Etsimme uutta kämppistä omaan pieneen kimppakämppäämme. Olemme kaksi nuorta naisen alkua ja olemma asuneet kolmistaan nyt marraskuun 2010 alusta. Kolmas kämppiksemme päätti kuitenkin jättää meidät, joten kaipaamme joukkoomme nyt uutta tulokasta.
Kämppä itsessään sijaitsee suvelassa, josta on hyvät yhteydet kaikkialle espooseen ja helsinkiinkin pääsee puolessa tunnissa sekä junalla, että bussilla. Asunnon ovelta on vajaa 100m bussipysäkille. Kauppoja on kaksi yhtäläisellä etäisyydellä ja ne molemmat näkyvät ikkunasta. Espoonkeskuksen kauppakeskukset ovat parin bussipysäkin matkan päässä ja busseja menee vähintään kymmenen minuutin välein.
Asunto itsessään on kerrostalon viidennessä kerroksessa ja on kooltaan 95m2. Sinulle olisi varattuna oma huone, kuten meille myös ja lisäksi on wc, kylppäri ammeineen, keittiö, olohuone ja lasitettu parveke. Sinun osuutesi vuokrasta olisi 260€/kk sisältäen sekä veden, että sähkön. Nettiyhteyttä ei tällä hetkellä kämpässämme ole, mutta tarkoitus olisi hankkia sellainen yhdessä. Vuokrasopimus kirjoitetaan erillisen tahon kanssa.
Jos jäi kysymyksiä tahi muuta, niin ota yhteyttä minuun joko puhelimitse 0400786754 tai sähköpostilla [email protected]. Parhaiten minuun saa yhteyttä klo 12-14 välisenä aikana tai sitten klo 16 jälkeen.
Keväisin terveisin: Susanna Kuisma ja se toinen kämppis :)
Kämppis Espooseen
Susannaskuisma
2
624
Vastaukset
- susannaskuisma
Huone siis vapaana 1.3 lähtien.
- asuntoa vailla
Vieläkö kaipaatte kämppistä? Olen 18-vuotias nuori nainen (asun tällä hetkellä yksiössä, mutta kokemusta myös kimppakämpässä asumisesta) ja kaipaisin pikaisesti asuntoa viim. huhtikuusta alkaen ainakin heinäkuun loppuun saakka, mahdollisesti pitemmäksikin aikaa mikäli saan opiskelupaikan Helsingistä. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla
Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e2476787Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne664214Jos olisit täällä
Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä1313165- 1562332
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla181860Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea
Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.1701597- 821484
Voi Rakas siellä
Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o301461Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!
Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https381383Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista
Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.1111061