Hyvä kommentti Uuden Suomen keskustelupalstalla.
http://kulovaara.puheenvuoro.uusisuomi.fi/63755-sahaako-suomi24-omaa-oksaansa
Toimiva viestipuu on tosiaan poistettu, jotta mainostajille on saatu reunoille lisätilaa.
Mainoksien lukijat tosin nyt vähenevät reippaasti.
Tuohon voisi lisätä että mainosrahoituksella ei muutoinkaan ole tulevaisuutta nettisuivustoilla.
Lähes kaikilla on nykyisin selaimessa tai sen yhteydessä mainosten esto-ohjelma ja sivujen reunat näkyvät valkeina kuin puhdas lumi.
"Oman oksan sahausta"
13
158
Vastaukset
- rtyuh
Hyvä puheenvuoro ja juuri noin suomi24 tekee. Sahaa omaa oksaansa tai kusee varpaillensa tai mitä kielikuvia siitä nyt ikinä keksii käyttääkään.
Suolessa taitaa olla liian pullistuneita egoja, koska eivät myönnä mokaansa, eikä palauta viestipuunäkymää. Voiko tosiaan olla niin, että firmassa, jonka markkinatalouden lakien mukaan pitäisi takoa tulosta, on jotain tyyppejä hääräilemässä jotain chättipalstaa tästä, jonka pitäisi olla KESKUSTELUPALSTA? - EFEFERF
Oikein paska uudistus ja minä ainakin lähden pois näiltä sivuilta.Suosittelen kaikille Facebookkiin laittaan sanaa. jotta koko sivusto boikottiin pysyvästi.
Terve, Pe.ku. Mukava huomata, että kerran elämässä me olemme samaakin mieltä jostain. S24:n uudistus on tosiaan melkoinen huononnus aiempaan käytäntöön. Jos missä tahansa muualla kuin tietotekniikan alalla työn jälki olisi noin hutiloiden tehtyä, että päästetään sutta ja sekundaa tuotantoon, asiakkaat kaikkoaisivat aika nopeasti. Saapa nähdä, miten täällä käy. Veikkaan tilapäistä notkahdusta käyttäjäkunnan määrässä.
- ...
Jos ne ei viestipuuta ota takaisin käyttöön, niin notkahdus ei ole tilapäinen, vaan pysyvä.
- ...
Nyt täytyy sanoa, että ärsyttää, kun ihmiset eivät tajua, että vain boikotoimalla palstoja voimme vaikuttaa asiaan, eli saada viestipuun takaisin. Miksi ne kirjoittelevat palstoille?
- en kirjoita..
Miten onnistuis mielenilmaus maanantaille, kukaan ei kirjoittaisi viestin viestiä palstoille?
- ...
en kirjoita.. kirjoitti:
Miten onnistuis mielenilmaus maanantaille, kukaan ei kirjoittaisi viestin viestiä palstoille?
Minä en ole tämän idioottimaisen uudistuksen jälkeen kirjoittanut millekään muulle palstalle, kuin tänne. Jotkut nyt ei vaan ilmeisesti tajua omaa parastaan ja kirjoittelevat vakipalstoilleen. En ymmärrä miksi.
- rs
Olen täysin ymmälläni tämän välinpitämättömyyden takia, jota suomi24 osoittaa käyttäjiä kohtaan. Mistä se mahtaa johtua? Jos vaan tuntisin jonkun tuosta sakista, niin soittaisin ja kysyisin ja vaatisin kunnon perustelut moiselle toiminnalle. Niitä kunnon perusteluita ei tietenkään ole olemassa, mutta voisivat edes kommentoida jotenkin tätä arvosteluryöppyä. Mutta täysi hiljaisuus vallitsee. Onkohan ne Levillä laskettelemassa, vai mistä on kysymys? Osaavat kuitenkin kaikkein kipakimmat kirjoitukset poistaa, mikä on sinänsä sääli, koska itse näyttävät meille keskisormea.
- mixmix.
Ne on pikkusieluisia lieroja, jotka kuvittelevat "menettävänsä kasvonsa", jos palauttavat entisen mallin, jota asiakkaat vaativat. Tuollaisella asenteella ei missään muualla asiakaspalvelussa kauaa voisi toimia. Minä sanoisin noita tyyppejä asennevammaisiksi.
- yjökäj'ohp'
Tuossa oikealla ei ole mainoksia, vaan aivan turhanpäiväiset tuoreimmat haut ja suosituimmat ketjut, joita ei kukaan tarvitse.
- ...
Outoa, että tuokin Uuden Suomen kirjoitus sai osakseen pilkkaa.Kyse on nyt kuitenkin siitä, että keskustelua (jostain syystä) yritetään suitsia ja muodostaa suomi24:sta jotain ihme chättiplastaa, jossa ei mitään kunnollist keskustelua voi syntyä. Miksi eivät sitten lopeta koko juttua kerralla, miksi pitää kiusata käyttäjiä tällä tavalla?
- E.K.
Kirjoitapa sinäkin Aalto-Setälälle.
[email protected] - entinen S24 takaisin
Hyvä aloitus.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1822708- 1952227
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1772036- 1721894
Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1261874Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise321725Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,731365Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1791325Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1741272Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c801212