Hetilainaa.fi

LHV Pank

lainat myöntää nykyään virolainen LHV pankki. Onko kellään kokemuksia pankista virosta tai suomesta? Entäs hetilainasta?

3

689

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mirka123

      olen käyttänyt Hetilainaa kerran tai kaksi ennenkin ja yritin hakea lainaa pari viikkoa sitten. Hylky tuli vaikkei mitään ole muuttunut. Ilmeisesti Virolaisilla on rahat loppu tai sitten keräävät vaan henkilötunnuksia tms.

      Siirryin Santanderin (www.santander.fi) asiakkaaksi koska on joskus ollut siellä laina. Toinen vaihtoehto olisi ollut Aasa (www.aasa.fi)

      • Ellos Kunniaan

        Ellosta. Se on ainakin tuttu ja turvallinen.


    • maksut myöhässä

      Vielä silloin kun Hetilainaa pyöritti Fennoluotto, oli asiakaspalvelu joustavampaa. Olin ulkoistettu, pienituloinen vuokratyöntekijä ja asuntolainani ei ollut vielä kokonaan maksettu. Sain silti Fennoluotolta lainaa, jonka maksoin pois.

      Nyt olen ollut vakituinen työntekijä kaksi vuotta, tulotasoni on kohentunut ja asuntolaina on kokonaan maksettu. Raha on silti tiukalla monen pienipalkkaisena ulkoistettuna työntekijänä toimitun vuoden jälkeen. Verokarhu mätkäytti ja maksoin viimeisen Fennoluoton myöntämän lainan erän 10 päivää myöhässä. Kun soitin ilmoittaakseni, että erä on maksettu, LHV:n asiakaspalvelija vaati minua lähettämään sähköpostilla tositteen maksustani . Samalla selvisi, ettei minulla ole enää mahdollisuuksia saada LHV:stä lainaa. (Kunhan piruuttani kysyin.) Totta, maksuni myöhästyi, saan syyttää itseäni. Kuitenkin olen samassa tilanteessa saanut parempaa palautetta suomalaisilta yrityksiltä - 'asia on kunnossa' 'uskon, että olette maksanut' 'maksu ei vielä näy, mutta eiköhän se näy tilillämme parin päivän päästä' ym.

      Pankeista: Nordea vaati 15 000 euron lainan takuiksi kaksikerroksisen pääkaupunkiseudulla sijaitsevan omakotitalon osakekirjoja. Onko sekään reilua?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      73
      1920
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      97
      1663
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      147
      1207
    4. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      688
    5. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      198
      652
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      6
      636
    7. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      191
      553
    8. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      54
      547
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      46
      488
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      462
    Aihe