T-paitaliivit ja Push up -liivit

70B

Voisiko joku kertoa, että mitä eroa on näillä kahdella liivillä:

http://www.hm.com/fi/product/77053?article=77053-D

http://www.hm.com/fi/product/77054?article=77054-D

Hinta näyttää ainakin ennen olevan sama ja molemmat ovat topattuja. Kohottaako tuo Push up muka sitten enemmän? Ostin nimittäin pari vuotta sitten tuollaiset T-paitaliivit H&M:ltä ja nyt puoli vuotta takaperin samanlaiset, nimi oli kylläkin vaihtunut nyt tuohon Push up:iin, mutta tarkalleen olivat samanlaiset. Mistäköhän mahtaa olla kyse?

4

580

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ero näkyy kyllä

      Push upit työntävät rinnat ulos- ja ylöspäin ja luovat rintavaon, jos on sitä, mistä luoda. T-paitaliivit taas ovat saumattomat liivit, joiden ei ole tarkoitus näkyä millään tavalla vaatteiden alta.

      Kuvat ovat tummansinisistä, pienikokoisista liiveistä, joten ei noista kuvista paljon eroa näy. Eron silti näkee nimenomaan tuosta rintojen näkyviin jäävästä osasta: toisessa pullistuu, toisessa ei. Vertaile keskenään vaaleita liivejä, joissa rakenne näkyy, ja katso reilusti isompaa kokoa, jossa rakenne näkyy vielä paremmin.

      En kyllä toisaalta ihmettelisi, jos Henkka myy samaa liiviä kahdella eri nimellä. Saa kaupaksi potentiaalisesti kaksi kertaa enemmän.

    • -mathilde-

      Kyllä rintaliivispesialistin silmissä kyse on selvästi eri liivistä: sekä malli, materiaali että koot ovat erilaiset.

      Tiivistettynä, T-paitaliivin kuppi on hieman peittävämpi, ei ole keskeltä niin syvään uurrettu ja myös takaa olkaimet ovat tukevammat rakenteeltaan ja antavat edestäluultavasti hieman enemmän tukea. Materiaali on luultavasti paksumpaa kuin Push-upissa myös, koska siinä on vähemmän elastaania. Jos katsot kokoja, huomaat että Push-up menee C-kuppiin, T-paitaliivi D:hen asti.

      • ceekuppinen

        Jo noista mallikuvistakin näkee selvästi kuppien leikkauksessa olevan eron. Push-upissa näkee että kuppi on ulkosivun alaosasta litteä ja työntää näin rintaa keskelle ja ylös. T-paitaliivissä rinta saa olla vapasti kupissa ja parhaiten eron näkee juuri tuosta ulkosivun alaosasta. Jos päälle puettava vaate peittää sopivasti tuon rintojen lititstämisen sivulta, push-upilla saadaan rinnat näyttämään isommalta käyttämällä avoimempaa kaula-aukkoa. Tiukan T-paidan kanssa näkymä voisi olla vähän hassu. Näitäkin näkee paljon, rinnat ovat tiukasti yhdessä eteenpäin suuntautuneena.


    • porcelain89

      Noi kuvat on täysin samanlaisia, mutta muokattu vaan eri naamat ja rintsikat niihin! Karseeeta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      73
      1920
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      97
      1663
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      147
      1207
    4. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      688
    5. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      198
      652
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      6
      636
    7. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      191
      553
    8. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      54
      547
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      46
      488
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      462
    Aihe