Mistähän löytäisin jonkun soramontun tai vastaavan, jossa vois käydä rauhassa illalla uimassa. Ei tarvi olla edes Tampereelta, myös naapuripaikkakunnat käy. Voi olla tosi syrjässä.
Soramonttuja/rauhallisia uintipaikkoja
7
2319
Vastaukset
- ??????
Miksi soramonttu? Tampereen ympäristössä on kymmenittäin erämaalampia ja syrjäisiä järvenrantoja, niihin pääsee usein lähelle metsäautoteitä, ne on maisemallisesti aivan eriluokkaa, kuin joku puoliksi veden täyttämä kaivuukuoppa.
- uimaanhaluava
Kyllä sellasetki käy vallan hyvin... Kerrohan mistä löydän :)
- fdsfvcxvx
Eivätköhän nuo syrjäisemmät uimarannatkin ole aika hiljaisia arki-iltana.
- uimaanhaluava
Tarkotus on ottaa koira mukaan, joten perusuimarannat ei oikeen käy.
- .,mnbnm,.,mn
Voihan koiran pitää narussa uidessakin kunhan on useamman metrin mittainen naru.
- ????
Tohlopin takaa TV2:n kohdalta, ja siitä länteenpäin rantaa pitkin, tai jos pelkkää koiraa uitat niin Pikku-Tohloppi
- uimaanhaluava
Ei oo siitä kiinni etteikö koiraa vois pitää irti, mutta nuo ihmisten uimarannat on hältä kielletty tyystin :)
Tohloppi on tuttu koska asun siellä, mutta jos jostain löytyis uusia paikkoja niin olis kiva.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh731910Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr971653- 1471207
- 59688
- 198652
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6636Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako191553- 54537
- 46488
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337462