Kuka hyötyy siitä disinformaatiosta jota Puska ja eräät puskalaiset täällä levittävät?
Pres. Paasikivi sanoi taannoin että
"Kaiken viisauden alku on tosiasiain tunnustaminen"
mutta miksi se ei sovi Puskalle eikä näille mainituille puskalaisille? Miksi tosiasioita vääristellään ja venytetään niin ettei alkuperäista tietoa enää tunnista?
Pres. Paasikivi sanoi taannoin että
"Kaiken viisauden alku on tosiasiain tunnustaminen"
mutta miksi se ei sovi Puskalle eikä näille mainituille puskalaisille? Miksi tosiasioita vääristellään ja venytetään niin ettei alkuperäista tietoa enää tunnista?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Puskan levittämästä disinformaatiosta hyötyy margariini- ja lääketeollisuus. Myöskin viljojen viljelijät ja perunan kasvattajat.
kuin paasikivi ja vhh ?
ja kaikilla VHH-laisilla on uusi elämä edessään kun vaihtaa ruokavaliotaan pysyvänä elämäntapana. Vaihda sinäkin niin pääset eroon tuollaisesta ärtyneisyydestä. Jostain syystä kaikki VHH.n vastustajat ovat äärettömän vihaisia. Heh heh nuolipää joka päässtelee vittu saatanaa aina silloin tällöin. Hän on oiva esimerkki vihaisesta ihmisestä jolla ei ole keskustelutaitoja. Yrittää kyykyttää mutta ei koskaan onniostu.
aloitukseen? Ei ole koska olet häirikkö.
yhteenkään kysymykseen. Kunhan häiriköi palstalla.
on palstan suurin häirikkö joka kirjoittaa usealla nimimerkillä. Häneltä voisi kysyä kuka hyötyy disinformaatiosta jota hän levittää? Margariiniteollisuuden lobbari ja uskomustieteilijä joka ei hyvöäksy tieteellisiä tutkimuksia ellei ne ole THL:n ja Puskan hyväksymiä.
Mutta onneksi täällä on myös avauksia, joissa puhutaan asiaa: http://keskustelu.suomi24.fi/node/9387934
on tämäkin ja asiaa on.