Millaista seutua on Fuengirolan Miramar-ostarin alue? Olen katsonut vuokrahuvilaa sieltä, Miramarista vähän länteen (n. ½ km). Onko lähellä hyviä ravintoloita, kauppoja jne. eli siis kävelyetäisyydellä, ettei tarvita taksia? Kuinka pitkä matka on Fuengirolan keskustaan? Entä rantakadun alkuun? Onko alue vähän syrjässä, kun tällainen vaikutelma voisi syntyä googlen kartan perusteella? Millainen ranta on tällä aluella? Onko Miramar todellakin ostari vaiko ainoastaan supermarketti? VAstauksista tosi kiitollinen!
Miramar-ostarin alue
15
3445
Vastaukset
- sini42
Miramar Fuengirolan suurin ostoskeskus. Kahdessa kerroksessa myymälöitä, kahviloita ja ravintoloita. Alakerrassa suuri marketti. Ylimmässä kerroksessa leffateatteri. Bussi lähtee Miramarin edestä keskustaan. Ostoskeskuksesta noin 200-300 metriä rantakadun alkuun.
- tststa
Kuinka myöhään lähtee busseja Miramarin kohdalta?
- sini42
tststa kirjoitti:
Kuinka myöhään lähtee busseja Miramarin kohdalta?
Minulla on sellainen muistikuva, että bussit eivät kulje Miramarin luota kovin myöhään. Ehkä yhdeksän kymmenen maissa viimeinen bussi.
- kesäkuu2011
Miramarin alue ei ole syrjässä vaikka kartta sen käsityksen antaakin; 500m ja olet rantakadun alkupäässä, matkaa ihan keskustaan on n. 2km.. Alue on viihtyisää, rauhallista..ostarille on helppo ja mukava mennä vaan hengailemaan, niin paikalliset perheetkin viikonloppu-iltaisin tekevät. Miramarin 2.kerroksesta löytyy kebab-, hampurilais, pizza- ja pastapaikkaa, samoin Subway ja tapas-ravintola. Kauppoja löytyy ihan tutusta H&M:stä erikoisliikkeisiin.
Ranta on hyvä, hienohiekkaista, lapsillekin soveltuva. Aamuisin ja iltaisin aallot ovat usein "korkeahkot". Päiväsaikaan rannoilla onkin sitten jo melkein ahdasta..- nurkilla pyörinyt
Jos kämppä on 0,5 km:n päässä Miramarista länteen, niin onhan se jo melko syrjässä ja pitkähkön matkan päässä keskustasta.
- Miramar rocks
Miramarin alue on siitä hieno, että vastapäätä on historiallinen Sohailin linna ja ranta aivan kävelymatkan päässä. Alikulkutunneli varmentaa turvallisuuden rantaan kävellessä ja linnassa ainakin muina kesinä on järjestetty konserttifestivaaleja, jotka ovat elämisen arvoisia.
- Anonyymi
Mukavaa aluetta se on. Saa asua keskustan lähellä, mutta väljemmin.
- Anonyymi
Epäystävällinen henkilökunta. Kannattaa välttää.
- Anonyymi
Voi, voi, teinkö 11 vuotta sitten virheen vuokratessani tuolta alueelta. Kukapa olisi uskonut, että kaikissa niissä n. 150:ssä liikkeessä on epäystävällinen henkilökunta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi, voi, teinkö 11 vuotta sitten virheen vuokratessani tuolta alueelta. Kukapa olisi uskonut, että kaikissa niissä n. 150:ssä liikkeessä on epäystävällinen henkilökunta.
Elikkä niissä kaikissa siis oli epäystävällinen henkilökunta ?
- Anonyymi
Näinhän tämä kirjoittaja väittää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näinhän tämä kirjoittaja väittää.
Joka liikkeessä asiallinen palvelu, mitä käytetty
- Anonyymi
Siis, tämä kirjoittaja:
Anonyymi
2022-11-09 22:24:11
Epäystävällinen henkilökunta. Kannattaa välttää.
Äänestä
Kommentoi - Anonyymi
Mielummin Miramar kuin Los Boliches
- Anonyymi
Miramarin alue on siisti, kivaa aluetta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait112919- 392527
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381393- 841330
- 631211
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40959Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.124863- 32786
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi27635Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan58606