Aion häpäistä pyhän esineen törkeällä tavalla

tässä teille

Aion häpäistä poliisinpalvojille pyhän esineen törkeällä tavalla. Aion nimittäin loukata uskonrauhaa kiikuttamalla Suomen lain tuohon takapihalle ja kusemalla sen opuksen päälle. Laitan jutun You Tubeen julkiseksi. Teko on verrattavissa esimerkiksi kristinuskoisille pyhän Raamatun häpäisemiseen. Lakikirjahan on poliisinpalvojille pyhä esine, joka kuuluu näin ollen poliisinpalvojan mielestä uskonrauhan piiriin.

Juridisesti on kuitenkin huomattava se, että Suomen laki ei itse asiassa saa minkäänlaista lain suojaa häpäisyltä. Jos sen kirjan on itse ostanut kirjakaupasta, niin omaisuutensa päälle saa rauhassa kuseskella ja laittaa sen julkiseksi You tubeen. Se vain loukkaa poliisinpalvojia syvästi, koska laki on heille pyhä asia. On huomattava, että Uutisvuodon lähetyksessä Jari Tervo heitti julkisesti Raamatun lattialle häpäisevän kommentin saattelemana, mutta kyseessä oli täysin laillinen teko, jota poliisi ei edes lähtenyt rikoksena tutkimaan.

Tulen tekemään kaikkiaan kolme videofilmiä You tubeen:

-kusen Suomen lain päälle häpäisevän kommentin kera.
-jaksossa numero 2. kusen Raamatun päälle ja julkaisen sen netissä
-jaksossa numero 3. kusen Koraanin päälle ja julkaisen sen netissä

Jos saan jostakin ostettua Suomen lipun niin poltan sen ja julkaisen videon You tubessa, esimerkiksi bonuksena Koraanin polttamis videon lopussa.

Haluan satuttaa henkisesti mahdollisimman montaa ihmistä häpäisemällä jotakin pyhää ja jollakin lailla kulttuurillisesti korvaamattoman arvokasta. Haluan näin osoittaa halveksuntani koko yhteiskuntaa ja kaikkia muita ihmisiä kohtaan. Vihaan ihmisiä ja ihmiskuntaa.

5

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 3

      Kerropa suoraan, oletko karannut Niuvanniemestä ?

    • hgfjgfjfjfj

      Piirrä se suomenlippu, pääset halvemmalla ja aamulehdessä oleen "lippu koirankakassa" jutun perusteella coctailtikku jossa on suomenlipun näköinen pirros on lippu.

    • grewgtrew

      tämän keskellä sinulta jää onnellisesti (itsesi kannalta) huomaamatta, että ainoa, jota todella häpäiset olet sinä itse.

      Mitenkö?

      Ensiksi huutelemalla täällä kovaan ääneen suunnitelmiasi, joita surkean yhteiskunnan loisen viitseliäisyydelläsi ei kuitenkaan toteuteta, ja kuvittelemalla, että ketään oikeasti kiinnostaa suunnitelmasi tai tekosi yhtään sen enempää mitä tänne kirkoittaminen vaatii.

      Toiseksi kuvittelemalla, että poliisinpalvojia (mitä mielikuvitushahmoja nämä pääsi sisällä sitten ovatkaan) kiinnostaisi lakikirjan "häpäiseminen" jotenkin. Laki kun viittaa kovin vahvasti tuohon vallan kolmijako-oppiin, jossa poliisilla ei ole osaa.
      Vallan kolmijako ilmaistaan Suomen perustuslain 3 §:ssä, jossa valtiolliset tehtävät jaetaan hallitus-, lainsäädäntö- ja tuomiovaltaan.
      Hallitusvaltaa käyttävät valtioneuvosto ja tasavallan presidentti, lainsäädäntövaltaa eduskunta ja tuomiovaltaa riippumattomat tuomioistuimet ylimpinä oikeusasteina korkein oikeus ja korkein hallinto-oikeus.
      Kusemalla lakikirjan päälle voit siis teoriassa (ja huom. vain teoriassa, koska todellisuudessa kukaan ei korviaan lotkauta) loukata valtioneuvostoa, eduskuntaa ja tuomioistuimia.
      Poliisia mielipiteesi laista tuskin kiinnostaa muuten kuin, että säälittävä kapinasi sitä kohtaan kertoo siitä, että muissa yhteyksissä sinulla on poliisia työllistävä vaikutus. Ja ainahan sitä koulutettu ihminen koulutustaan vastaavaa työtä haluaa.

      Jatka siis ihmeessä harhakuvitelmiesi parissa, mutta älä hirveästi säikähdä, jos maapallo ei vaihdakaan pyörimissuuntaa tai poliisit ryhdy joukkoitsemurhiin jos haluat sosiaaliavustuksesti käyttää viinan sijasta lakikirjaan.

    • fght

      Oh noes... Mitä tahansa muttei tätä, Eiiih... Älä häpäise pyhää lakikirjaa...

      Ai niin, unohdin, ethän sinä koskaan saa aikaiseksi mitään mitä lupaat. Tämänkin olet jo aikaisemmin "uhannut" tehdä, mitään ei vain ole näkynyt. Youtube linkkejä odotellessa.

    • aj

      et sinä voi yleistä että joku määrtty ryhmä joko ne on uskovaisest,tai poliisit ym ovat kaikki sua vastaan,,saati samasta planeetansa kotoisin, tai samasta raaka aineesta,,

      joanen muslimi on omansa,, suomalset ei nekaan sinans aovat samoja , jokaisessa on hyvä ja huono olo,,tai joskus joku tahoo julkissuutta, minä arva n että sina tahdot julkisuutta, mm you tube video lataamisesta,,

      ja olen varma että sinussa löytyy mileikuvitus millä sinä tätä julkisuutta voisit saavuttaa you tube iisa, mm rakaudella, anteksi antoilla., tai jonku uusi mieleen kintoinen, kansavailinen uutis aihee, tai joku kivä aihee,,ym

      mutta,sinä kaveri et voi vihata ketään syytä,,,tai yleistät,,suuren soaan suomalsten poliisit tekevät vain työnsa,ne on kaikki hän toki erilaisest,,ja niin kuin sinä ja minä ja hän,,ne voisi tehda virheeta, jooko tahallisesti tai epätahallisesti,,et sinä hän voi niitöp tuomita ennakoon,, ja laitaa ne samaa sakkin, se on epäreilua muihin reheliinsiin poliiseihiin,,

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      89
      2128
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      136
      1776
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      180
      1326
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      241
      794
    5. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      67
      732
    6. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      718
    7. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      10
      711
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      211
      608
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      49
      566
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      40
      514
    Aihe