Kahville/muualle?

ihastus.-

Onko typerää kysyä facebookissa yhtä henkilöä kahville tai johonkin muualle. Oltiin samassa työpaikassa, mutta ei puhuttu liiemmin, mitä nyt ohi huikattiin jotain. Nyt en enää kyseistä henkilöä näe, koska irtisanouduin sieltä pois, enkä kehtaa mennä työpaikalta mennä kysymään.

Olen kysynyt kerran vain kahville, selvinpäin tietysti, vaikka hirveä kerääminen siinä olikin ja sain vielä myöntävän vastauksen. Toisaalta sitä on yhtä iso kynnys lähteä netin välityksellä kyselemään, koska se hävettää tietyltä osin.

Mitään selkeitä ihastuksen merkkejä ei ole ollut liiemmin suuntaan eikä toisaan vaikka olenkin korvia myöten.

Eli kysymys kuuluu, lämpeäisittekö jos joku kysyisi facebookissa kahville? Siinä on se kynnys, että se varmaan kolahtaisi enemmän itteensä jos saisi vielä pakit, koska ensinnäkin se ei ole kiinnostunut ja toiseksi hän saattaa pitää vielä idioottina.

Miten on? Tämä kysymys siis menee mieheltä ----> naisille.

5

500

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • aloittaja.

      Viesitssä en siis tarkoittanut että olen pyytänyt kysesitä henkilöä kahville vaan jotain aivain toista ....

    • mallalla

      tottakai kannattaa kysyä ! et menetä mitään, jos saat kieltävän vastauksen, niin se on sen naisen häpeä sitte :) eikä tarvii ainakaan seuraavana päivänä häpeillä töissä jos kerrat ette ole enää edes samassa paikassa :D

    • 9+18

      No, jos ette enää ole samassa työpaikassa töissä tai näe toisianne muuten säännöllisesti, niin mitä menetettävää sulla on vaikka tuliskin pakit? Anna palaa, Frank!

    • VasenPakki///

      Oon ite kysynyt 2 kertaa ja molemmilla kerroilla tuli pakit. Eka oli työkaveri ja toine oli parturini. Kuvittelin heidän olevan ihastunut minuun ja kuinkas kävikään vittu. Nyt oon joutunut vaihtamaan työpaikkaa ja parturia. Oon sen oppinut, että vaikka ne naiset kuinka paljon puhuis mukavia ja hiplais sua, niin se ei tarkoita mitään, pakit tulee.

      • 56he5y6hjet5

        Parturihan tekee vaan työtään kun juttelee mukavia ja "hiplailee".
        Ihme juttu että niin moni luulee asiakkaita palvelevan ihmisen ihastuneen heihin vaikka he tekevät vain työtään ja ovat kaikkia kohtaa samanlaisia.

        ...ja ei kai sitä työpaikkaa nyt tarvi vaihtaa jos työkaveria kysyy jonnekin? wtf


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      88
      2088
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      136
      1756
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      180
      1316
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      237
      766
    5. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      10
      711
    6. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      708
    7. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      65
      699
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      211
      608
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      49
      556
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      492
    Aihe