itkua, synnyttämistä ja tatuointi

ihmeunia

Osaako joku auttaa, että mitä nämä kyseiset unet voisivat tarkoittaa?
Unet ovat kolmena peräkkäisenä yönä nähtyjä.

Ensimmäisessä unessa olin lapsi ja riitelimme isosiskoni kanssa jostain esineestä. Muistan elävästi kun pidättelin itkua, olin todella surullinen kun siskoni ei antanut minulle jotain esinettä mitä olisin halunnut. Kurkkuun oikein sattui kun pidättelin itkua ja silmätkin olivat jo kyyneleistä kostuneet.

Toisessa unessa olin kotona äitini luona. Minulla oli iso maha ja olin raskaana. Sanoin äidilleni että nyt se tulee ja synnytin pojan. Synnytyksen jälkeen huomasin pian että mahani oli taas kasvanut uudelleen ja sanoin äidilleni että nyt tulee toinenkin, toivottavasti se olisi tyttö. Tätä toista synnytystä en edes nähnyt unessa. Enkä muutenkaan unessa ollut erityisen innostunut tai muuta vastaava, synnytin vain.

Kolmannessa unessa olin tatuointi liikkeessä tatuoitavana. Oikeaan käteeni tatuoitiin jotain kuvaa, joka oli koko käsivarteni kokoinen. En ollut pyytänyt mitää kuvaa, tatuoija vain tatuoi mitä hänen mieleensä tuli. Tatuoinnin ollessa valmis katsoin kuvaa tatuointi liikkeessä, se oli väreiltään puna/oranssi/keltainen. Siinä oli "liekkien" tapaisia viivoja, joiden seasta erotin kaksi kilpikonnaa ja jonkin matelijan, kenties jonkin liskon tapaisen. Muistan kuinka kauniina ja hienona pidin tatuointia. Kotiini mentyä katsoin peilistä käsivarttani ja muistan kuinka hirveänä pidin tatuointia. Se oli ruma. Mietin miten sen kanssa eläisin, koska en saisi sitä pois, mutta se näkysi hyvin. Inhosin sitä ja mietin kuinka tyhmä minun piti olla koska otin sellaisen tatuoinnin.

Tämmöisiä unia:)

0

253

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Kylypylä mätänee

        Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
        Suomussalmi
        88
        1444
      2. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

        Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
        Viihde ja kulttuuri
        22
        1165
      3. En voi kertoa meistä kenellekään

        Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
        Ikävä
        65
        1130
      4. Huomenta

        Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
        Ikävä
        65
        928
      5. Mikä kaivatullesi

        On tärkeintä elämässään?
        Ikävä
        68
        836
      6. 62
        813
      7. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

        Sano joku prosenttiluku?
        Ikävä
        70
        778
      8. SuMetKu konkursissa

        Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.
        Suomussalmi
        24
        740
      9. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

        Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
        Ikävä
        69
        702
      10. Suutuin lähinnä itselleni

        Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.
        Ikävä
        39
        668
      11. Kadutko mies sitä miten reagoit?

        ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
        Ikävä
        49
        647
      12. Jos mies naisen prinsessakohtelu

        on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
        Ikävä
        133
        636
      13. Miksi olet niin hankala?

        Miksi toimit miten toimit?
        Ikävä
        52
        606
      14. Miksi meille jäi

        Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
        Ikävä
        36
        595
      15. Tykkään sinusta

        Vaikka en vastailekaan!
        Ikävä
        19
        557
      16. Olen kironnut sinut alimpaan helvettiin

        Hyvää matkaa.
        Ikävä
        68
        557
      17. Viesti sinulle

        Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️
        Ikävä
        33
        545
      18. Ikävö sinua nainen!

        Rakastan sua! ❤️💛❤️💜🧡🧡💚🤎:💜💜❤️
        Ikävä
        43
        544
      19. SAHIMÄKI LOPETA

        Miksi käyt Tupamäen Pekan kimppuun.?? Hänen asia mitä hän tekee tiloillaan. Oletko omista POTKUISTASI yhä katkera turve
        Ähtäri
        43
        541
      20. Hei. Ilmeisesti tässä saa unohtaa sen

        että meistä joskus jotain tulisi? M
        Ikävä
        29
        535
      Aihe