Millainen on eduhouse työpaikkana? Näyttävät hakevan paljon ja usein kouluttajia.
Eduhouse työpaikkana
8
4377
Vastaukset
- kokeiltu on
Siitä voi päätellä, työsuhteet lyhyitä ja porukka vaihtuu usein.
- konsulttiyritykset
Samanlainen kuin muutkin konsulttifirmat, kuten Arffman, SringHouse ja monet muut. Työsuhteet lyhyitä, työpaikkahakemuksia ei lueta vaikka on paikkoja auki. Paikat on auki VAIN muodon vuoksi, saadaan hyviä nimiä tarjouksiin, mutta koulutukset menevät sitten halvoille keikkalaisille.
- kouluttajatar
Vanha kysymys, mutta sattui silmään ja ajattelinpa vastata. Hyvä paikka sellaiselle, joka tekee töitä freelancerina oman osaamisensa alueella, eikä ole joko aikaa tai halua markkinoida itseään itse. Töitä riittää joka puolella suomea, jos vain haluaa tehdä. Palkka ei päätä huimaa, mutta on kuitenkin parempi verrattuna oppilaitosten tuntitaksoihin. Vaihtelua, lyhyitä sessioita. Vaatii sopeutumiskykyä itseltä ja halua heittäytyä tekemään sitä mistä pitää, jos nimittäin haluaa kouluttaa (-:
- Konsultti70
Ei kovin häävi. Pitää juosta eri oppilaitoksissa kouluttamassa huonolla palkalla.
- Keikkakouluttajaksi
Varmasti oikein hyvä vaihtoehto sellaiselle, joka haluaa tehdä esim. sivutienestiä kouluttamalla keikkaluontoisesti ammatillisissa koulutuksissa tai korkeakouluissa eri puolilla Suomea.
- javo
Minulla hyvät kokemukset. Keikkaa saa sen, mitä haluan tehdä ja joka kerta palkka neuvoteltu keikkakohtaisesti. Itse voi vaikuttaa minne menee, jos ei oppilaitosten tunnit kiinnosta, voi mennä yrityksiin tai seminaareihin. Tämä toki edellyttää, että on substanssi varsin hyvin hallussa.. Suosittelen kokeilemaan!
- En suosittele
Jos olet etusi hyvin tunteva kouluttaja ja mahdollisesti OAJ:n jäsen, en missään tapauksessa suosittele Eduhousea työpaikaksi.
- Anonyymi
Mietin hakisinko. En hakenut kun katsoin taloustiedot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.1484445Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o1842914Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis112676Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi872667Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1242306Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu521942Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos321838En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131785Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat71281Olet ainutlaatuinen
Sinussa on jotain, jota en osaa oikein edes pukea sanoiksi. Jotain paljon syvempää, kuin ulkoinen ihanuutesi. Jotain ain35989