hotelleista

onneton 74

tietääkö kukaan hyvää ja halpaa hotellia victoria aseman läheltä?auttakaa tietämätöntä...

8

558

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sad but true

      Lontoossa halvalla ei saa hyvää, vaan huoneen jossain kaameassa murjussa.

    • sump

      Kukin määrittelee tietysti itse mikä on halpa ja riittävän hyvä itsekullekin. Mutta totta että Lontoossa majoittuminen kaupunginalueella on hinta-laatusuhteessa kalliin puoleista. Omiin kokemuksiin perustuen ja suht matalalla vaatimustasollani siedettäviä hotellihuoneita löytyy kyllä kohtuuhinnalla. Murjut voi raakata pois selailemalla vaikka booking.comia ja tripadvisoria.

    • no roplem

      Hei taas,

      Viime kesänä olimme täällä: http://www.jubileehotel.co.uk/index.htm
      Ihan asiallinen paikka, victoria-asemalle matkaa ~1 km. Ei mitään luksusta, normi aamiainen, palvelu sitä mitä näiltä ulkolaisilta hotellin pitäjiltä lontoossa saa (asiallista, mutta ei aina niin hirmu iloisella naamalla :), liikenne ei häirinnyt vaikka meilläkin oli huoneen tuuletusikkuna jalkakäytävän tasolla, hinta varmaankin sitä keskitasoa.

    • Matkamies maan

      Tiedetään useampiakin ja sinäkin tietäisit kun kävisit siellä Lontoossa, mutta minä en ainakaan asustelle kyseisissä majoituksissa.

      • huomion puutteessa?

        Jälleen mielikuvitusmaan matkamies louskuttaa. Kukaan ei tainnut kysyä missä et asustele. Koska ketään se ei myös kiinnosta.
        Wovon man nicht sprechen kann, darüber muss man schweigen.


    • london calling again

      Blades Hotel - B&B . 122 Belgrave Road. Siisti ja mukava hotelli. Erittäin avulias henkilökunta.

    • pe2101

      Lopeta tämä hölmöilysi muiden kustannuksella. Saat täältä vastauksia vain fiksuille ihmisille.

    • harria8

      VARASTIVAT 200 PUNTAA RAHAA 20.6.2011 Hanover Hotel Victoria :ssa Lontoossa. Jätin keskiviikko illalla huoneeseen vähän yli 200 puntaa ja n.50 euroa käydessäni kaupungilla (2h). Palatessani rahat oli viety (10 euroa jätetty). Epäilen henkilökuntaa. Tutkiessani itse tapausta (poliisia ei asia juurikaan kiinnostanut. Kumminkin rikosilmoitus tehty.) Haastattelin hotellin takana asuvaa paikallista asukasta, niin hän kommentit ensimmäisenä, että "Hanover Hotell? Bad guys. Very bad guys." Naapuritalon asukas kertoi nähneensä useasti myös hotellin henkilökuntaa kulkemassa hotellin viereisellä katolla. Katolle pääsee kyseisen naapurin katon kautta, joten hän kuuli milloin katolla henkilöitä liikkui. Hotellin portaikon ikkunasta on poistettu lukitussalpa???? Ikkunan kautta oli helppo pääsy sisään ja ulos. (kävin itsekkin ikkunan kautta katolla ottamassa valokuvia.) Huoneissa on "vanhan ajan" reikäkorttiavainlukot. Aina poistuessa Hotellista piti avain jättää hotelliin? (kuulemma heidän sääntö.) ÄLKÄÄ KÄYTTÄKÖ Hanover Hotel Victoria :aa. Varkaiden paratiisi.
      Ainut kamera on sisääntuloaulassa. Kamera ei näytä kyseistä toisen kerroksen ikkunaa. Hotellin "pomoa" ei asiakaat pääse jututtamaan hänellä on kuulemma aina niin kiire. Asuu kuulemma myöskin niin kaukana, ettei tule selvittämään 200 punnan varastamista. "Ehkä on aamulla paikalla" No ei varmasti ollut. Pelasivat vain aikaa. Tiesivät, että asiakas joutuu lähtemään ja asiaa on vakea selvitää kauempaa. Kuulin tänään, että samassa hotellissa on aikaisemmilta asiiakaila viety kaikki. Myös matkalaukut vaatteineen. Hotellia pitävät Intialaiset. Keskenään sukulaisia. Onko muilla samanlaisia kokemuksia?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras

      "Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde
      Kotimaiset julkkisjuorut
      94
      1414
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      47
      921
    3. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      97
      901
    4. MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(

      MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku
      Maailman menoa
      86
      825
    5. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      57
      747
    6. Pelkäätkö häntä?

      👍
      Ikävä
      64
      602
    7. Minä vuonna kaivittusi on syntynyt?

      Vastausta tässä kaivataan.
      Ikävä
      42
      601
    8. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      191
      579
    9. Olit mulle tärkeä...

      😭
      Ikävä
      34
      577
    10. Millä alalla olet töissä?!

      😊
      Ikävä
      48
      547
    Aihe