Olisi asunto tarjolla Soukassa mutta en tiedä alueesta mitään. Onko halpoja ruokakauppoja, kirjastoa, halpoja ravintoloita jne? Millainen seutu muuten, onko hyvät yhteydet Helsinkiin ja muualle Espooseen?
Onko Soukassa hyvät palvelut?
9
326
Vastaukset
- oqoduhvoiedhf
Taas yksi ääliö kysely.
Missään ei mikään ole ilmaista.
Muuta sinne , niin tiedät vuoden päästä vastaukset omiin kysymyksiisi.- Onko kokemusta?
Jos on ääliökysely ei tarvitse vaivautua vastaamaan.
- jujufk
ostari muistuttaa jatkosodan aikaista venäläistä bunkkeria.
- Onko kokemusta?
Onko ostarilla hyvät palvelut?
- 143
Myös siltäkin osin, että siellä ammutaan kovilla säännöllisen epäsäännöllisesti.
- +4+45+54
Unohdit listasta kaikki narkkarit ja pulit.
Tärkeä asia mainita, kun Soukasta puhutaan. - vieras1
Tarjonnan runsaus korvaa ankean ostoskeskuksen. On K-supermarket, Menitan monipuolinen lankakauppa, apteekki, R-kioski postipalveluineen, kaupungin ja seurakunnan nuorisotila, huoltoasema, kappeli, kirjasto, Alepa, Fida, useita päiväkoteja (myös kielikylpyä) ala-asteen koulu ja palvelutalo, myös ne tavanomaiset kuppilat ja kippolat ja niiden lisäksi kiinalainen ravintola.
Kävelymatkan päässä ylä-aste ja lukio, harjaantumiskoulu, kauppaoppilaitos, palolaitos, uimahalli ja Kauppakeskus Lippulaiva, pienoisgolf, uimaranta, ratsastustalli jne.
Hyvät bussiyhteydet.
Kaikkea ei pysty luettelemaan, mutta varmaankin googlaamalla löytyy lisää. http://fi.wikipedia.org/wiki/Soukka - soukempi
Soukka on laajempi alue, kuin ostari, mikä saattaa toisille tosin olla koko Soukka. Soukka on erittäin suositeltava asuinalue perheelliselle ja perheettömälle, vaikka siellä, kuten missä muualla tahansa nykypäivänä, joutuu miettimään turvallisuus- ja mukavuusrajat esim. omalle illan ja yön ulkonaliikkumiselle. 1970-luvulla oli Kivenlahden ja Soukan nuorten välillä kahinoita ja väärältä alueelta tulleet nuoret tulivat helposti pahoinpidellyiksi, 1980-luvulla joku joukko terrorisoi vanhempaa väestöä, 1990 tulivat narkkarit ja pulit. Aina on joku joukko alueen maineen tahraajana ja turvallisuusriskinä. Mutta alue kokonaisuudessaan on kaunis, valoisa ja monipuolisesti palveluja tarjoava!
- Varo !!!
Jos olisi jokin muu vaihtoehto kuin Soukka, valitse se. Siis Soukka on ihan hanurista, vähän niinkuin muutaisit Jakomäkeen!!!!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan firma haastettiin käräjille
Seiska: Martinan firma haastettiin käräjille, taustalla outo rahasotku.2952183Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi2102099Miksi haluat satuttaa
Sillä tiedolla ettet välittäisi minusta vaikka se ei ole totta. Silti tiedän että rakastat minua edelleen. Niinkuin sano461315- 871251
- 1011193
- 821191
Millainen ihminen linda brandt-ahde on
Hän on nyt julkisuudessa varsin eriskummallisen asian tiimoilta431175Martina makkarankuori päällä
Voi hyvää päivää minkä asun oli valinnut Emma gaalaan, ei jäänyt kenellekään epäselväksi, minkälaiset rinnat on naikkose1611121- 1171060
- 60954