City Beach Resort, Hua Hin

Useassa keskustelussa on epäilty, että Hua Hinin City Beach hotellissa toimisi bordelli. Onko kellään omakohtaisia havaintoja - vai ovatko epäilyt satuja? Mitä olette nähneet? Onko toiminta näkyvää? Milloin olette nähneet (onko bordelli yhä olemassa vai lopetettu vuosia sitten)? Voiko hotelliin mennä lasten kanssa?
92252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Pitää paikkansa.
Hotellissa toimii alan yritys...on toiminut kauan.
Mutta sen alan yrityksiäpä löytyy kyllä sieltä sitten muistakin tönöistä!

Homma hoidetaan siellä suht "asiallisesti"...ei paniikkia!!

Lapset kyllä ovat muutenkin siellä ihmeissään,kun Englannin-setä suutelee pikkupoikaa kielarimenetelmällä rannalla...

Hyi helevetti!!!

Valitettavasti.

Mutta onnea matkaan..olemme itse menossa phukettiin Joulukuunlopussa ja pari kakaraa on mukana...ei voi mittään.

Äänestä

Kävin Hua Hinissa tyttäreni Pamelan kanssa loppuvuodesta 2002 ja olimme kyseisessä hotellissa. Silloin siellä ainakin toimi bordelli ja muutenkaan en hotellia suosittelisi ainakaan lapsiperheelle. Uima-allas on todella pieni ja muutenkaan Hua Hinissa ei lapsille ole kauheasti nähtävää. Rannoillakin oli meduusoja.

Tuo Hua Hinin-matka oli ensimmäinen Thaimaan-matkani ja sen jälkeen ei ole mieli tehnyt Thaimaahan, niin huono maku matkasa jäi.

Olen kovasti ihastunut Kanariaan, kohta ollaan Pamelan kanssa kierretty kaikki saaret. Ensi talveksikin mennään neljäksi kuukaudeksi Playa del Inglesiin.

Äänestä
  • Thaimaa on vielä eräs niistä maista joissa miehet ovat arvossaan ja sellaisena me miehet se myös pidetään. Jos ei kelpaa, pysykää Kanarialla ja pois pelimiesten jaloista.

    Äänestä

  • Puchai kirjoitti:

    Thaimaa on vielä eräs niistä maista joissa miehet ovat arvossaan ja sellaisena me miehet se myös pidetään. Jos ei kelpaa, pysykää Kanarialla ja pois pelimiesten jaloista.

    niin eikös se kanaria/turkki meininki ole naisille ja thaimaa niin senotusti "maineensa" mukaan miehille.

    Äänestä

  • suomalaine kirjoitti:

    niin eikös se kanaria/turkki meininki ole naisille ja thaimaa niin senotusti "maineensa" mukaan miehille.

    Oltiin emännän kanssa viikko kyseisessä hotellissa ja ei varmaan tulla uudestaan. Tylyhköä palvelua, pieni uima-allas toisessa kerroksessa, pulut olivat paskoneet parvekkeen (joka oli muutoinkin minikokoa), huoneet asiallisen karut, ilmastointilaite metelöi, paskapaperissa pihtailtiin. Ei missään nimessä lapsiperheen paikka. Menkää hiltoniin, niin takuuvarmasti tenavat, että aikuisetkin viihtyvät. Rantaloma kohteessa hotellin merkitys kasvaa. Painoarvoa kannattaa laittaa hyvälle palvelulle/ilmapiirille ja kunnon allasalueen omaavalle hotellille.

    Äänestä

  • Eesau kirjoitti:

    Oltiin emännän kanssa viikko kyseisessä hotellissa ja ei varmaan tulla uudestaan. Tylyhköä palvelua, pieni uima-allas toisessa kerroksessa, pulut olivat paskoneet parvekkeen (joka oli muutoinkin minikokoa), huoneet asiallisen karut, ilmastointilaite metelöi, paskapaperissa pihtailtiin. Ei missään nimessä lapsiperheen paikka. Menkää hiltoniin, niin takuuvarmasti tenavat, että aikuisetkin viihtyvät. Rantaloma kohteessa hotellin merkitys kasvaa. Painoarvoa kannattaa laittaa hyvälle palvelulle/ilmapiirille ja kunnon allasalueen omaavalle hotellille.

    ..niin ei siellä nyt mitään punaisten lyhdyn toimintaa muutoin ollut, kuin että puolella miespuolisista isännistä oli thaikku tyttö kainalossa. Se ei tosin itseäni millään tavoin häirinnyt, eikä varmaan muitakaan. Vuokraustoimintaa ei siis näkyvillä.

    Äänestä

Viime keväänä oltiin miehen kanssa ko. hotellissa kaksi viikkoa ja oltiin myös vähän varautuneita, koska ennakkoon oli tietoa bordellista ym. Ensimmäisen yön jälkeen vaihdettiin huonetta, koska ensimmäinen oli yökerhon yläpuolella ja sänky lähes pomppi basson tahdissa ;) Palvelu pelasi, aamupala oli riittävä ja ihan mukava ilmapiiri. Bordelli toimi ilmeisesti, mutta ei näkyvästi, ainoastaan yhtenä yönä hotellin "terassilla" istuessamme huomioimme kun paikallisia mimmejä tuli ulos hotelista tasaisin väliajoin.

Ihmettelen vähän niitä useita valituksia, joita olen hotellista kuullut, sillä meille se ainakin riitti ihan loistavasti. Jos maksaa kahden tähden hotellista, ei voi odottaa viiden tähden majoitusta!

Äänestä
  • ”Ensimmäisen yön jälkeen vaihdettiin huonetta, koska ensimmäinen oli yökerhon yläpuolella ja sänky lähes pomppi basson tahdissa ;)”

    No mutta perskules! Tuohan kuulostaa nääs niinku paremmalta kuin hyvältä. Et millään muistaisi mikä oli tämän huoneen numero?

    Ollaan nääs niinku tuon meidän Amalian kanssa vähän suunniteltu Hua Hinin matkaa. Amalia on jo koostaankin johtuen hieman liikuntarajoitteinen ja sängyssä… no niin ja niinpä juuri, makaa kuin kuollut ryhävalas. Tuollainen pomppiva sänkyhän saattaisi saada vähän värinää aikaiseksi parisuhteeseemme ;)

    Hytkytä, hytkytä, hytisytä juu - kelpaisi siinä ma-ma-mak-koilla, nääs niinku onnensa kukkuloilla.

    Äänestä

Olen lueskellut näitä juttuja hotelleista Thaimaassa. Täytyy sanoa että kun satsaa laatuun ei ole ongelmia. Olemme käyneet Thaimaassa mieheni kanssa useamman kerran, ja aina Hua Hinissä sinne jäimme koukuun, ihana paikka. Olemme aina majoittuneet Hiltoniin. Ei voi valittaa palvelusta. Todella upee mesta eikä ole elukoita. Tasokas ja hyvä paikka suosittelen. City Beachiin en mene kun kilon kappaleina. Eihän se edes ole rannalla. Hintaero ei nyt niin suuri ole jos kerran niinkin pitkälle matkalle lähtee niin kannattaa ehdottomasti satsata laatuun, jää hyvä mieli ja kuva maasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koko kirjoitti:

Useassa keskustelussa on epäilty, että Hua Hinin City Beach hotellissa toimisi bordelli. Onko kellään omakohtaisia havaintoja - vai ovatko epäilyt satuja? Mitä olette nähneet? Onko toiminta näkyvää? Milloin olette nähneet (onko bordelli yhä olemassa vai lopetettu vuosia sitten)? Voiko hotelliin mennä lasten kanssa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu