Palstan Toivoton Touho -äänestys

Kuka on mielestäsi ansainnut palstan Toivottoman Touhon kyseenalaisen arvonimen? Vaatimukset tittelin saamiseksi ovat seuraavat:

- jankuttaa vuodesta toiseen asiaansa, vaikka muut ovat todistaneet sen aikaa sitten vääräksi
- näkee kummajaisia ja kuvitteellisia henkilöitä joka viestin takana
- käyttäytyy huonosti
- ei käy koskaan ulkona ja haisee pahalle

Minä aloitan:

Toivoton Touho on "Moga", heinähattu Aurinkolahdesta.
25156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Minä äänestän kallion Moga/hilda-Ranea, vääristellee asioita mielessään, monta vuotta valehdellut palstalla, Rane ja Moga ovat yksi ja sama henkilö, jakelee itselllen plus pisteitä.
Kaikki väitteensä todistettu satupuheiksi, kehui jo 7 vuotta sitten asuvansa talossa jossa metrin paksut seinät, vaikka rakennusvirasto todistaa se taruksi.
Tämä M oga-Rane entinen Remontti-Rane, väärentelee asioita mieilikuvituksessaan ja muusta ei osaa puhua kuin Vuosaaren Aurinkolahdesta, jokin kaipuu ja kateus hänellä..
Palstan Touho siis kallion Moga-Rane(hilda)

Äänestä

massimies75:tä ja epoksi9:siä. Molemmat ovat missanneet junan niin uskomattoman täydellisesti, ettei mitään rajaa. Molemmilla edessä askeettinen ja velkainen loppuelämä.

Äänestä

Palstan ainoa häirikkö on alunperin remontti-ranena sittemmin välillä naisena, välillä miehenä esiintynyt henkilö. Hän availee jatkuvasti uusia ketjuja, valehtelee ja vääristelee asioita. Kehuu omaa aluettaan ja solvaa erityisesti Aurinkolahtea ja Vuosaarta ihan syyttä suotta. Jos joku uskaltaa puolustaa näitä alueita ihan asiallisesti ja aiheesta, Ranen häirikön mielestä kaikki Aurinkolahtea ja Vuosaarta puolustavat ovat Mogia ja häiriköitä.

Tänäänkin rane on avannut monta ketjua. Itse en edes muista, milloin olen viimeksi aloittanut ketjun ja kirjoitan tänne vain joskus silloin tällöin, koska minulla on todellakin muuta elämää kuin netissä kirjoittelu. Rane-häiriköllä taas ei näytä olevan muuta elämää kuin nettiin ja erityisesti tälle palstalle kirjoittelu.

Rane on itse Moga, koska on keksinyt itse Mogan ja kirjoittelee myös sillä nimimerkillä.

Äänestä
  • Moga, vain yksi ääni on sallittu. Vai haluatko muuttaa mieltäsi, näköjään tuossa aikaisemmin äänestit itseäsi.

    Äänestä

Kirjoitin tasan tarkalleen vain yhden kirjoituksen, en muuta. Sinä se kuvittelet rane olemattomia.

Äänestä
  • Moga, sinun kirjoitusvirheesi paljastavat kyllä sinut. Jo ensimmäisestä lauseesta huomaa, että siellähän se Moga taas suu vaahdossa heiluu osamaksulla ostetun pc:n ääressä.

    Äänestä

  • G. Galluppi kirjoitti:

    Moga, sinun kirjoitusvirheesi paljastavat kyllä sinut. Jo ensimmäisestä lauseesta huomaa, että siellähän se Moga taas suu vaahdossa heiluu osamaksulla ostetun pc:n ääressä.

    Outo ilmaisu ketjun avaajalta, että suu vaahdossa heiluu.... Mitä tuo lause oikein tarkoittaa? "Suu vaahdossa" viittaa suulliseen ilmaisuun eikä kirjoittamiseen.

    Ketjun avaaja ilmeisesti ostaa kaikki laitteensa jopa sen ropellituulettimensakin,30 euroa, vanhaan Kallion remppakämppäänsä osamaksulla, kun olettaa ihmisten ostavan osamaksulla kaiken. Tietokone on sen verran edullinen hankinta, että sen saa ostettua käteisellä. Eri asia on auto tai oma asunto.

    Äänestä

Kyllä tuo Moga Mogadishuxta ääneni saa. On sitten niin perustavaa laatua oleva urpo....

Äänestä

Lahenmies
Kari
Japi
Haans
Sutsi Satsi
Eko2

Ja ainostaan Haans setä jaksaa jatkaa omaa närkästynyttä paskan suoltamistaan, mutta tällaista tämä mielenterveysongelmat tuottavat.

Äänestä
  • Listasta puuttuu lukihärö.

    Eiköhän ylipäätään kaikki olemattoman romahduksen merkkejä jatkuvasti kaikkialla näkevät voida julistaa toivottomiksi.

    Äänestä

Ok-kunkku,sossupummi lyämätön pärttömine satuineen taikuista ja krilleistä!

Äänestä

Ilman muuta palstan pahin stupido on aurinkolahden Moga. Asuu viidessä paikassa yhtä aikaa ja on tyhmä kuin saapas. Menee provoon kuin provoon ja haukkuu muita hulluiksi vaikka oma pää heittää volttia.

Äänestä

Annan itselleni kaksi laadukasta ääntä! Omani ja poikakaverini TomF:n
Äänestuksen jälkeen maistuu taas lasilinen laadukasta XO:ta, kolmas pullo tänään menossaja juhannushuuma jatkuu vielä;)

L ämpöä kaikilleok-miehille!

Äänestä
  • Tämä on selvästi tuhnun nolo väärennösyritys.

    Äänestä

  • kaikki omakotihomot antaa äänen ok-satusetähomolle!

    Äänestä

Ylivoimaa vuosien takaa: UUUH_Ketopelto.
Kaveri ei ollut edes tuhnu vaikka tämän tittelin saavan pitäisi olla. Omisti Rivarin Masalasta ja elvisteli elintavoillaan, jotka johtivat miehen lopulta turmioon. Savustettiin ulos palstalta kaivamalla kaveri henkilöllisyys esille omien typerien juttujensa perusteella. Kaipaamaan jäi ex-vaimo ja ottopoika.

Äänestä

Ääni Mogalle

Äänestä

Ei voi muuta todeta kuin että tämän ketjun avaajalla ajattelu on seitsemän vuotiaan kehitystasolla. Kuin lapsi hän leikkii äänillä ja laskee peukkuja.

Äänestä
  • Totta kirjoitat, omituinen höpöttäjä tuo ketjun avaaja eli Kallion Rane on. Hänen kirjoituksensa on helppo tunnistaa. Hokee samoja asioita satoja kertoja. On niitä toistellut kohta seitsemän vuotta. Kirjoittaa vanhahtavalla tyylillä. On varmaan ikäihminen jo, koska näyttää elävän 1970- 80-lukua. Onko vain piipahtanut ulkona tuon ajan jälkeen?

    Äänestä

  • Niin on. kirjoitti:

    Totta kirjoitat, omituinen höpöttäjä tuo ketjun avaaja eli Kallion Rane on. Hänen kirjoituksensa on helppo tunnistaa. Hokee samoja asioita satoja kertoja. On niitä toistellut kohta seitsemän vuotta. Kirjoittaa vanhahtavalla tyylillä. On varmaan ikäihminen jo, koska näyttää elävän 1970- 80-lukua. Onko vain piipahtanut ulkona tuon ajan jälkeen?

    Tunnistaisitko tämän kaverin?




    Kokoomus-juoni: TASA-veronKOROTUKSET tulevat sittenkin.
    =================================================

    Asia juonittiin yhdessä eliitti "demarin" kanssa. Näin kusetus meni ja tasaveronkorotukset tuli:

    1) Leikattiin valtion konkurssin vuoksi kuntien "valtion"ö-osuuksia. Progressiivista valtionveroa ei koroteta.

    2) Kuntien rahoituspohja romahtaa em. leikkausten johdosta ja kunnat KOROTTAVAT KUNNALLISVEROA.

    3) Kako-kepuli-"demarien" viekas tasaveronkorotukset tulivat siten toteutettua.

    Ne pitävät teitä, arvon sopulit, täysin uunoina. Ja valehtelu alkoi nyt vain "demearin" kaa.
    Viekas tuo kokoomus, ei ihme että taskunne tyhjenevät hurjaa vauhtia.

    Äänestä

  • ?.?.?. kirjoitti:

    Tunnistaisitko tämän kaverin?




    Kokoomus-juoni: TASA-veronKOROTUKSET tulevat sittenkin.
    =================================================

    Asia juonittiin yhdessä eliitti "demarin" kanssa. Näin kusetus meni ja tasaveronkorotukset tuli:

    1) Leikattiin valtion konkurssin vuoksi kuntien "valtion"ö-osuuksia. Progressiivista valtionveroa ei koroteta.

    2) Kuntien rahoituspohja romahtaa em. leikkausten johdosta ja kunnat KOROTTAVAT KUNNALLISVEROA.

    3) Kako-kepuli-"demarien" viekas tasaveronkorotukset tulivat siten toteutettua.

    Ne pitävät teitä, arvon sopulit, täysin uunoina. Ja valehtelu alkoi nyt vain "demearin" kaa.
    Viekas tuo kokoomus, ei ihme että taskunne tyhjenevät hurjaa vauhtia.

    Ettei vain olisi ystävämme Haans. Minusta Haansilla kuitenkin on välillä asiaakin, toisin kuin Mogadishun Mogalla, joka vain inttää mustaa valkoiseksi.

    Äänestä

Hilda-Rane eli Moga-Rane kalliosta on palstan uunoin tyyppi, ihan ykkönen, availee surkeita provoja satoja, peukuttaa itseään ja pakkomielteenä vuosaari , vaikka asuu itse kalliossa eli spugessa.

Äänestä
  • En viitsi edes laskea montako kertaa Moga on tässä ketjussa "äänestänyt".

    Äänestä

Monenenenko kerran ketjun avaaja Moga-Rane, Hilda-Rane, Remontti-Rane, Moga.Rane, p.knääp, Jutta, Elli ym ym... on tässäkin ketjussa äänestänyt ja itseäään peukuttanut, hurja on tahti kun itselleen jakelee, jopa 9 peukkua, kyllä siitä Rane nautintoa saa, yksinäisessä punkassaan..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


G. Galluppi kirjoitti:

Kuka on mielestäsi ansainnut palstan Toivottoman Touhon kyseenalaisen arvonimen? Vaatimukset tittelin saamiseksi ovat seuraavat:

- jankuttaa vuodesta toiseen asiaansa, vaikka muut ovat todistaneet sen aikaa sitten vääräksi
- näkee kummajaisia ja kuvitteellisia henkilöitä joka viestin takana
- käyttäytyy huonosti
- ei käy koskaan ulkona ja haisee pahalle

Minä aloitan:

Toivoton Touho on "Moga", heinähattu Aurinkolahdesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu