APUA! Veri valuu perseestä - lääkärit eivät voi mitään!

Todella sairasta

Vaimolla ei ole todettu allergioita tai laktoosi-intoleranssia, mutta silti useat ruoka-aineet aiheuttavat hänelle todella rajuja oireita.

Oireina mm. verinen ripuli, todella kipeä maha (ilmaa suolessa ja turvonnut vatsa (muut luulevat raskaudeksi). Vaimo itkee ja rimpuilee tuskissaan ja veri valuu peräsuolesta. Peräsuolen lasti saattaa romahtaa ulos 10 sekunnin varoitusajalla.

Suoli on kuvattu mutta mitään ei löytynyt. Lääkäreitä ei kiinnosta, koska eivät näe mahdollisuuksia. Alkaa jo oma usko ja toivo loppumaan..

Mitä tehdä? Voisiko joku auttaa?

15

3089

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tehokkaat konstit

      löytyy mutta näistä halutaan vaieta poliittisen painostuksen vuoksi!
      Samat Probiootit käyttöön mitä Nokian vesikatastrofin yhteydessä. Ja HETI!
      Lääkäri mernettää virkansa välittömästi jos mainitsee potilaalle näistä bakteereista!

      "" Seuraavien ongelmien selvittämiseen minut johdatti Nokian vesikatastrofi!
      =>Antibiootti-ripuli & Tappaja-bakteeri ja Uloste-tutkimus ja Probiootti bakteerit (mhb) joten tee näiden bakteereiden saannista elämäntapa. Se miksi limakalvojen parantaminen on tosi hidasta puuhaa, selviää kun suhteutat nämä kaksi asiaa:
      1. Mikroskooppisen pienillä bakteereilla parannetaan;
      2. Elimistön valtavaa-lievästi tulehtunutta (CRP=

    • ????????

      Chrohnin tauti ?

      • Maitohhappobakteeri-

        sivut myös osoitteessa:
        http://maitohappobakteeri.nettisivu.org/


    • onnrai

      Annan hyvän neuvon kun itsellä on samalaista elikkä kun menee kauppaan ruokaostoksille niin silloin ostetaan vain perusaineksia eikä mitään valmiita eikä puolivalmiita ruokia ja ne laitetaan kotona oikeassa muodossa varoen myös mausteita kaikki vihreät alkujaan käy hyvin sillä esimerkiksi grillimauste on myrkkyä
      ja kaikki E-myrkyt voi tehdä sen että tulee sitten veren kanssa ainakin minulla apteekki ei sovi meikäläiselle ollenkaan

    • Kumpi LUOTETTAVAMPI!

      Sivujen TEKIJÄNOIKEUDET omaavan tutkijan omat/päivitetyt sivut:
      http://pappasmurffi.nettisivu.org/mhb-kolme-vaikutukseltaan-tarkeinta-probiootti-bakteeria-ovat-immuunipuolustuksen-perusta/mhb-kadonneiden-elamaa-yllapitavien-probiootti-bakteerienmhb-arvoitus-ja-homeiden-antibiootti/


      Vai vanhat/päivittämättömät sivut joita Sonera julkaisee koko ajan ilman pienintäkään tekijänoikeutta ja ilman lupaa:
      http://personal.inet.fi/koti/haistahome/Elamaa_yllapitavat_probiootti_bakteerit&homeantibiootti.html


      Onko todellakin luvattomasti/rikollisesti julkaistut sivut luotettavammat!!!?
      Pallukoista päätellen on!? Mitenkä tuo voi olla mahdollista???

    • Syy löytyy
    • Ihmettelijä123

      Kyseessä siis bakteeri jolle antibiootit eivät mahda mitään?
      Ja kun lääketeollisuus haluaa antibiootteja lykätä joka rakoon niin se heitä harmittaa?
      Tästäkö on kyse?

    • Juuri siitä on kyse!

      >>>Kyseessä siis bakteeri jolle antibiootit eivät mahda mitään?
      Ja kun lääketeollisuus haluaa antibiootteja lykätä joka rakoon niin se heitä harmittaa?
      Tästäkö on kyse?

    • tosimies66

      Makustakaa niin pitkaksi aikaa ulkomaille, maahan jossa syodaan terveellisesti (italia, kreikka...) ja katsokaa mita tapahtuu. Veikkaan etta asiat hoituu. Sitten muutatte ruokavalionne, kun palaatte Suomeen. Ei enaa pelkkaa maitorahkaa!

    • väärä ravinto?

      Prosessoitu suomalainen maito, viljat, sokerit, keinomakeutusaineet, prosessoidut kasvirasvat (margariinit, kasvirasvakermat jne...) ja lisäaineet. Ne kun jättää pois, rauhoittuu elimistö aika monella.


      Viljat ja/tai maitotuotteet pois 2-4 viikoksi. Kokeile kumpi oireet aiheuttaa. Voi olla, että kumpikaan ei sovi. Jo 1-2 viikossa huomaa eron entiseen, jos jokin ruoka-aine ei sovi.


      Jos jopa kolmasosa suomalaisista kärsii vatsa- ja suolisto-oireista tai muista ongelmista joissa viljojen välttäminen auttaa, niin sinä voit olla niistä yksi. Lisäksi viljojen gluteeni (vehnä, ruis ja ohra), viljojen tärkkelys, peruna sekä maito tuottavat limaa ja tulehdusta elimistöön, joka pahentaa allergioita, astmaa, infektioita, lasten korvatulehduksia ja reuman oireita.
      http://personal.inet.fi/koti/remeli/viljat.htm


      Maitotuotteet ovat monella yksi keskeisistä syistä suolisto-oireisiin, allergioihin, astmaoireisiin sekä erilaisiin iho-ongelmiin. Maitotuotteiden eliminointi helpottaa usein näitä oireita, ja moni vuosia oireista kärsinyt pääsee pysyvästi eroon sekä ongelmasta että lääkityksestä. Lisäksi maitotuotteet keräävät limaa ja ovat usein merkittävänä tekijänä kroonisissa ylähengitystieinfektioissa.
      http://personal.inet.fi/koti/remeli/kalsium.htm


      Kannattaa huomioida, että mitään koetta ei ole olemassa, joka näyttäisin yliherkkyyden viljoille ja/tai prosessoidulle suomalaiselle lehmänmaidolle.

      Näiden diagnoosi perustuu aina välttämisaltistuskokeeseen.

    • Anonyymi

      voi vittu aika persestä tuollainen :) tsemiä sinne sen perseelle

    • Anonyymi

      Crohnin tauti, tai rajuoireinen ärtyvä paksusuoli.
      Eikös kannattaisi tutkituttaa myös keliakian mahdollisuus?
      -Keitettynä, lempeää ruokaa ilman mausteita.
      -Viljat joissa gluteenia voi jättää kokonaan pois ennenkuin selviää onko keliakiasta kyse.
      -Maitohappobakteereista saattaa olla apua.
      -Mustikoita, desilitroittain. Aamulla ja illalla.
      Ei karkkia, ei alkoholijuomia, voihan se olla joku imeytymishäiriökin.(sokerialkoholit?)
      - Vaatikaa kunnon tutkimukset.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      105
      3661
    2. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      47
      2600
    3. Vieläkö toivot, että kuulisit

      Minusta? Vai suutuitko kun en pystynyt vastaamaan sinulle?
      Ikävä
      108
      2407
    4. 24/7 sinä mielessä, ihan jatkuvalla syötöllä

      Aamulla herätessä, päivällä melkein nonstop, illalla nukkumaan mennessä, öisin herätessä. Mikä viddu tässä on 🤣
      Ikävä
      40
      1954
    5. Jotain pitää nyt keksiä että sinut näkisi

      Ensiviikolla viimeistään. Tälle on pakko saada kunnon piste tai sitten aloitetaan loppuelämä yhdessä, tulen hulluksi muu
      Ikävä
      27
      1648
    6. Rakastan sua

      Tänäänkin, eilenkin, varmaan huomennakin..
      Ikävä
      27
      1512
    7. Mulla tulee vaan niin

      Paha olo siitä mitä teidän välillä on. Vaikka se on sun päätös mitä haluat. Tuntuu että menetän jotakin vaikka tiedän et
      Ikävä
      21
      1488
    8. En tunne, en ymmärrä

      enkä muista 😱
      Ikävä
      22
      1318
    9. Olikohan se

      Kuitenkin niin, että kiinnostuit minusta ihan tosissaan. Loukkaannuit, kun en ollutkaan valmis tapaamaan sinua.. Pelkäsi
      Ikävä
      8
      1241
    10. Mitkä olivat viimeiset sanasi ikävoinnin kohteellesi

      Ja milloin? Mitä olisit sanonut jos olisit tiennyt että ne jäävät viimeisiksi -ainakin toistaiseksi?
      Ikävä
      70
      1225
    Aihe