täytyy kirjoittaa vielä tämä: Auto hajoaa, rahat on loppu, terveys krakaa enkä voi tehdä mitään. Voitko tilanteelle mitään ? Käsittääkseni olit valmis tapaamaan minut, tältä kirjoituksesi vaikutti silloin vähän aikaa sitten. Kaikkea hyvää sinulle ja hyvää joulua.
Valitettavasti S minun
Ltn....____
7607
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Taitaa ole provo.:)
:D Kuka uskoo trallaaaatrallaaaaa...........
Karin ilmestyvät tuonpuoleisesta kertoen maailmankaikkeuden salat ihmiskunnalle ? Tuomas se vaan soitteli haitaria kun viimeeksi tavattiin. Muutetaan me muualle tästä tuppukylästä, etelään ... rannikolle ;) No, jos nyt sitten aloitettaisiin yhteinen taival, jo ennen joulua :)
Kaverit pettää ja bussi jättää. Elämä on. Mutta ei sen siltikään pitäisi tapaamiseen vaikuttaa. Otappa nyt itseäsi niskasta kiinni.
oikeassa S. Äsken oivalsin kuinka ahdistavaa on pitää materiaalista maailmaa ylimpänä tosiolevana ja nojata kaikessa siihen ja etsiä siltä onnea tai rakkautta - materialta siis. Kun totuus on se, ettei materiaalista maailmaa ole olemassakaan, on vain subjektiivisesta näkemyksestä johtuva harha. Rakkaus löytyy sisältä ja mehän olemme kaikki yhtä ja siis "toisesta", emmekö muka rakastaisi itseämme sitten ? Nyt sitten pidän paljon esim. kitarastan, mutten erehdy pitämään sitä fyysisesti todellisena - se on vain kuvajainen ja annan sille sellaisen aseman. Toki se koostuu tietoisuusyksiköistä eli jakamattomista, mutta se on vain mielessäni eikä siitä erillään. Jos elävä ihminen voi olla mielessä ja se on mielen ilmiönä samaa kuin kitara niin silloin kitarakin on elävä, koska ihminenkin oli elävä ja samaa olemusta :) Mutta minähän olinkin materialistisella seikkailulla oppia saamassa - vastakohdasta, joka kouluttaa totuudesta nauttimiseen. Suurella rakkaudella odotit minua - au revoir :)
huokss :/
tehnyt minun kanssani kumppanuussopimuksen elämän suunnitteluvaiheessa. Tällä kertaa näin. Ehkä aiemmissa elämissä olen ollut isäsi tai äitisi tai vaimosi ;)