Hyvä,
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9368288#comment-46114103
Sinä keksit minulle otsikon.
Suomessa on uskonnonvapaus. Jokainen voi valita uskonsa.
Olen pohtinut tämän riitelyn ratkaisua siten että kaikki Euroopan islaminuskoiset menette kirkkoon ja liitytte kristinuskoon, ja lopetatte tuollaisen vääräuskoisen höpinän.
Höpinä paremmista miehistä ja naiset vailla älyä ym on ihan soopaa.
Irtisanoudutte vaan koko jengi moisesta uskonnosta ja kulttuurista ja tavoista ym omituisesta höpinästä, niin sitten Eurooppaan ja Suomeen tulee rauha.
Sovittu?
Miksi te musut ette liittyisi kristin-uskontoon?
Niinkuin hän sanoi : Suomessa on uskonnonvapaus. Jokainen voi valita uskonsa. Voiko?
Onko teillä muslimeilla vapaus päättää omista ajatuksistanne?
Meidän Jumala lupaa maanpäällisen paratiisin
Musujen Allah lupaa itsemurhan jälkeen paratiisin, kenelle, niille mätäneville läskinpalasilleko?
Miksi me suomalaiset haluaisimme muslimeja Suomeen kun koskaan ei voi tietää kuka teistä rupee noudattaa koraanin outoja syvällisiä tarkoituksia, jotka ei aukene muille.
Oletteko kenties kateellisia, kun ne islamistit pääsee Paratiisiin niiden neitsyiden luokse?
Vai oletteko te vaan sotilaita jotka istuu ja odottaa vuoroaan päästä tappamaan?
SiiS kenen joukoissa sinä seisot? Ja kenen uskoa sinä kannatat?
Onko muslimeilla uskonnon vapaus?
Onko muslimeilla ajatusten vapaus?
Onko Suomessa uskonnonvapaus.
1
140
Vastaukset
Jättäkää jo taaksenne ne ajat kun teitä pakotettiin milloin mihinkin jopa tappamisiin.
Onko se Teidän mielestänne oikeaa uskontoa?
Miettikää.
Sitä paitsi kun tappolistalla on siis myös luopiot
Joten miten luulette, te Suomen krisu-uskontoon syntyneiden ja musuiksi kääntyneiden
suomalaisten, miten luulette teille käyvän? Olettehan luopioita?
Käänsittehän selkänne omalle Krisu-Jumalle siis miksi ette myös islam-uskolle ?
Luulenpa että musut pitää teitä just niinä luopioina.
Veikkaan, että teidän pitää näyttää uskollisuutenne tekemällä itsemurha-isku?
Ketä ja mitä asiaa se hyödyttää?
Miten kukaan voi kannattaa noin kamalaa uskontoa?
Miten kukaan voi väittää tappamista uskonnoksi ?
Ja pyhää sotaa hyväksi uskonnoksi? = Palestiinassa
Helvettiä ei ole olemassa sen enempää kuin taivastakaan.
Me kuollaan kaikki kuten liha yleensäkin.
Olemme kaikki tulevaisuuden elämää.
Totuus ei ole usko eikä usko ole totuus. Ne vaan on kaksi eri asiaa.
Jokainen saa uskoa mitä tahtoo, mutta toisia ei saa pakottaa uskomaan omaan uskoonsa!
Ja sitähän juuri islam on pakottamista kaikenlaiseen, pukeutuminen käytös seksi ruoka ja ajatuksetkin.
Miettikää muslimit itse mikä on vapaata ajatusta?
Onko vapaa ajatus lukea oma ajatus kirjasta, koraanista, jossa sanotaan kaikki ajatuksenne?
Sieltä ihmiset voi lukea omat ajatuksensa. Niinkö?
Onko se vapautta?
Ja sitten Se Suuri kysymys uudestaan, miksi te ihmettelette vielä kaiken tällasen jälkeenkin,
että me suomalaiset teitä peljätään? Ja aika monet jopa vihaa... Ja tästä jatkuu uuteen kysymykseen joka ei ehkä ihan ole tämän palstan aihe, mutta katsotaan jos se saa olla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455220Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1291683Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "511600Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella151589- 141285
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v41210No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol22111081-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171057Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771018Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah60867