Näin naapurin viestipuu

Nojohan on

7

138

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • reety

      Meillä oli ennen sama näkymä tai ainakin melkein. Tuo ruotsalaisten viestipuu on hyvin selvä ja simppelin oloinen ja siinä näkee hyvin selvästi kuka vastaa kenellekkin. Miksi meillä ei ole samanlaista tai parempaa.

    • Trettiu

      Nykyään on mahdotonta selata ennen töihin lähtöä palstaa!
      Ruotsalaiset osaa tämänkin paremmin.

      • epäilyss

        Nykynäkymä on sekavan oloinen ja ei ihme että muutosta vaaditaan palstoille. Tänään chatissa oli puheenaiheena palstojen onneton ja surkea tila. Siihen ei ole käyttäjät syyllisiä vaan onnettomat uudistukset jotka eivät saaneet kenenkään kiitosta.
        Ylläpidossa on selvästi jotain muitakin ongelmia kun korjauksia ei saada tehtyä. Ilmapiiri ja kehno palkkaus päällimäisinä estevät kehityksen ja tiedonkulun. Jossain on nyt paha pullonkaula.


      • 45hje5h
        epäilyss kirjoitti:

        Nykynäkymä on sekavan oloinen ja ei ihme että muutosta vaaditaan palstoille. Tänään chatissa oli puheenaiheena palstojen onneton ja surkea tila. Siihen ei ole käyttäjät syyllisiä vaan onnettomat uudistukset jotka eivät saaneet kenenkään kiitosta.
        Ylläpidossa on selvästi jotain muitakin ongelmia kun korjauksia ei saada tehtyä. Ilmapiiri ja kehno palkkaus päällimäisinä estevät kehityksen ja tiedonkulun. Jossain on nyt paha pullonkaula.

        Käyttävät Drupalia ja säästävät näin ohjelmointikuluissa.
        Valmiita kompunentteja ei kuitenkaan osata käyttää, tai sitten ne eivät vain osaa valita niitä oikeita.


    • Viestipuu

      Perkele sentään..jos naapurissa tuo on käytössä niin miksei meilläkin? Ei kai me olla hölmömpiä - vai ollaanko sittenkin.

    • nimm

      Jostain luin että S24 on ruotsalaisten omistuksessa. Tiedä pitääkö tieto paikkansa, mutta jos on, niin luulisi että meillä olisi samanlainen viestipuu näkymä kuin heilläkin.

    • risaa

      Miksei meillä ole enää viestipuuta?? Menikö se rikki?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta

      Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi
      Maailman menoa
      221
      1644
    2. Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua

      Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊
      Ikävä
      93
      1558
    3. R.I.P Marko lämsä

      Luin just netistä suru uutisen että tangokuningas Marko Lämsä On menehtynyt viikonloppuna Tampereella. Niin nuorikin vi
      Tampere
      25
      1382
    4. 78
      1288
    5. Oletko koskaan suuttunut jostain kaivatullesi?

      Mitä hän teki tai mitä tapahtui, mistä suutuit?
      Ikävä
      90
      1175
    6. Tekis mieli tulla rakastelemaan sua nyt heti

      Heti eikä kolmastoista päivä.
      Ikävä
      83
      1145
    7. Vappu terveiset kaivatullesi

      otetaan vappu terveisiä vastaan tähän ketjuun kaivatullesi !!! 🍾🥂🎉🌻🔥🧡🧡
      Ikävä
      106
      1106
    8. Satonen Kelaan, on paras mies ?

      Kukaan ei ole tehnyt enemmän Kelalle asiakkaita kuin Satonen kokoomuksineen, näin ollen täyttänee paikan edellytykset v
      Kansallinen Kokoomus
      94
      1084
    9. j miehelle

      Mitä meille oikein tapahtui?
      Ikävä
      84
      1050
    10. Kelloniemeltä harvinaisen lapsellista käytöstä valtuustossa

      Olipa harvinaisen ala-arvoinen esitys kelloniemeltä valtuustossa. Alkoi Nivalaa oikein matkimalla matkimaan siteeratessa
      Kemijärvi
      72
      1023
    Aihe