Avautukaa tänne, paljastakaa tunteenne juurikin omalle (tai lainatulle) J-miehellenne.
100% vaitiolo on taattua. Tietenkin suosittelen kertomaan totuuksia ja elämänviisauksia ilman minkäänlaisia tunnisteita. Lisäpisteitä katkeruudesta ja keskenkasvuisesta asenteesta.
100% vaitiolo on taattua. Tietenkin suosittelen kertomaan totuuksia ja elämänviisauksia ilman minkäänlaisia tunnisteita. Lisäpisteitä katkeruudesta ja keskenkasvuisesta asenteesta.
Vastaukset 59
Vanhimmat
jo varma voitostani, maksimipisteet ja vielä pari pinnaa enemmän.
Mitä ajattelit voittaa?
jakelet, niin parhaat pinnat tietysti. Vai mitä muuta kuvittelit minun kuvittelevan?
Tästä ei tuu yhtään pointsia.
plussapisteet tuosta ansaitsin. Plop plop.
Erittäin samaa mieltä.
Kerrottakoon että minäkin olen J ja mies.
Pisteet voi kukin jakaa itselleen ihan itse, lähinnä mietittyään oman kirjoituksensa säälittävyyttä.
keskenkasvuisesta asenteesta? Eivät kaikki J-miestä kaipaavat ole katkeria. Sitten jos on keskenkasvuista kaivata toista ihmistä, niin tunnustaudun keskenkasvuiseksi, sillä kaipaan yhtä J-miestä. Tunnisteitakin olen osaan viesteistäni laittanut siinä määrin, että jos ko. henkilö ne sattuisi lukemaan, niin varmaankin tietäisi kenestä on kyse. Tähän ketjuun en kuitenkaan aio mitään tunnisteita laittaa ihan siitä syystä, että aloittajalla on varsin ikävä asenne syystä tai toisesta meitä J-miehen kaipailijoita kohtaan. En halua saada enää enempää haukkuja minäkään, joten parempi siis olla laittamatta tunnisteita tällä kertaa..
Kaipaat?
Ihan sun näköstä.iske kiinni.
kaipaan.. Tätä olen toitottanut useammassakin ketjussa, ja varmaan saattaa haukut nyt päälle tulla, jos joku on niitä tekstejä lukenut, ja muistaakin... No samapa tuo, on mua ennenkin haukuttu, että eipä mitään uutta alla auringon. Katkeria vuodatuksia ne eivät kuitenkaan ole olleet, joten en uskoisi ansaitsevani pisteitä ainakaan katkeruudesta (kun tässä ketjussa kerta sellaisesta kyse ilmeisesti oli), mutta tosiaan -jos on keskenkasvuista ja typerää, lapsellistakin kaivata toista ihmistä, niin olen sitten reilusti keskenkasvuinen ja ansaitsen varmaan ihan täydet pinnat siitä. Kiitän ja kummarran!
Olen ollut niin kiireinen viimeaikoina että ihmissuhteet ovat kärsineet :/
Tästä syystä minusta ei välttämättä ole kuulunut.
Joidenkin ihmisten kohdalla syynä ehkä myös ujous...
Mut mukavaa olisi jos joku ottaisi yhteyttä ja kyselisi kuulumisia, miksei vaikka kahvikupposen ääressä.
Ota ihmeessä yhteyttä, J-miehesi saattaa hyinkin toivoa sitä :)
aina oli, mutta ujous ei todellakaan kuvasta häntä. Kahvit keittäisin, jos tahtos vielä mun luona käydä... Tosin sen yhteydenoton täytyy kyllä tulla häneltä, jos joltain. Hän tietää syyn tähän. Tiedän kyllä itse, ettei hän minua kaipaa, mutta itse kaipaan häntä... Siksi tälläkin palstalla satunnaisesti aikaani kuluttelen, tosin turhaan koska hän ei varmastikaan täällä vieraile. Taidanpa itsekin lopettaa...
J-mies, joka tämän aloituksen kirjoitit, että kukas on sinua mahdollisesti täällä palstalla loukannut? Mitä ovat ne kirjoitukset, jotka olet kokenut loukkaaviksi. Onko ne nuo, joissa joku kyselee että pystyisitkö elämään, jos hän kuolisi? Vai mistä moinen viha ja katkeruus Sinussa kumpuaa, sillä sen kaltaiset tunteethan sinunkin kirjoituksestasi läpi paistavat..? Onhan täällä tosiaan vihamielisiä ja katkeria kirjoituksia ollut koskien J-miehiä, mutta mitä syytä sinulla on olettaa että niissä olisi kyse sinusta? Onkos mennyt välit johonkin henkilöön, ja epäilet hänen olevan katkera? Minä olen yksi J-miehen kaipailijoista, mutta mitään vihamielistä ja katkeraa en ole kirjoittanut mihinkään viestiketjuun. Olenpahan vain sanonut ikävöiväni. Sinä tosin voisit laittaa vaikka tunnistetta siitä henkilöstä joka sinua on loukannut katkerilla teksteillään, tai oletat loukanneen. Voihan olla että hän ei ainoatakaan niistä ole edes kirjoittanut, ja voisi sitten jopa oikaista käsityksesi, jos näillä palstoilla sattuu aikaansa kuluttamaan.
Jos mua tarkotat niin ei oo tarvetta tänne aotuksia laittaa!
Ja muutkin nettieläjät.jos eiteistä oo muuhunkun kuvaa katteleen niin eikiinnosta!
Katkeruudesta, virallisuudesta ja keskenkasvuisuudesta en mitään tiedä, koska minulla on pelkkää hyvää sanottavaa eräästä J-miehestä: Olet söpö, komea, seksikäs ja paljon muuta. Myös nätti takamus on sulla... ehkäpä kerron nämä asiat vielä joskus kasvotusten, jos nyt koskaan tulee tilaisuus ja jos uskallan ;)
Joku raukka surkimus taa miikkaa.goodby ja hyvästi.kunnon naisia löytyy muualta.
Kumma juttu, miten paljon muitakin mielenkiintoisia jii-miehiä on. Vai ehkä täällä(kin) puhutaan vain "meijän kylän jii-miehestä" ;) aidosta ja oikeasta ja erittäin parhaasta!
Itselläni oli ilo olla jii-mieheen ihastunut, olla ihotusten.
Ihminen voi elää muistoillakin.
Hyvää syksyä!
Vastaan vain epävirallisiin ketjuihin.
J-miehitä o mihkää. kylä näi o.
Ei niin. Kusipäitä kaikki.
J niinkuin joulupukki.
aina jonkun penaali antin päihittää sata nolla :D
ettet kerro kenellekkään muulle shhh... niin mä olen ollut katkera yhdelle J-miehelle. Mutta onneks pikkuhiljaa alan (toivottavasti) kasvaa kohti aikuisuutta.
Ei merkitse mitään enää, hävitätkö sinä vai voitanko minä, tärkeintä on ystävyys!
http://kotomatrix.ru/images/lolz/2010/04/28/559607.jpg
MurrrrrrMinä!
J- mieheni ei ole minun , lainassa hetken vain. Hän on kiltti, pitkä, komea ja ahkera, taitava käsistään ja
erittäin hyväkäytöksinen. Hän on minun poikani ja etsii edelleen mukavaa, samanhenkistä naista
elämäänsä ja minä toivon, että hän löytää sellaisen , joka ei itke ikäväänsä näillä palstoilla ja osaa
muutakin, kuin istua sohvalla, läppäri sylissä ! :)
Ja palvokaamme Sinua, Sinä mahtava yli-ihminen, -sekä kupeittesi hedelmää!
Taitaa olla pelkkä surkea peräkammarin poika se sinun poikasi, kun täytyy äiti-rukan häntä täällä ilmeisesti surkimusten palstalla ylistää. Sekin jo paljon kertoo, että hän "etsii edelleen" naista.
Muistahan sitten jokusen vuoden päästä, kun katsot katkeroitunutta ja alkoholisoitunutta poikaasi, että hänen alennustilansa on vain ja ainoastaan Sinun syytä. Kyttää vaan vielä vähän enemmän hänen tekemisiään, analysoi häntä ihmisenä -niin ulkoista olemustaan, kuin sitä henkistäkin puolta. -Ja muista; älä missään nimessä koskaan hyväksy yhtään naista, jonka hän löytää -sillä eiväthän he varmaankaan ole Sinun mahtavan poikasi arvoisia.
Onneksi kaikki J-miehet eivät ole samanlaisia vätyksiä.
Erästä kansanedustajaamme lainatakseni sanon sinulle; "paina pääsi vaginaasi ja tukehdu tuoksuihisi." :)
tekstiä, olen tyrmistynyt ! Olet täysin väärässä, mutta yks hailee. Jotakin katkeruutta itsekin kannat, koska
kirjoituksesi oli todella loukkaava. Et voi kirjoittaa yhtään mitään tästä henkilöstä, koska et ole koskaan edes tavannut häntä tai minua. Huumorilla tämän kirjoitinkin, mutta eihän täällä sellaista suvaita, vain
pelkkää haukkumista ja herjaamista´. Noh, edestäs löydät vielä nämäkin sanasi, jossain muodossa.
Kyllä elämä opettaa, usko pois !
No Onko hän vaalea ja sinisilmäinen??
Hän on varmasti minun Juha!!!
http://kotomatrix.ru/images/lolz/2010/07/07/623469.jpg
Jeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!
http://kotomatrix.ru/images/lolz/2010/07/13/627874.jpg
Näetkö minut??????
MurrrrrrMInä :)
Asialliseen viestiin aika ruma vastaus. Hirveät verbaaliaggressiot. Lopuksi vielä haistat vitut.
Olen tässä sinua varten jo kolmas tunti ollut ilmjan ruokaaaaa!!!!
http://kotomatrix.ru/images/lolz/2010/06/21/609217.jpg
Juhaaaaaaaaaaa!!!! Avaaaaaaaa Oviiiiiiii!!!!!!
http://kotomatrix.ru/images/lolz/2010/06/16/605017.jpg
Huomasin jo sinut!!!
http://kotomatrix.ru/images/lolz/2010/03/22/522443.jpg
MurrrrrMinä :)
Kiitos niistä,jotain piristystä tänne tuttuilu palstalle:)Toivottavasti saat asiasi kuntoon sen Juhan kanssa.Hyvää yötä ja onnea:)
epäPYHÄÄ VIHAA tässä viestissä! Tuutko meidän saatananpalvonta kerhoon?!!"!!!
kovasti kaikkia tälle palstalle kirjoittavia, ja niputat heidät "ikäväänsä näillä palstoilla itkeviksi" vätyksiksi jotka eivät osaa muuta "kuin istua sohvalla läppäri sylissä." Eivätkä siis selkeästikään ole tarpeeksi hyviä Sinun pojallesi. Sinäkään et tiedä meistä muista yhtään mitään, joten äläpä yleistä meitä sohvaperunoiksi, jotka eivät muuhun kykene, kuin märisemään läppäri sylissä.
Ole vain tyrmistynyt, tai kehitä huumorin tajuasi, et selkeästikään ole hauska. Minäkin voin kuitata oman tekstini vain ronskimman puoleisena huumorina, -mitä se itse asiassa onkin. ;) Niin metsä vastaa kuin sinne huutaa.
Mitä ylipäänsä edes teet tällä ikävä-palstalla, kun kerta asiasi ovat niin mahtavasti... Oletko lukemassa muiden teksejä, ja naureskelemassa vähän surkimuksille?
Kapuappas alas sieltä ylimielisyyden tornistasi. Sinä ja poikasi ette ole yhtään parempia kuin kukaan muukaan. -Ja edelleen -paina pääsi vaginaasi ja tukehdu tuoksuihisi. :)
tuotaa sulle vaikeuksia, joten sorrut räävittömyyteen .
Sisälläsi on uskomattoman paljon vihaa, kaunaa ja katkeruutta .
En kommentoi enää ilkeilyysi . Piste .
ymmärtämisessä -päinvastoin. Minä osasin lukea rivien välistä sinun ilkeän ylimielisen asenteesi kaikkia muita tällä palstalla kirjoittelevia kohtaan. Sekös sinua harmittaa! :)
Sitäpaitsi, tajuatko edes että kukaan normaali mies Ei Tahdo olla äitinsä ihannemies!? Sinähän olet suorastaan erotisoinut poikasi. Oletkohan jopa pikkuisen perverssi? :)
Älä kommentoi enää ilkeilyäni -totuus se vain sattuu. ;) :D
Menehän jo nuuhkimaan sitä aromipesääsi. :)
tuaallaasta miniää tupahani huolis.Liekö joku lyöny kätehees rukkaset kun nuin pimiästi koohaat.
Kuule plikka, ei ihmissuhtehia tuallain hoireta, joku roti se pitää sullakin olla, jää muutoin luu kätehes.
tuon ylimielisen ämmän kanssa -Luojan kiitos siitä! Enkä sinunkaan tupaasi olisi tulossa, jos et huomaa tuon J:n äidin kirjoituksista kuinka ylimielinen ja ilkeä ihminen hän on. :)
että kyllä se tässä tapauksessa olit SINÄ joka vastasi todella TÖRKEÄSTI aivan vieraalle ihmiselle panetellen
SINÄ luulottelet kaikenlaista toisista kirjoittajista ja ilkkuen (tiedän) miinustelet
tämän olet itse kirjoittanut tänne,sillä tyylisi haukkua toisia on TUNNISTETTAVAA. Käyttämäsi sanaston sisältö paljastaa sinut, jos ei ole joku joka kopioi -ainahan se on mahdollista
mutta HÄPEÄ SINÄ ILKEÄ IHMINEN!!!
ällöttävä pimatsu tai mikä läskiperse sitten oletkaan?!
häivy täältä rumilus ja älä enään koskaan kommentoi tänne yhtään mitään
niin
tästähän tuollainen aivoton itserakas maskaralärvi oikein innostuu :D
tuon ihmisen kommentointi on aivan törkeää
pahaaoloaan purkaa vieraan ihmisen kirjoitukseen
älä siitä välitä !!
EN tule. Toivottovasti jotkut tekevät lopun teidän toimistanne.
Hienoa kaaosta, pahuutta ja vittuilua.
Jos olisin kirjoittanut näin:
Talven ensimmäinen lumisade,
peitti armottomana alleen syksyn viimeiset kukat.
Sydämessäni tiedän lumen vielä sulavan ja kukkien nousevan.
Rakkauteni sinuun on voimakas ja vahva. Se on kuin lupaus keväästä.
Lupaus meistä, sinulle (joku kirjain)
Olisi vastaanotto aivan toista luokkaa. Hassua on mun ikävä ihan oikeesti.
Pakkoko oli kirjoittaa noin v-mäistä aloitusta.
Se nyt vaan tuntu hyvältä, eräänlaista huomio huorausta.
Mahdollisesti myöskin provosointia.
mahtavaa vittuilla! :D Olen siinä niin hyvä, että julistaudun voittajaksi. ;)
Ketä?
pölvästit julistavat itsensä voittajaksi, oli laji sitten mikä tahansa. Ja tässä tapauksessa lajikin on juuri sopiva noin matalaotsaiselle tyypille.
vitsi... :D Tämähän ylipäänsä on jo lähtökohdiltaan niin typerä ketju, että ei kai tänne voi kovin tosissaan kirjoittaa. ;) Mutta enemmin olen pölvästi ja huumorintajuinen sellainen, kuin tosikko. :)
Naista, jolle näytin ovea yhteisestä kodistamme (oli siihen joku syykin, tosin myöhemmin selvis et väärä)
Naista, jonka kanssa halusin kihlautua, kun se lopulta onnistui tiputin sormuksen järveen (ja unohtelin sitä ansiokkaasti milloin mihinkin)
Turhaa ruikutusta, maito kaatu jo aikoja sitten.
Kaunis laulu maidosta
http://www.youtube.com/watch?v=RaNRKaxHZas
Jatkakaa te kirjainleikkejä. Lähden metsään juomaan, saunomaan ja tappamaan pörröisiäpikkueläimiä.
(tämä kenttä on tarkoituksella jätetty tyhjäksi)
Oletko ajatellut Jmies, että kirjoittaisi tälle kaipaamalle rakkaallesi pienen runokirjan? Sinulla kun näyttää tuo tunteelisen runoilian runosuoni taas pulppuavan:)
Hö, miksi miinuksia, hyvä avaus. Haluisin niin Jiille (m) avautua, haluisin niin. Kuitenkaan en täällä voi. Eikä enää ole muutakaan portaalia missä oltaisiin yhteydessä. Näin se elämä menee, eihän sitä tietysti tiedä mitä tulevaisuus tuo tullessaan, Suomi on pieni maa.
Mitä kertoisit J:lle jos saisitkin yhteyden?
Luulen,että en kertoisi hänelle enää mitään. Muutakuin hyviä unia.
Kaikkea, haluaisin kysyä mm. miltä päivä näyttää tänään, ihan mitä vain. Voi olla että tämä kaikki on täysin turhaa ja loppujen lopuksi nopeasti huomaisin etten kysyisikään yhtikäs mitään.
Minulta saisi yhden J---- miehen koska haluan yhden toisen. Laitettasko jonotusnumeroautomaatti pystyyn?
Otti yhteyttä omaansa, kannattiko? Ei. Siinäpä oli ja meni se mun J-mieheni... P*skat.
Miten ajautuu tuohon tilaan, että haaveilee jostain sellaisesta ihmisestä, jonka kanssa ei ole koskaan ollut edes fyysisessä kanssakäymisessä? Eihän siinä ole kyse muusta kuin ihastumisesta, ja tuo on enempi sen kaltainen "suhde" mitä jollain 13 -vuotiailla on, kun ollaan ihastuttu siihen koulun söpöimpään poikaan, tai kaverin isosiskoon tai muuta vastaavaa.
Silloin ymmärtäisin ikävöinnin, jos olisi ollut oikea suhde, eikä joku hyvänpäivän tuttavuus tyylinen, tai työkaveri tai joku satunnainen tyyppi, joka nyt vain sattuu olemaan hyvän näköinen ja kivan oloinen ihminen.
En jaksa oikein tajuta kenties useiden vuosien vonkumista jonkun sellaisen perään, jota ei ole koskaan edes suudellut. En nyt tiedä kuinka kauan sinä olet sitä J-miestäsi kaipaillut, mutta eräs toinen nainen (Minna) ulisi ilmeisesti pari vuotta erään J-miehen perään täällä palstoilla, johon hänellä ei ollut koskaan mitään todellista suhdetta, ja nyt viimein on tullut järkiinsä (josta onnittelut hänelle). Tule siis sinäkin järkiisi.