Vuonislahden lava, Lieksa?

Osaisiko joku kertoa jonkinlaista tietoa tuosta lavasta? Tanssi.netistä löytyy vain parit tanssit tälle kesälle, eikä mitään tietoja itse paikasta: http://tanssi.net/fi/p/6h.html

Googlellakaan en löytänyt juuri muuta kuin nuo keikat. Onko joku käynyt siellä? Olen 8.7. aika lähellä lavaa, joten voisin poiketa. Kannattaakohan sinne mennä, vai onko parempi mennä muualle?
53218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Lieksan Karaoke Klubi laulaa ja tanssittaa vauhdikkaissa Juhannustansseissa ensimmäisenä juhannuspäivänä 25.6.2011 klo 20.00-00.30 Lieksan Vuonislahdessa. Liput 10 e. Puffetti. Tervetuloa!

Ainakin nämä tanssit siellä on.. sekä 6.8. 2011 samaisen Karaoke Klubin järjestämät.

Tällä hetkellä en tiedä muista, mutta ilmoitellaan heti kun tiedetään..
Vuonislahden lava on perinteinen, mukavan pienen kodikas lava keskellä Vuonislahden kylää, Pielisen rannalla. Viime vuosina siellä on ollut pe-iltaisin tansseja, koska Nurmeksen Kajasteen lava vetää lauantai-iltaisin lieksalaiset sinne. Mutta palataan asiaan.. tai jos joku tietää kertokoon!

tänne varmasti tulee vielä tietoja tansseistakin:

http://www.vuonis.net/vuonislahti.htm

Äänestä

On useammat tanssit ja näin kylän lehden ja Ukkolan kyläyhdistys järjestää Juhannuksena Jukka Hallikainen Tangokuningas siellä tansseja myös Korsuorkesteri muistaakseni 19.8
Ja johanna Pakonen 8.7 eli nämä muistan Vuonislehdestä etsikää lehti käsiinne.siellä on lisää tietoa karaokelubi myös mutta siihen en kuulu jotta vapaasti voinette kuunnella niitä laulajia

Äänestä

Pe 8.7.2011
Omenapuu & Johanna Pakonen
Pe 19.8.2011
Korsuorkesteri

Äänestä

Kiitokset teille. Ehkäpä poikkean lavalla.

Äänestä

Kiva pienehkö lava pielisen rantamalla. n15 km lieksan keskustasta. puffetista sai ainakin 2v sitten keskikaljaakin , ym.Ulkona oli makkarakioski. Porukka kivasti nuorta ja vanhaa sekasin.Itse nukuin pakuautossa yön parkissa, kun olin sitä kaljaa nauttinut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lieksaan menossa kirjoitti:

Osaisiko joku kertoa jonkinlaista tietoa tuosta lavasta? Tanssi.netistä löytyy vain parit tanssit tälle kesälle, eikä mitään tietoja itse paikasta: http://tanssi.net/fi/p/6h.html

Googlellakaan en löytänyt juuri muuta kuin nuo keikat. Onko joku käynyt siellä? Olen 8.7. aika lähellä lavaa, joten voisin poiketa. Kannattaakohan sinne mennä, vai onko parempi mennä muualle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu