ja vähän alkuun hellästi nuolien ja ottaen kokonaan suihin tunne on ihana ja tulee aina ja saa kiihkon kun ei pure vaan imee ja imee ja nauttii niin pitkään että lasti tulee naisen suuhun...
Mm daddy
Miten otetaan suihin?
- otetaan penis suuhun, työnnellään sisään-ulos, imetään ja nuollaan.
Käsillä ei oteta suuhun, niillä runkataan
mikä tuntuu hyvältä?
- se, että nainen haluaa ja pitää siitä
miksi pidätte siitä?
- haluan miellyttää naista, tuntuu hyvälle, lisää halua
Miksi tälllaista haluan...
– suoritin pikakyselyn viideltä viimeiseltä jotka …
Kaikkien vastauksen voinee pelkistää: ”se on niin palkitsevaa”
enpä siis saanut kysykykseesi vastaavaa vastausta.
Se on aika hieno Jos olet nainen mä mielummin annan sulle suhon koko elämän.
Otamme ko treffit
Ei hampaita! Se pitää muistaa.
Ja että on tärkeää, että minä, nainen, haluan sitä, siis suihinottoa ja nauttisin omalla tavallani.
käytetään aina meillä tämä ainakin toimii näin, äijä on rapajuoppo, siitä ei ole koskaan ollut mihinkään. Ei laki kiellä hampaita
”minä, nainen, haluan sitä”
—osuit oppimisen ytimeen, jos haluat pystyt oppimaan vaikka huippuhyväksi.
Muista hygienia, vie poika pesulle ensin, kondomit ei kuulu suihinottoon
Kannattaa opetella nielemään (asennekysymys).
Älä painosta, älä hätaile, molempien pitää haluta ja saada nauttia.
”omalla tavallani” ????????????
”omalla tavallani ????????????"
- Tarkoitin sitä, ettei nainen tietenkään nauti suihinotosta samalla tavalla kuin mies, mutta voi silti nauttia, eri tavalla. Itse nautinnon määrähän voi olla sama, jos sitä nyt voi mitata...
hyvin pienellä imulla vastaa suihin ottoa, suosittelen voitelemaan saippualla putken sisältä. Imuri löytyy jokaisesta kotitaloudesta.
—no fyysisesti joo tuntuuhan se klitoris miehen suussa tietty pienemmältä kuin miehen kalu naisen suussa
”… nainen tietenkään nauti suihinotosta samalla tavalla kuin mies”
Enpä usko, että nauttiminen on suupuolisidonnaista yhtä hyvin voisi sanoa, että nainen tietenkään nauti suihinotosta samalla tavalla kuin toinen nainen.
Onko tavalla jotain merkitystä sinulle?
Suunnitteletko siis maksullisia suorituksia?
Ei suuseksistä pitäminen tarkoita välttämättä sitä, että olisi maksullinen nainen.
Tarkoitin sillä, että mies ja nainen nauttivat suuseksistä eri tavalla, suuseksitilannetta, jossa nainen ottaa mieheltä suihin. Eikö tämä ole nyt ihan maalaisjärjellä tajuttavissa, että kokemukset ovat erit - mutta silti molemmat voivat nauttia.
”… mies ja nainen nauttivat suuseksistä eri tavalla.
Mahtaisiko tuo erilaisuus koskea jotakin muutakin kuin suuseksiä, ”Eikö tämä ole nyt ihan maalaisjärjellä tajuttavissa”?
oikeesti haluu napata kullin himokkaasti suuhun ja imee? on varmaan 1000 kivempaa ja kiihottavampaa juttua. miehen makkara on ruma!
Mikä kumma suihinotosta puhumisessa saa monet naiset kiivastumaan ja jopa vihaisiksi? On sellaisiakin naisia, jotka aidosti pitävät siitä, varsinkin jos kyseessä on läheinen ja rakas mies.
Onko syynä kataeus? Tieto siitä, että on olemassa naisia, jotka OIKEASTI nauttivat suuseksistä, ja katkeruus siitä, ettei pysty itse siitä nauttimaan? Heti on pakko joko a) ilmaista vihaa ja katkeruutta tai b) mitätöidä suuseksistä pitävät naiset leimaamalla heidät huoriksi, vaikka mistään sellaisesta ei olisi kyse.
Antakaa niiden nauttia jotka nauttivat ja älkää itse harrastako suuseksiä - eihän se ole pakollista.
Suuseksin antaminen on todella kiihottavaa ja mukavaa! Ei kaikkien siitä ole pakko tykätä, mutta joidenkin kommentit menee pahasti yli. Miehen puhdas, kova kulli on äärimmäisen seksikäs ja kiihottava ja suihinotto parasta mitä voin miehelle antaa, miksi en sitä siis antaisi? Se kuuluu liki jokaiseen sekstailukertaan, ihan samoin kuin miehen mulle antama suuseksi. Enkä tajua joidenkin naisten vinkumistä siitä miten nainen on alistettuna kun ottaa mieheltä suihin, sehän on ihan päinvastoin, silloin mulla on hyvinkin suuri valta mitä teen, miten ja mitä annan tapahtua! Enkä tee sitä siksi että odotan mitään vastapalvelusta, teen sen siksi että se on minusta ihan hemmetin kivaa ja tiedän sen olevan myös miehestäni ihan hemmetin kivaa. Suhde on aika tuore ja täytyy myöntää että mies alkuunsa yllättyi kun saatoin ottaa suihin esim. saunasta jäähdytellessä tai muuten aika yllättäin ja yllättävässä paikassa =) Ja ihan loppuun astikin homman hoidan, oman miehen laukeaminen mun suuhun on niin uuuuuhhhhhh...
Mikä alistettu se nainen muka on suihinotossa: onhan meillä hampaat (yleensä).
Suihinotto vaan on nii...in ihanaa (nainen olen). Suulla koskettelu, kielellä, nuoleminen, imeminen. Erittäin intiimiä.
Mutta vain omasta tahdosta ja halusta, että tykkää miehestä ja ehdottomasti namimakkaran pitää olla puhdas.
”Mikä kumma suihinotosta puhumisessa saa monet naiset kiivastumaan ja jopa vihaisiksi?”
—no eiköhän tuo liene kateus niminen tauti, kukaan ei saisi nauttia sellaisesta mihin en itse kykene!
Tuohon en voi muuta todeta kuin, että mistäs löytäisin kaltaisesi Naisen, jolla juuri samanlainen "maailmankuva" suuseksistä...? =)
niin, että bimbot ei ymmärrä mikä ero on alistumistaidolla ja alistetuksi joutumisella
on mutta itse nuolin naiselleni pyynnöstäni orgun mutta kyllä saa todella oottaa että oma alotteisesti tekis mulle. kyllä se pyytää pitää. ja usein kun nuolen ensin hän sanoo että munko pitäs imee sun kikkeliä. vttaa kuunnella kun aina se on hälle pakko. 3 kertaa vuodessa innostuu niin että tulee 69iin automaatisesti
minä ainaki haluan :)
Kyllä kondomit kuuluu suihinottoon jos ei ole yhdessä käyty testeissä ja tulkoset puhtaita. Suojaamattomasta suuseksistä voi saada samat taudit kuin suojaamattomasta yhdynnästäkin. Eli makukortsuja peliin tai sitten suuseksi kieltoon ennen kuin testitulokset on puhtaat.
Juuri näin. Suuseksi on yksi tapa osoittaa rakkauttaan rakastamalleen.
Mutta on myös miehiä jotka eivät halua tyydyttää naistaan suullaan, saattavat silti ottaa vastaan suuseksiä. Se vaan yksipuolisesti tehtynä ei ole niin kiihottavaa kuin yhteisymmärryksessä...
Joo tiedetään - mutta ylempänä kirjoittanut todennäköisesti tarkoittaa sitä, että kumin kanssa samaa nautintoa on turha odottaa saavansa.
se on oikea asenne !
jos minä haluan vaimolta suihin oton minusta velvollisuuteni on saada vaimoni myös nauttimaan kielestä huulistani sormista orkkuun asti katson nuo nautinnon väreet jotka saan aikaiseksi seksi ei saa olla yks puolista vaan molempien nautinnon hakua yhdessä leikkien
nainen saattaa jopa kiduttaa miestä keskeyttämällä ja pitkittämällä laukeamista kauan kunnes mies vaikeroi
minä kyllä aloitan aina vaimon hyväilemisen saunan jälkeen on mukavaa nuolla lämmintä tavaraa hitaasti ei ole kiire eka orkun jälkeen jatkan sitten hänellä jo kiire saada sisäänsä panon jälkeen yleensä imee minutkin uuteen leikkiin ihanaa lauantai iltaa
suu seksiä aluks eka laukeemisen jälkeen mies saa naisenkin orkkuun mukaan kun nussimiminen kestää riittävän kauan kokeilkaa
eikös nainsen suu saa määräys vallan milloin mies laukeaa taukoja välillä piinaa miestä siis kuka alistaa ketä
kateus kun eivät osaa olla kuin suu auki ei mitään taitoja
kumin kanssa sama kuin runkku putki
niinpä kumpi onkaan alistettu kipu rajoille
Moi missä sä.ot mä Hamina Otamme ko Treffit
Moi missä sä ot Mina haluan laukaista sun suhon Otamme ko treffit
Asun Hamina
Alistu miehellesi täysin. Tärkeintä on, että sinä et pysty millään tavalla vaikuttamaan siihen, kuinka syvälle ja kuinka pitkäksi aikaa kerrallaan kulli työntyy kurkkuusi. Ainoa tehtäväsi on pitää suusi auki ja varoa ettet koske kyrpään hampaillasi. Makaa esimerkiksi sängyllä tai pöydällä selälläsi, roikuttaen päätäsi sängyn reunan yli. Näin miehesi voi helposti nussia suutasi. Myös esimerkiksi kyljellään maaten tuo onnistuu varsin mukavasti.
Bumbattava barabaran miehiä on siis ammamies :) Onko kiva nukke? Maksoiko paljon?
ei se ainakaan kunnon poskihoidosta ymmärrä mitään. Sellaisesta, jossa himokas nainen lutkuttaa posket lommolla nautiskellen maaliin saakka niin, että tuntuu varpaista kynnetkin irtoavan...
... näitä viehättäviä videolinkkejä:
Eli naisen ohjeet miehen suhteen:
http://www.empflix.com/view.php?id=29784
ja vice versa:
http://www.empflix.com/view.php?id=20169
itse en pidä loppukiihdytyksestä vaan hidastetusta lopusta eli "juodaan" tyhjiksi
http://xhamster.com/movies/208551/cum_in_her_mouth_and_she_shows_it.html
Jos haluat suihin ottaa niin täältä löytyy iso kyrpä mitä saat imeskellä ihan miten haluat, kaikessa rauhassa. Hieroa kädellä, nuolla terskaa ja ottaa kokonaan suuhun. Ilmottele jos innostaa.
[email protected]
aika normaali kun annan sulle vinkin imua koko yö muna suussa läpi yö ja tuntuu heti aamulla sinun imu kun herää ihanaan suihin ottoon ja lentää lasti suuhusi vielä veltosta munasta imua jäykäksi kulli ja uudelleen uudelleen niin pitkään että tuntuu ja alkaa uni nukahda vielä kulli suussa ja herätä imemällä vielä...
niin helppoa on ottaa suihin
Olet ihan varmasti joku feikki joka on täällä leikkimässä erilaisten asioiden kanssa, mutta typerä sellainen. Ei kukaan nainen voi olla niin tyhmä, että kysyy täällä " Mistähän sellaisen miehen löytäisin, jolta voisin ottaa suihin? " Joten lähdeppä pois täältä muita häiritsemästä.
just niin,tyhmä kysymys!! menköön vaikka jonku baarin kulmille kyselemään
Hei!
Kerro missäpäin asut?
nää suihinotot ouheet ja haluamiset on tässä keskustelussa
ja iskurin ja muiden ilmotuksissa järjestään feikkejä.
halutaan vaan saada juttu aikaseks.
mä ainakin haluan imeä naiselle orkun,mut en vaadi sitä kaveriltani
vaikka itse sitä haluaisinkin saada.
ota vaan rohkesti ens vaikka miehen kanssa puheeksi mitä
ja miten hän haluaisi sitä sun tekevän.
olen mies vm54 eikä multa ole kukaan ikinä ottanut suihin.
sillä siihen ei saa naista pakottaa eikä vaatia.
joka todella haluaa ottaa mieheltä suihin. Minusta se on äärimmäisen kiihottavaa ja luonnollista.
osuispa mun kohdelle tuollainen neitokainen.taitaisin mennä sanattomaks
joksikin aikaa;)
mut mä lopetin seuran hakemisen ja nyt elelen päivän kerrallaan.
eiköhän se sit tule kohdalle jos on tullakseen??????
Osta pitkulainen tikkukaramelli ja ala imemään sitä, imiessäsi tee havaintoja siitä mitä suusi/kielesi tekee jotta saat karkista makuja tehokkaasti. Siinä se on.
Jotkut miehet eivät kestä hampaiden kosketusta terskassa, toiset kestää sitä enemmänkin. Näin se menee.
Itse olen ottanut muutamia kertoja poikaystävältäni suihin, ja joka kerta hän on tullut, ja nielen aina kaiken, mutta silti minulla on epävarma tunne siitä mitä teen.. luulen ettei kaikki edes opi nauttimaan siitä, mutta itse otan suihin miehen sitä pyytäessä. Kai se on harjottelun tulos, eihän kukaan ole mestari aloittaessaan, mutta sanon että kannattaa heti alusta alkaen opetella nielemään, mun poikaystävä ainakin nauttii siitä. =)
Olen nainen ja nautin todella paljon suihin otosta. Soitin tässä kerran yhelle miehelle kun halusin baarista kyydin pois. Emme olleet aikasemmin mitään puuhanneet, mutta melkein saman tien kun pääsin autoon aloin siinä matkalla ottamaan suihin. Kyllä oli äijä ihmeissään, sanoi et oli eka kerta ku tämmöstä tapahtu. Mä otan ihan joka kerta suihin, mä nautin siitä ja voin tehä sitä kauan. Mut täytyy sanoa et on myös kehuttu että oon siinä hyvä. Mut johtuuko se siitä kun tossa aikasemmin joku kirjotti, että se tuntuu vielä paremmalta jos nainen nauttii siitä.
Olet ihana
jos mies ja mies ois parhaita suihinottajia kumminkin....mitä luulette.olen mies joka haluaa naisen ottavan suihin.
Itse tykkään ottaa mieheltä suihin ja huomata kuinka se nauttii, huokailee ja meinaa laueta kun kiusaan kielelläni.
soita videopuhelu haluan että otat suihin 0465506243 haluan laueta
Tuolta löytyy halukkaita miehiä;
http://www.nakupalat.net/
Opettele, se on jalo taito siinä missä muutkin. Itsekään en aloittelevana seksin harrastajana sitä osannut, mutta harjoitus teki mestarin, kaikki joille olen sitä antanut, ovat kehuneet hyväksi. Siinä käytetään myös käsiä, hyväile peniksen vartta, kiveksiä ja joillekin (kannattaa kysyä mieheltä etukäteen mistä tykkää) laitan sormea vähän anuksesta sisään. Jos miehellä on esinahkaa, sitä näykitään hellästi hampailla ja sitä "syödään" kuin puikkojäätelöä. Olen myös käyttänyt ruoka-aineita hyväilyssä; kermavaahtoa, jäätelöä, suklaata jne. käytä mielikuvitustasi varsinkin jos olet vakituisessa parisuhteessa, sillä jos miehesi ei saa sitä sinulta hän takuuvarmasti saa sitä joltain toiselta, olen sen kuullut monelta mieheltä itseltään; vaimo pitää sitä likaisena touhuna jne. Ei kait tuo oo sen likaisempaa kuin mitä mies tekee vastaavasti naiselle? Ja näitä suuseksin haluajia löytyy takuuvarmasti. Etkä ole epänormaali, tämä on vain yksi alkuleikin osatekijä.
Jotkut naiset todella nauttivat, kun saavat ottaa kalun suuhun, ja heidän kanssaan se on on todella nautinnollista. Minulla oli joskus vuosien varrella pari sellaista naista, jotka eivät antaneet naidakkaan, ennenkuin olivat imeneet kullia. Nämä siis tietty eri ajankohtina, ei tälläisiä kahta jaksa samanaikaisesti pitääkkään.
hei! seksiasioista voi kysyä ja tarkat ohjeetkin pyytää www.sexdeitti.fi
http://www.imagefap.com/photo/2062173638/509675409.jpg
hyvä asento ja hyvin suukin kunhan mahd syvältä ja hiljaa tekee ei mitään kovia imuja
Elävä kuva on kyllä paljon valaisevampi, jos empii tekniikan kanssa.
Täält löydät miehen keneltä saat ottaa poskee........
”Mikä kumma suihinotosta puhumisessa saa monet naiset kiivastumaan ja jopa vihaisiksi?”
varmaan siksi koska monet miehet vaatimalla vaatii sitä, mutta itse eivät anna samaa naiselle ja joillain saattaa olla tulehduskin, josta ei mainita ja se saattaa sitten aiheuttaa kurkkutulehduksen ja myöhemmin jopa kurkkusyöpää niin onko se ihmekään että naiset suuttuu..
tietysti jos on hyvässä ja luotettavassa suhteessa siihen voi suostua helpommin, mutta jos mies yhtään valehtelee ja pettää homma on liian likaista.
Suihinotto on just parasta, ja ihan helvetin kiihottavaa. Tykkään tehdä sitä.
Ja olen nainen.
terve haluatko suihin ottaa ps haluatko videopuheluna opetella ottmaan suhun asti siinä näet kullin aivan oikeesti 0465506243 saathaluan kovasti suihin antaa
esileikkinä sen voit tehdä vaikka noin:
http://www.tnaflix.com/hardcore-porn/X-Art-Mutual-Orgasm-Tiffany/video148802?ref=mr
Otat munan suuhun ja imet ja kielellä voit hyväillä terkan päätä ja samalla runkkaat niin eiköhän ala mälli lentää jonka tietysti nielet viimeiseen pisaraan saakka. Tämä tuntuu hyvältä tiedän kokemuksesta, ja tietysti suihin ottaja voi olla myös mies niinkuin minun kohdalla.
musta tuntuu välillä et mu muija haluu enemmä imee mu munaa ku mää sitä et se imee sitä jos se on ees mahollista XD menkää suihkuu
munan runkkaajat ei tiedämiten otetaansuuhun ilman käsiä.kokekaa sekin lutkutus kohti tyveä joskus eläissänne.
Joku kirjoitti että kondoomi ei kuulu suihinottoon, mutta muistakaa hyvät ihmiset, että taudit tarttuu suihinotostakin! Suosittelen kondoomia!!
terve jos haluat ottaa suihin soita videopuhelu 0465506243 siinä saat opetella suihin ottamaan haluan että nainen imee mun kullia
mailaa [email protected]
löydät sellaisen kullin suustasi millaista et tule enään myöhemmin saamaan.
Minulta mieluiten näin
http://www.tnaflix.com/interracial-porn/The-Fine-Art-of-Fellatio/video52205?ref=rel
Jebou !
oNpa ptemisen tarve. pellkääktö että jätkät jättää? minkä helkaritin takii pitää joka päiv avata uus ketju tästä samansta aiheesta. typirin maailmassa kyyysyyy ohjeita tommoseen. niinkö tärkein asia? sulle
Moi oon vaalea varattu 40v mies.haluisin suuseksiä kanssasi.mun s-posti 48600kotka@gmail tai .mun mitat on 178/83 17.kuvia saat jos vastaat mulle.
taidat olla avuton aatu ku ruinaat siin...jessus, et te miehet ootte tyhmii!!!
no ette työ naisetkaa sherlockkeja oo ku kateellisena huudatte ku joku saa munaa
x-hamster on turvallisin vaihtoehto, ei tule tuateja.
pientä harjottelua
ja esileikkiä niin saa himon
mulkkuun. spermat ja
mehut tulee naamalle
mutta se on kestettävä.
mulkku on ihan mukava leikki-
kalu ja saahan siitä hormooneja
elimistöön.
Haluaisin minäkin kokeilla muutakin kuin vain kielellä hyväilyä! Pelkään vain, että suuni on liian pieni ja leuat loksahtavat, heh! :) Edellinen kuvioissa ollut mies ei halunnut (?), joten ei oikein ole ollut mahdollisuutta harjoitella. Ihmettelenpä vain moista, luulisi joka miehen pitävän siitä...
Katso vain että suu on riittävän auki ja että huulesi ottavat kalun vastaan niin ei sinun hampaat kolahda =)
Minä koen suihinoton erittäin mielekkääksi. Rakastan katsoa sitä kun saan toisen nauttimaan. Suihinottaessa on myös helppo kiusoitella miestä katseilla, hidastuksilla, aivan oman mielensä mukaan.
Huhhuh, Sain jo pelkästä ajattelemisesta näköjään panetuksen päälle... :D
missä on suomen villeimmät naiset ja milloin? perj iltana pitääkö lähtee hkiin asti?
tuu tänne
hakutoiminnon päivitys tarpeellinen oli taas.
Olen kyllä nuollut pillua ja se on todella kiihottavaa..... mutta vaimoni ei suostu ottaan suihin. Ja haluaisin sen kyllä todella kokea joskus. olisi tosi makeeta kokea kun kuuma naisen kieli tekee työtä kaluni ympärillä.....
Anteeksi, mutta sinulla on tylsä nainen, miesparka ;) Minä kyllä hoidan mieheni kalua hyvin
väittäisin että vanhemman ikäpolven naiset pitävät suihinottoa siveettömänä, se kun olisi sitä aikaa kun asia näin oli. tosin on näitä ketä se oikeasti ällöttää. mutta on näitä ketkä nauttivat siitä. itse ainakin tykkään ottaa suihin jos mies siitä oikeasti tykkää. mutta ehkä erikoista on että itse taas en ihmeemmin välitä siittä että mies nuolee. se jotenkin tasaa sitä miehisyyttä ja naisellisuutta ;D kyllä mies vähän käskeä saa seksin aikana ;)
olen 18v. muija. oon seurustellu vuoden ajan ja otan kyllä jätkältä suihin aina kun pyytää. ja oon oppinu hyvin ottaa suihin ku aikasemmin vaan kännipanoja, ni en oo aikasemmin kokenu.....
kyllä mä otan suihin, ja tavallaan innoissaan sen teenkin ja pyrin tekemään sen täydellisesti. mutta kerran vahingossa satutin jätkääni ja sen jälkeen ottanu muutaman kerran ja innolla juu, mutta silti salaa piilossa mieli paha. koska mä tiiän että ku annan suuhoidon jätkälleni ni se on pois mun nautinnosta. saanhan mäki suuhoitoa mut ei se tunnu niin hyvältä..... musta on muutenki tullu semmone että kadun seksiä vaikka siitä tykkäänkin. paha mieli iskee, kun oon kaikista innoissani et pääsee panee ja sitten annankin suuhoidon ja innostus menikin kun itse ei saakaan mitään....
hmm... eikö miehesi voisi vaikka sormettaa sua samalla ku otat siltä suihin. Silloin molemmat sais jotain. Tai voithan ottaa siltä aluksi suihin ja kun huomaat että mies on jo aika herkillä ja kohta tulossa, niin hidastat tahtia tai pidät lopetat ja sitten voisitte jatkaa normaalisti pannen. ja ehkä vielä ennen loppua, jos vaikka ite oot tullu, ni ottaa taas lopuks mieleltä suihin, semmone käännekohta loppuun ;D
Me tehdään yleensä vaihdellen ja vuorotellen. Se hoitaa ensin mutt sillein perinteisesti ja sitten mä saatan tehdä sille loppujutut suulla. Kokeilkaa? =)
jep vuoronperään ja väliin katko, monta kertaa kun puhtia riittää.
yx hyvä on 69 ja pari dildoa naiselle. ja miehellekin saa yhden jos sellaisesta tykkää.
miehen kannattaa laittaa sormensa omaan hanuriinsa ja etsiä g-pistettä, kun nainen lipoo hänen mukkeliansa.
Ja toinen sormi suuhun ja vaihtaa viiden minuutin välein.
vielä parempi jos nainen laittas sauvansa miehen peppuun se vasta on jotain ja vielä vibralla
Minä annan mielelläni miehelle suuseksiä. En voi sanoa, että se kiihottaisi minua itseäni mitenkään erityisesti, mutta haluan antaa miehelle nautinnon.
Minä yleensä imen, kiusoittelen keilellä ja runkkaan kalun vartta kädellä. Välillä hyväilen kädellä kiveksiä.
Minusta on tyhmää kysellä mieheltä, että tuntuiko hyvältä, jotan olisi ihan kiva saada palautetta.Täällä on vilkasta keskustelua, mutta ei oikeen ole miesten toiveita.
Naisena on vaikea arvioida onko imu sopivan kovaa, vai voisiko imaista välillä kovempaakin, samoin mietin runkatessa onko ote riittävän tiukka.
Ei suuseksin antaminen ole ollut yhtä kivaa kaikille seksikumppaneilleni. Toisten kanssa se tuntuu mukavemmalta kuin toisten. Miestenkin kannattaa pitää paikat puhtaana ;)
Paljon keskeustelua siitä että naiset ei tykkää ottaa suihin.. No, mä ainakin tykkään ja syykin on ihan looginen; koska olen niin hyvä siinä. No, tuskinmpa nyt mikään maailman paras, mutta juttu onkin siinä että nykyinen mieheni kehuu aina minua kuinka hyvä olen ja kuinka hyvältä tuntuu. Entiseltä mieheltäni en tykännyt ottaa suihin koska vaikka hän siitä aina nautti luultavasti niin ei sanonut sitä ikinä kuitenkaan ääneen.
Eli miehet, jos haluatte suihinottoja niin kehukaa siippojanne kuinka hyviä he ovat siinä ja kuinka juuri hän antaa maailman parhaita suihinottoja... Toimii ainakin muhun:)
Olet aivan oikeassa. Kannustava, jopa kiihottava puhe on aina hyväksi ja parantaa vaan suoritusta molemminpuolisesti. Jos makaa kuin mykkä lahna, niin kummallakaan ei ole kivaa.
Pikaohje:
1. liikkuvat taakse
2. suuhun
3. ala imeä ja nieleskellä
saisit otta suuhusimunpeniksenijuuriamyötenmyöskivespussitmyös
Muuten hyvä toi sun tekstis on mutta hei välkkärit jääpi tekstitäsi.
Normitapaus sanoisin,ole hellä äläanna hampaittesi koskea terskaan imuta voimalla harkiten upota kalu ensin kolmannes suuhusi ja sitten niin syvään kuin pystyt
Jokamies nauttii hyvästä suuseksistä
sextynine and all is fine.
Ite tykkään jos suihinottajana on läski kääpiö, mielellään yli 60v ikäinen mies. Mielestäni myöskin hampaita pitää käyttää kunnolla, niin että kulli melkein irtoaa, ja lastit mieluiten putkea pitkin anukseen. ( putki pitää olla asettettuna valmiiksi, siihen soveltuu esim 32mm pesukoneen poistoputki )
Luin tän sun juttusi useampi päivä sitten, muistui eilen mieleen ja palasin vastaamaan sulle...
Timanttinen vikki: Kun otat suihin olit sitten polvillaan edessä tai muuten niin katso aina välillä miestä silmiin samalla, kun sykkivällä suullasi kalua hyväilet... Se on todella kiihottavaa ku nainen vilkaise kiihkeästi välillä silmiin...
Olet varmasti vain utelias =) Kaikki miehet tykkäävät varmasti vähän erinlaisesta käsittelystä mutta esim ihan simppelisti ottaa kalu siihun ja katsoa että suussa on paljon sylkeä joka pitää homman märkänä ja samalla kielellä hyväillä päätä.. Ja sitten liikuttaa sormilla nahkaa edes takaisin =P Kyllä mies neuvvoo =D
http://blowjobacademy.blogspot.fi/
Joko sulta homo tuli?
Meni kymmenen kuukautta tuosta sun kysymyksestä.
Viettelin ovasiippani makkariin pistin hänet pitkälleen.
Hieroin hänen kaluaan housujen päällä.
Näin kuinka teltta alkoi nousta.
Pian teltta jo olikin melko pinnikkaasti siesokissa.
Vedin housut tapin päältä se sojotti suoraan päin näköö.
Katselin sitä ja kysyin haluut sä et otan ton kitaani.
Aloin nuolla häntä pitkin rintaa himot vain kasvoi.
Tulin pallien luo maiskutin ja imin niitä.
Kyrpä sojotti yhä terhaakammin.
Sitten läksin nuolemaan vartta märäksi.
Kiusoittelin nuoleksin silloin tällöin katsahdin siipaani.
Otin melan suihin aloin rytmillä panemaan hänen sukkulaansa suussani.
Pain se syksi mehuksta lämmintä spermaa suuhun työnsin peremmälle vehkeen.
Nyt oli panoväline koko suun täydeltä sisällä.
Spermaa syöksyi kitaan suraan nieluun.
Se maistui hyvälle lämpimälle mällille.
Nielaisin kaiken.
yes
Hei itse tykkään siitä että nainen ottaa suihin, ja myös itse tykkään ottaa naiselta suihin.Jotta molemmat saavat nautintoa. Minulta ainakin voisit ottaa suihin jos haluat ? Minulla jopa seisokki kestää pitkään vaikka nainen ottaa suihin minulta. Harmikseen kukaan ei ole ottanut loppuun saakka =(
Tätä kyseltiin kovasti.
asiallisesti, peniksessä on kolme osaa suihinoton kannalta.terskan pää antaa mukavasti nautintoa mutta ei välttämättä saa laukeamaa. sillä on hyvä pitkittää. varsi on varma keino laukeamiseen.
terskan alaosa ja varren yläosa yhdistää nämä mutta nautinto ei ole niin suuri, koska viimeistään lauetessa homma loppuu.
pikkuvinkki: pelkkä munan lutkuttaminen eestaas suulla ei ole suihinotto, se on suupano.
vaihtelua pitää olla ja kestoa.
oisko mukavaa tiukkoja farkkuasuja pitävää neitiä joka haluaa näyttää ja antaa katsella asujaan ja haluaa imeä pussihousumiehen kullia. Paikka on Pohjois Savossa
Ensin sun saada Se seisomaan.sitten otat sen suuhun.alat työntämään edes takas.soita mulle.olis helpompaa,tai tekstaa
Tapoja on niin monia, ja toinen tykkää toisenlaisesta suuseksistä, kun toinen... Vain kysymällä mieheltä, saat tietää, mistä hän pitää...
Oma mieheni on opettanut minut mieleisekseen ja muistaa aina kehua homman aikana ja jälkeen. :)
Et ole ap siis lähellekkään ainoa nainen, joka tykkää antaa suuseksiä!
Täältähän löytyy heti alusta riittävästi opastusta kaikille erilaisille ryhmille.
http://www.pornhub.com/view_video.php?viewkey=1088982441 tuossa hyvää mallia ;)
olen mies ja etsin miestä olen neitsyt
Minä tykkään antaa suihin on siitä monet tykännyt
Kaikkea pitää kokeilla eikä siinä mitään pahaa! Harva vaan pystyy vaikka olisikin jutellut asiasta.
Hei! Oma stream. Sisäänkäynti kaikille, jotka haluavat pitää hauskaa 👉 http://1705555.com/H/sH2W 👈
Ihan tuohon 2010 tehtyyn aloitukseen!
Suihinotto on kaikkea muuta kuin pornofilmin teot! Eiks se ole mielumin munan nuolemista? Hyvässä hetkessä otetaan muna käteen ja saadaan se edestakoisella liikkeellä kovaksi ja sitten mennään nuolemaan ja otetaan ehkä nupista suuhun ja pyöritetään kielellä..... Ei mitään syväkurkkua ainakaan 10 minuutiksi...
Antaako laueta? Se on ihan oma juttunsa antaako lauetta suuhun! Jos itse saisin toivoa suihinottoa, niin haluaisin edes lauetta naisen käsille. Siihen pitää varautua jotenkin. Se on noloa että tahmaisten käsien vuoksi juostaan heti pesulle, koska siihen voi varautua!
Asioihin voi vain oppia ja ne joko oppii tai ei. Niistä ei opi välttämättä heti ja vaikka vaikka oppii, niin tykkääminen ei ole ikuista!
Ei kantsi, ei siit mitää oikee saa, mut nii kait kuuluu tehdä, mut pimpistä mä saan tajuttomat orkut, kun se lypsää kulliani ja imee, sitä mahtavaa tunnetta ei suihinotolla tuu eikä saa, en oikeen tajuu miks nii pitää tehdä, mut jotku muijat haluu sitä, varmaan kattonu vaa liikaa pornoo ja luulee et nii vaa pitää tehdä.
Ehkä+olet+vain+katsonu+pornoa+ja+olet+saanut+siitä+jonkinlaisen+pakkomielteen,+itselleni+se+on+vain+sama+kuin+käteenveto+tai+paremminkin+sen+korvike.+Porno+vaikuttaa+erilailla+eri+ihmisiin,+olen+katsonut+jonkin+verran+pornoa+ja+blowjob+ja+sen+toisto+on+mennyt+aivan+överiksi+tai+on+siis+ollut+sitä+koko+ajan+70+luvulta+asti,+kun+vasemmisto+käynnisti+seksuaalisen+vallankumouksen.+Pornolla+on+siis+hyvin+vahva+poliittinen+tausta+ja+sillä+on+syynsä,+USA'ssa+70+luvulla+tytöillä+10v.+kurkunpääsyöpä+tapaukset+alkoivat+yleistyä+nopeasti,+jotkut+virukset,+kuten+papillooma,+herpes,+tarttuivat+nielun+limakalvoihin+miehiltä+suihinotossa.+
Aikaisemmin+pienten+tyttöjen+kurkunpääsyöpä+tapaukset+olivat+hyvin+harvinaisia.+Syfilis,+gonorhea,+HIV,+papillooma+etc.+tarttuvat+hyvin+nieluun+ja+siitä+keuhkoihin+ja+aivoihin.+Infektiot+leviävät+sydämeen+ja+voivat+johtaa+sen+lamautumiseen+ja+kuolemaan.+
Bj+ei+siis+ole+vaaratonta,+syfilis,+gonorhea+etc,+hoidetaan+antibiooteilla,+tosin+antibiootti+resistenssi+vaikeuttaa+paranemista,+siis+antibiootti+joka+tehosi+viisi+vuotta+sitten+ei+välttämättä+tehoa+tänään+ja+uusia+antibiootteja+on+kehitettävä+jatkuvasti,+on+siis+kilpajuoksu+kuoleman+kanssa.+
Virusinfektiot+eivät+parane+helposti+jos+koskaan+ja+monet+ovat+sitten+seurana+lopun+elämääsi+ja+oireilevat+usein,+HIV+tarvitsee+elinikäisen+lääkityksen+pysyäkseen+kurissa.+Jos+olet+ottanut+suihin,+niin+terveyskeskukseen+tai+sukupuolitautiklinikalle+testeihin+viikon+sisällä.+Kondomi+ei+ole+100%+suoja+tauteja+vastaan.
Pornon+poliittinen+tausta:
Toistuvuus+on+aivopesun+A+ja+O.+Muuan+Josef+Goebbels+totesi+"Kerro+riittävän+suuri+valhe,+toista+sitä+riittävän+usein+niin+siitä+tulee+yleisesti+hyväksytty+totuus".++Pornolla+on+hyvin+tuhoisa+vaikutus+niin+yksilö+kuin+yhteiskunnallisella+tasolla+ja+sen+teesejä+on+toistettu+90+luvulta+tehokkaasti++kun+PC+ja+internet+saapui+yleiseen+käyttöön.+
Porno+kuvaa+naisen+riettaana,+himokkaana+ja+saastaisena+oliona,+jonka+olemassa+olon+tarkoitus+on+Bj,++Anal,+Vagina+ja+Lesbian.+Tämän+tarkoitus+on+murskata+naisen+itsetunto+ja+tuntemaan+itsensä+likaiseksi,+huonoksi,+syylliseksi,+huoraksi,+psykiatrit+saavat+asiakkaan+ja+lääketehtaat+tilauksensa+mt-lääkkeille.+Porno+toisaalta+korottaa+miehistä+ylemmyyttä,+halveksuntaa+naiseen.+Vasemmiston+operaatio+kotia+ja+perhettä+vastaan+toimii.+
Pornon+vaikutukset+vasemmisto+propagoi+"patriarkaalisista+naista+sortavista+rakenteista"+johtuviksi.+Yhteiskunta+on+puu+ja+puulla+on+juuret.+Länsimainen+yhteiskunnan+juuret+ovat+olleet+kristinuskossa,+katkomalla+juuret+vasemmisto+tuhoaa+vähitellen+yhteiskunnan+ja+sen+rakenteet.+
Perheet+ja+kodit+hajalle,+ihmiset+pinnallisiksi,+juurettomiksi,+moraalittomiksi,+hedonistisiksi+ja+lapset+vasemmistolaiseen+tehokkaampaan+aivopesuun.+Vasemmisto+on+edistyksellinen+loissieni+yhteiskunnan+puussa.+Vasemmistolaiset+virkanimitykset+kirkon+piispoiksi,+papeiksi,+diakoneiksi+etc.+tuovat+kirkkoon+edistyksellisen+antikristillisen+mallin,+LGBTQPN..,+Pride,+homo+ja+lesboparien+vihkimiset+"pyhään+kristilliseen+avioliittoon"+etc.++
Yhteiskuntapuun+ravintovirta,+logistiikka++toimii+dieselillä,+vasemmisto+on+juntannut+yhteiskuntaan+mediansa+kautta+propagandaa+"ilmastonmuutoskriisistä"+ja+se+verukkeena+nostaa+dieselin+hintaa+vähitellen+enemmän+ja+enemmän+ja+näin+tukahduttaa+vähitellen+yhteiskunnan+ravintovirran+ja+saa+näin+keinotekoisesti+yhteiskunnan+kaaokseen,+vallankumoukselliseen+tilaan+ja+tuhottua+totaalisesti+ja+lopulta+veriseen,+epäinhimillisen+raakaan+vasemmistolaiseen+"proletariaatin+diktatuuriin".
Vallankumoukseen+ohjaavia+muita+säikeitä+evoluutio,+kaikki+uskonnot+ja+kultit,+vaihtoehtolääketiede+mm.++Vasemmisto+on+räikeän+antikristiillinen+ja+antisemitistinen+uskonnollisideologinen+systeemi.+Aito+kristinusko+ei+hyväksy+ihmisen+tai+muunkaan++kuin+Yhden+Jumalan+ja+Hänen+Poikansa+Jeesuksen+Kristuksen+palvonnan.+Kaikki+muu+on+mahdotonta.+Kaikki+Raamatut,+kristillinen+media+on+siis+riistettävä+kansalta+ja+tuhottava,+koska+kristityt+eivät+tule+koskaan+tunnustamaan+ihmistä+jumalaksi,+ei+luontoa,+ei+krisnahaaroja,+ei+marxia,+ei+stalinia,+ei+buddhia,+ei+planeettoja+eikä+tähtiä,+aurinkoa,+kuuta,+eikä+edes+heidän+spagettilihapullahirviötä.+
Suunnilleen+samasta+syystä+Israel+on+tuhottava,+koska+se+on+judeokristillisyyden+kehto+ja+juutalaiset+vielä+sitten+erikseen+a+complete+genocide.+Israel+vastainen+propaganda+on+toistanut+yli+viiskytvuotta+Israelin+"miehittävän+palestiinaa"+ja+"sortavan+palestiinalaisia"++liikuttavin+ja+tunteisiin+vetoavin+sanankääntein+ja+kuvin.+
Toisto+on+kaiken+aivopesun+A+ja+O,+kuten+J.+G.+"Kerro+riittävän+suuri+valhe,+toista+sitä+riittävän+usein,+niin+siitä+tulee+yleisesti+hyväksytty+totuus".+Israel+ei+vain+ole+koskaan+"valloittanut+ja+miehittänyt++palestiinaa".++Vasemmisto+on+juntannut+disinformaatioistaan+dogmin,+kuten+"evoluutiosta",+"ilmastonmuutoskriisistä"+ja+niistä+ei+sitten+keskustella+eikä+niitä+kyseenalaisteta+"tieteenvastaisina".
"koska tunnen voimakasta halua" ja "Miksi tälllaista haluan... "
Vaikuttaa vahvasti siltä ettet ole oma itsesi ja olet huomannut sen ja kyseenalaistat sen halun. Katsotko pornoa vähän, usein vai paljon. Pornossa Bj on hyvin agressiivisesti päälle käyvää, niin että se vaikuttaa sinussa outoja ajatuksia ja haluja jotka eivät selvästikään ole sinun omiasi.
Älä missään nimessä tee niin, sillä on vakavat seurauksensa, niin henkisesti, psyykkisesti kuin fyysisesti ja se tuhoaa sinut vähitellen. Jos esim, poikaystäväsi tai porukka painostaa ja manipuloi sinua siihen, sanot tiukasti vain "ei" älä alistu, he eivät ole kavereitasi, eikä poikaystäväsi ole sinun ystäväsi.
Mutta jos niin teet, niin itsetuntosi laskee ja lopulta romahtaa, syvenevät masennukset, uupumus, tunne likaisuudestasi, syyllisyydestä, itseinhosta, itsetuhoiset ajatukset tulevat päällesi. Joudut käyttämään mt-palveluja, lääkkeitä selvitäksesi joten kuten mutta väsyneenä elämässä etiäpäin.
Älä siis hyvä tyttö mee tekeen sellasta. Jos katsot pornoa, lopeta se, siinä on taustalla sinulle hyvin vihamieliset itsariin manipuloivat voimat ja olet hyvin heikoilla.
Mutta, näin ei välttämättä tarvi olla, on suurempi Voima, Hänen nimensä on Jeesus Kristus. Me kaikki olemme syntiä tehneet, synnin palkka on kuolema, tämä tarkoittaa toista kuolemaa Helvettiä. Ensimmäisessä kuolemassa ruumiisi kuolee, sinä et, kun sinä erkanet siitä seuraa tuomiosi, niin näet elottoman ruumiisi, sinun ympärilläsi voi olla muitakin, liikkuvia varjoja. Nämä tarraavat sinuun ja vievät alas pimeyteen ja polttavaan kuumuuteen, näet liekkejä, kuulet miljardien sielujen loputonta tuskaisaa vaikerrusta, palelet ja vapiset, kaikki sinun syntisi ovat matoina jäytämässä sinua sisältäsi, pakopaikkaa ei ole, tiedät miksi olet siellä. Olet unohtanut sen nimen, jossa olisit pelastunut siitä niin syvästä toivottomuudesta, tiedät kaiken olevan ohi lopullisesti. Tämä on Tuonela, ei Helvetti. Odotat kauhulla armotonta Tuomiopäivää, kuoleman ylösnousemusta, jossa saat takaisin ruumiisi täsmälleen sellaisena kuin se oli kun jätit sen. Tämä on syntisen ihmisen osa, Tuomioistuimella istuu Jeesus Kristus, sinä saat sen mukaan kuin elit maailmassa, oli se hyvä eli paha joka on kirjoitettu tekojen kirjaan. On toinen kirja, Karitsan Elämän Kirja, josta tarkistetaan onko nimesi siellä, jos ei löydy, on lopullinen paikkasi Helvetissä joka tulta ja tulikiveä palaa, siellä on Saatana, Antikristus ja Väärä Profeetta sekä kaikki pimeyden henkivallat ja voimat.
Alussa loi Jumala maan ja taivaan.
.
Ja Jumala sanoi "tehkäämme ihminen, kuvaksemme ja kaltaiseksemme"
Ja Jumala loi ihmisen kuvakseen ja kaltaisekseen, mieheksi ja naiseksi Hän loi heidät". ja asetti Adamin luomakunnan valtiaaksi ja asetti hänet Edenin Paratiisiin ja sanoi kaikista puista ja ruohoista sinä saat syödä, mutta Hyvän ja Pahantiedon puusta älä syö, sillä sinä päivänä kuin sinä siitä syöt, pitää sinun kuolemalla kuoleman, Mutta Adamilla ei ollut apua ja Jumala vaivutti Adamin syvään uneen, otti yhden hänen kylkiluistaan ja täytti sen paikan lihalla ja loi naisen. Adam antoi naiselle nimen, Eva. Jumala asetti heidät ja siunasi heidät "lisääntykää ja täyttäkää maa".
.
Käärme oli kavalin kaikista luoduista ja seurasi tiiviisti mitä tapahtui ja päätti että Adamiin oli ehkä turha tuhlata ruutia ja tarkasteli Evaa, kun siis Adam ja Eva käyskentelivät Edenissä ja tulivat Hyvän ja Pahan tiedon puun lähettyville, käärme aloitti dialogin, jonka tulos oli se että Eva otti puusta hedelmän ja antoi Adamille ja he söivät. Silloin heidän silmänsä aukeni ja he huomasivat olevansa alasti, seurasi käräjät ja heidät karkotettiin Paratiisista. Siitä lähtien kuolema, sairaudet, sodat, kyyneleet ovat olleet ihmisen osa.
Olet ehkä kuullut "Jumala on Rakkaus", Hän on luonut Helvetin Saatanalle ja hänen enkeleilleen, ei ihmistä varten.
Ewankelium:
Pyhän Johanneksen Ewankeliumi:
3. Luku,
16. Sillä niin on Jumalaa maailmaa rakastanut että Hän antoi ainoan Poikansa, että jokainen, joka uskoo Hänen päällensä, ei pidä hukkuman, mutta ijankaikkisen elämän saaman.
17. Sillä ei Jumala lähettänyt Poikaansa maailmaan, tuomitsemaan maailmaa, mutta että maailma pitää Hänen kauttansa wapahdettaman.
18. Joka Hänen päällensä uskoo, ei häntä tuomita; mutta joka ei usko, se on jo tuomittu; sillä ei hän uskonut Jumalan ainoan Pojan päälle.
Tunnusta ja hylkää kaikki syntisi Jeesukselle, niin sinä saat Kaikki syntisi anteeksi ja Jeesuksen Kristuksen Pyhä Veri pesee sinut puhtaaksi kaikesta synnistä ja saastasta ja Armon uudestisyntyä Jumalan Valtakunnan lapseksi. Jeesus Kristus otti sinun kuolemantuomiosi päälleen sinun sijaisena ja kuoli sinun tähtesi Golgatan keskimmäisellä ristillä.
Hän rakastaa sinua iankaikkisella Rakkaudella ja uhrautui sinun puolesta. Olet vapaa, kun ruumiisi kuolee, toisella kuolemalla ei ole sinuun oikeutta ja Jumalan enkelit ovat luonasi kun jätät tämän maan ja saavut Kirkkauden maahan.
Tyttö, anna Elämäsi Jeesukselle, ei Saatanalle.
Otat "suihin" ja puret sen poies
Käyn muutaman kerran kuukaudessa ainoastaan nuolemassa pillua (100 euroa/puoli tuntia) Olen tullut huomaamaan että glitoris paisuu nuollessa aivan kuin se olisi kulli!!
Kertoisiko joku kuinka naiselta otetaan oikeaoppisesti suihin? Tarkoitan että ei tunne kipua ja saa orgasmia!!
Nolottaa kertoa mutta kun mulla ei seiso enää, siitä huolimatta haluan nuolla naisen pillua ja pyllyä. Onko mussa jotain vikaa?
Täältä löydät nopeasti sukupuolta, suhteita, treffit 👉 http://gomerapidepi.cf/H/E1vFS 👈
Me olimme aikoinaan vaimoni kanssa seurusteltu jo useampi kuukausi, kun kerran sängyssä otin puheeksi, että hän ei ole koskaan ottanut minulta suihin. Kävi ilmi, ettei hän ollut koskaan ottanut keneltäkään suihin. Pyysin sitten suoraan ottamaan suihin ja minusta oli vain kiihottavaa, kun hän ensimmäistä kertaa ihan vain otti kalun suuhunsa. Suihinotosta tuli sitten osa esileikkiä kunnes kerran pyysin ottamaan loppuun asti ja sanoin, että voin varoittaa, niin voi lopettaa ennen kuin laukean. Pikkuhiljaa aloin neuvoa ja antaa ohjeita, pyysin ottamaan niin syvälle kuin saa, nuolemaan terskaa, imemään kunnolla jne. Jossain vaiheessa pyysin, josko voisin laueta suuhun ja hän otti suihin siihen saakka kunnes ensimmäisen ruiskaus spermaa tuli. Kun vihjasi, että voisi kokeilla niellä, niin ei halunnut, mutta suostui kokeilemaan pitämään kalua suussa niin kauan, että kaikki spermat tulee. Olen kysynyt, voisiko joskus edes kerran niellä spermani ja vaimo sanonut, että ehkä joskus. Sitä päivää odotellessa...
minä tykkää että nainen ottaa suihin.
Parempi jättää ne miesten väliseksi jutuksi ja pornotähtien työksi, jos oot nainen, mutta jos oot homohtava nuori mies niin eiköhän se lähin gay klubi oo ihan sua varten.
Se ihan ok. Sperma ok makusta
myös miehillä samanlaisia haluja kun seuraa kaverin reaktioita pian oppii tekniikan
Mäki justi halun saata
Sama oli meillä vaimoni ei ollut koskaan ottanu suihin,no minä opetin eikä ole pahana pitäny,suuhun saa laskea mutta ei niele enkä siihen pakotakkaan.
Sen parempaa ei olekkaan kun jossain ottaa suihin,vähän siellä sun täällä ollaa tehty eikä olla mitää teinejä enää.
Mutta ketään ei saa pakottaa tekee mitään mitä ei halua ei siitä sillon nauti
Et kuule ole epänormaali, kaikki sitä tekee. Vaimoni tekee sen näin. Alkuun tukeva ote kalun juuresta, sitten varovaisia lipaisuja terskaan. Vähitellen pitkiä nuolaisuja kalun alapinnalla, sitten imaisemalla koko kulli suuhun pumppausta suulla kieli pyörii koko ajan terskan ympäri. Sitten kun hän huomaa että olen laukeamassa, hän työntää sormen tai pari peräaukkooni ja hieroo sieltä eturauhasta. Saan sillä tavoin paremman orkun mitä naidessa. Vaikka mukavaa sekin on🤪
Mina haluan kokeile sen kovasti olla sun suussa
Asun Hamina otamme ko treffit
Haluan jottei sä imurit pitkään ajan mun kyrpää Asun Hamina
Moi.meil pitäisi sen kokeile ja Mina kerron sulle mitään on hyvempi. asun Hamina
On ko naiset kuka halua otto suhon. Kyrpä
Asun Haminassa