Pidennetty teemaviikonloppu huhtikuiseen Keski-Eurooppaan

Ich habe einen Traum

Hei, nyt vaihteeksi vähän jotain muutakin kuin iänikuiset ja loppuunkolutut aurinkolöhöilyt tavanomaisissa kohteissa. Tai ok, itseasiassa lomaa oli jäljellä ainoastaan juuri sen verran että viikonloppua saa pidennettyä päivällä molemmisra päistä. Ajankohtakin on jo lukkoon lyöty, 8-11.4 .

Miten maistuisi terassikauden avajaiset Münchenissa? Vaskisoitto -umpah-paa- musiikka, litran tuoppeja, eksoottisen epäterveellistä ruokaa ja rentoa meininkiä on tarjolla ihan varmasti Octoberfestin ulkopuolellakin.

http://www.youtube.com/watch?v=1ZxcfdHJBMw (

4

761

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vaahtokuplia

      Vastattu sähköpostiosoitteeseen, et pety.

    • Club56

      Houkuttaisi todella.

      Mutta ajankohta ei nappaa.

      München on mukava paikka, mutta huhtikuussa Englishe Parkin pöydällä yöpyminen saattaa olla viileätä, oli aikoinaan elokuussakin.

      Mutta ilmoittele seuraavistakin. ;-)

      • Ich habe ...

        Hih, hassua että satuin olemaan juuri nyt kuulolla :D

        Danke schön vastauksestasi, varsinkin kun huomasin itsekin että näin lukkoon lyöty ajankohta ja itse matkakohde ovat tässä mielessä varsin vaativia. Sitäpaitsi olen sen verran vaativa itsekin, että ihan mikä tahansa seura ei kelpaa. Thaikuissakin ehdin jo käydä tammikuussa, joten sen tyyppinen loma ei nyt tässä vaiheessa kiinnosta.

        Olisi kuitenkin mukavaa jos jollain vielä olisi aikaa, ennakkoluulottomuutta ja rohkeutta lähteä tällaiselle pikku pyrähdykselle.

        Täytyy sitten varmaan korottaa tarjousta koskemaan ilmaista majoitusta ja lentojakin :D


    • 24

      Tää on varmaan vielä voimassa, onko?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      32
      11566
    2. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      61
      4151
    3. Unisex-vessat

      Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu
      Tunteet
      139
      3410
    4. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      227
      2715
    5. Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?

      Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin
      Maailman menoa
      130
      2432
    6. Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista

      Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh
      206
      1909
    7. Sofia Virralle täydet 12 pistettä!

      Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.
      Maailman menoa
      349
      1286
    8. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäkö. Asiattomatkin kommentit saa laittaa. -🏚️
      Ikävä
      71
      1115
    9. Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa

      Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san
      Maailman menoa
      2
      1038
    10. Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?

      Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta
      Kuhmo
      20
      977
    Aihe