Virusilmoitus R-kioskin nettisivuilta

__apua__

Yritin mennä Googlen kautta R-kioskin nettisivuille. Sivut eivät aivautuneet vaan näytölle tuli jokin ihme virusilmoitus. Onko koneessani nyt virus? Virustorjuntaohjelmani ei kyllä löytänyt mitään.

Itse asiassa tämä tapahtui ensin iPadilla, mutta nyt kun kokeilin niin sama juttu PC:llä. Mitä tämä tarkoittaa?? Help, en ymmärrä näistä yhtään mitään. Voiko iPadiin tulla virus?

1

838

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • untokuurna

      R-kioskin linuxpalvelimet on murrettu eli sinne ei kannata mennä.
      Tuskin sieltä mitään haittaa on tullut, tuollainen perinteinen säikyttelysivu näyttää vain olevan ja lopuksi ohjautuu johonkin puolassa olevalle hakusivulle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      701
      3818
    2. Raiskausyritys

      Eilen laajallakankaalla lenkkipolulla.
      Kajaani
      54
      1219
    3. Käviskö tällainen suhde

      Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E
      Ikävä
      72
      1193
    4. Mihin kiinnitit ensimmäisenä

      huomiota kaivatussasi?
      Ikävä
      93
      1146
    5. Poutalan onnettomuus

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ministeri-mika-poutala-vakavassa-onnettomuudessa/9375980 Kumma kun jutussa ei manit
      Maailman menoa
      95
      946
    6. Niin kauan tätä

      Onko vuotesi menneet hukkaan
      Ikävä
      105
      797
    7. Olen pahoillani

      Olen mokannut pahasti ja pilannut sinun ja monen muun ihmisen maineen. Anteeksi. Muutan toiselle paikkakunnalle. Hyvästi
      Ikävä
      52
      787
    8. Missä on Sofia Virta? Loistaa poissaolollaan Erikoisjoukot uudelta kaudelta

      Vihreiden puheenjohtaja, kansanedustaja Sofia Virta pääsi otsikoihin, kun tieto hänen osallistumisestaan Erikoisjoukot-k
      Kotimaiset julkkisjuorut
      35
      781
    9. Koska olet ihastunut minuun

      Kysymys sulle. Oma vastaus, tänä vuonna. ❤️
      Ikävä
      54
      776
    10. Onko sinulla vihan tunteita

      Minua kohtaan? Haluatko kostaa jotakin tai tehdä pahaa? Voit tähän sanoa ihan luottamuksella.
      Ikävä
      122
      734
    Aihe