Minulla on ollut mökki pari vuotta Vampulassa, ja koska tiedän, että autokorjaamoiden taksat ovat halvemmat maaseudulla kuin kaupungissa, niin missä päin Vampulaa olisi edullinen, ja asiakasystävällinen autokorjaamo?
Kiitos jo etukäteen vastauksista.
Missä hyvä autokorjaamo
54
6248
Vastaukset
- Mezzershmitch
Tässä yksi:
Auto-Salminen
Osoite: Loimijoentie 1291, 32620 Rutava
Puhelin:050 5609991
Osaavaa huoltoa kohtuuhinnoin!
Ei kovin palveluhenkinen, hiukan nuivasti suhtautuva palveluasenne.
Onko sitten ylityöllistetty vai mikä?
Muuten mukava mies kyllä!- Mezzershmitch
Mauriala Ossi Rutavalta reeraa autoja kans
- ainakin minä
Mäkelästä Autokadulta saa hyvän palvelun ainakin Fordeihin ja Jupulta ras-
kaampiin laitteisiin. - Kalastaja Pekka
Eräs korjaamo Matkusjoella, mutta sen hinnat ovat korkeat, ja asiakaspalvelu on kelvotonta.
- Anttipojka
Onkos semmonen Helminen jossain Vesiniitylläpäin? Onko tietoa tai kokemuksia kellään?
- autokuntoon
On, ihan Kivikylän vieressä. Suosittelen.
- Leppä-fani
Konekorjaamo Rauno Leppä. Ammattitaitoinen, nopea ja edullinen.
- 13579
Leppä on kaikkea muuta kuin nopea ja edullinen. Asikaspalvelukin on huonoa.
- Rutavan ukko
13579 kirjoitti:
Leppä on kaikkea muuta kuin nopea ja edullinen. Asikaspalvelukin on huonoa.
Kierrän Lepän korjaamon, kaukaa. Ei niillä tuntitaksoilla mitä sillä on kannata enää korjauttaa siinä puljussa. Ei ihme jos asiakkaat lähtevät muualle.
- Mäkelän
Vikkeä suosittelen. Ikäähän hällä jo on mutta osaava
- ei taida korjailla
Vikke(Vihtori) ei ole korjaillut kymmeniin vuosiin.Taitaisi olla pitkälti yli sata
lasissa jos korjailisi.Pojistakin useampi eläkkeelä vanhin yli 70V
- kege
Varjonen korjaa Vampulassa.
- Lilako
Meillä myös huollatettu autot Auto-Salmisella, autot on tullut kuntoon nopeasti ja edullisesti! Ei mitään valittamista!
- Onk Vikke kuallu
surku teitin autojanne
- Mies sallilasta
Lepällä on nykyään sikahinnat, ja palvelu on sitä, että haukutaan asiakkaan auto vielä kaupan päälle, varsinkin jos on Volkswagen tai Audi autona. Aivan pöyristyttävää toimintaa tuollainen.
- Hinnatx4
Vammalassa kiviniityn monimerkkikorjaamo.
- olen kuullut
Kiviniityllä on kallista -ei taida kannattaa
- huittisten tyttö
Lehdon autokorjaamo vampulan ja huittisten välillä.. hyvä palvelu
- Autokorjaaja
Lehto on tosi hyvä. Olen jo vuosia autoni siellä käyttänyt. Laita goolgeen: tapani lehto autokorjaamo, ja ota yhteyttä - todella suosittelen.
- sepi4
keikyässä nykyään sammys garage vanhan esson tiloissa, huittisista n.10km tampereen suuntaan, kiviniemen tien varrella. (ns, vanha tie )
- putinoffi 1500gl
miätiksää yölläkin tommottii, on sulla huolenaiheet!!
- Obamamobil glassig 3
ei ihme että Suomen autokanta rapautuu, kun toi huoltokin on noin vaivalloista.
- eihelmisenkorjaamoll
Ei lapset mieti ny vähä! Siinä ei lukenut että lapset vaan se äijä itte
- auto5
Et taida muistaa mitä kirjottelet, lueppas tuolta ylempää.. jotenkin näin: jos ei helminen kännissä niin sitte mukulat..
Nää sun herjaukset menee jo vähän liian pitkälle, ilmeisesti pitää ilmoittaa nämä asianosaisille joita täällä herjaat.
- hoitajaa tarvitaan
Juu, taitaa olla nappiaski pahasti hunnigolla kos kirjoottelee miten sattuu!
- jari6
Taitanu ämmä vetää vähä omat suorat lukemisella. Tuolhan lukee iha selvästi suomen kielellä "kusee auton kun auton, jos ei helminen kännissä itte, niin mukulat sitten. " tarkotti varmaan sitä auton kusemista, ei kännäilyä? Osaatko pilkut ja muut merkit? Ootko tota peruskoulua käyny? Menikö luetun ymmärtäminen pieleen?
Itse en tiedä helmisen korjauksista mitään, mutta joskus kuullut huhuja. Sekä hyviä että huonoja, ja niitä nyt varmaan kuulee ihan kaikista maailman paikoista.
Toiset käy öisin myös töissä, ihan vuorotyöläiset meinaa, ei se kellonaikaa kato millon kirjotetaan. Joku ämmä vetäny herneen nenään heti kun oman miehen touhuja haukutaan.- työsuojelu rikos
Käyttääkö lapsityövoimaa?
- varkain
Vai työvuorossa öisin sää näitä kirjottelet, eikös pomosi vedä hernettä nokkaan jos huomaa,hyi ,hyi, tuhma tapa!
- jari6
Ei se varmaan vedä kun on aika hiljasia yövuorot. Saa ihan rauhassa kuule olla puhelin kädessä vaikka istus pomo vieressä
- kokemusta on
Kaikkiin muihin vien autoni, mutta Lepälle en koskaan. Jos kalliin hinnan lisäksi vielä haukutaan asiakkaan auto, niin ainakin minulle riittää sellainen sikamainen toiminta.
Jotain tapoja pitäisi korjaamollakin olla, mutta Lepältä puuttuvat KAIKKI asiakaspalvelun alkeetkin. - Pitkä-nenä-Pinokkio
Lepän korjaamo on paras korjaamo. Palvelualtis, ja aina kehutaan asiakkaan autoa. Myös hinnat ovat todella edulliset. Suosittelen kaikille.
- Kjhgfdsayh
Kaikkea muuta. Eivät tee ilman kuittia!!!
- 2plus3
Huomasitko muuten mikä oli tuon kirjoittajan pointti? Katsopa Hänen nimimerkkiään. Pitkä nenä Pinokkio.
- Pieni-sähkötukka
Lepällä on hinnat viime vuosina laskeneet, ja palvelu on varsinkin omistajan taholta todella erinomaista. Aina kun käyn siellä autollani niin sitä kehutaan vuolaasti. Wolksvagen onkin Lepän korjaamon kehuma auto, ja sen minäkin omistan.
- autonasennus
Vuorenmaassa autoja on korjannut kymmeniä vuosia Jorma Rajala.
Rajala hoitaa myös auton katsastuksen jos et itse ehdi katsastaa.
Rajalan Jorma on edullinen autonkorjaaja.
Kannattaa soittaa hänelle jos hän vaikka korjaisi autosi.
Ikää hänelle on kertynyt mutta ammattitaitoa löytyy. - Vanhaerkki
Mäkelän Viljo On paras. Tilaa on. Eilen juttelin kanssaan.
- seatti
Leppä on ihan hyvä ,on korjannut meidän perheen autoja jo pitempään ja nopeasti, suosittelen.
- ValehtelenNytKunnolla
Leppä on tosi hyvä korjaamo. Hinnat ovat myös naurettavan halvat. Omistaja on mitä parhain asiakaspalvelija.
- untomäki
paavolan tuomo.o errnomanen.vissii jo eläköitynyt.
- Corollaa
Juu ja Laaksosen veljekset Autoyhtiön takana, siinä vasta ammattimiehet.
- ehtakellanväri
ei passaa unohtaa matti mäkistä todella hyvä myös automaalarina.
- Hintatietoinen
Suosittelen Virtasen Ykää, tuntihinnatkin vaan jotain 40€ luokkaa.
- Autohajallataas
Vampulassa pitäisi olla joku korjaamo, joka on erikoistunut Volkswageneihin. Mistähän mahtaa olla kysymys?
- Vwmiäs
Niin ja kai Suikka korjaa jokilevolla menopelejä.
- Treenari13
Ennen häpesin autoni paikkamaalausta,Lepän korjaamon tyän jälkeen häpeän vieläkin enemmän.
- oikeamalarimalaari
Automaalari Mäkinen ei näe eroa vaalean vihreän ja tumman vihreän välillä..
- jghfgfiugriggf
Auto ja konekorjaamo Leppä on hyvä autokorjaamo. Minä ainakin käytän autoani siellä.
- 24689
Katso Lepän lasku, ja kehu vasta sitten. Sikakallis paikka.
- meetöihin
Jos on tottunut viinaan menevän tutun tekevän korjauksia ilman kuittia omassa autotallissaan ja saavan näin suht ilmatteks korjaukset, niin saattaapi tuntua kalliilta normaalin kaupallisen yrityksen hinnat!
- huide
Korvenkylässä Auto ja konekorjaamo Metsämäki,luotettava jos autos kuntoon haluat..
- Okookin
Pelttari. Hyvä palvelu ja hinnat ok. Onneksi Pekka on automyynnissä.
- Pekkaasiis
en kehusi. Eläkkeelle joutaisi. Huanomuistinen taata.
- petteri-k
kouvolan lähellä yksi parhaista on savelan konehuolto www.huoltosavela.fi muistaakseni
- oulunkorjaamo__
Oulussa on myös hyvä autokorjaamo. Eikä liian kalliskaan. Hyvä palvelu...se on pääasia. Suosittelen.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
voitaisiinko unohtaa se sotku?
Olisiko mahdollista aloittaa puhtaalta pöydältä vielä? Ikävä sua ****604335- 852882
- 892151
Milloin nainen saan sinut?
Kanssani eroottisiin hetkiin? Tiedät ja tunnet kovan haluni, hellyyden myös. Onko vastauksesi edelleen, että en tiedä, e111482Ovatko persut tehneet jo päätöksen ulkopolitiikastaan?
Persujen olisi hallituspuolueena syytä tehdä jo päätöksiä siitä, aikovatko he olla pro-Ukraina vai pro-Trump eli pro-Put1781354Jee! Palsta toimii jälleen!
Viestiarkisto näkyy ja kaikki pelittää. Tätä on odotettu, vaikka ei tässä mitään odotettavaa ole ollut.231276Haluan että tiedät tämän
Jos luet täällä. En ole sinulle vihainen, vaikka asiat menivät niinkuin menivät. Ajattelin, että et tykkää minusta, jonk841224- 261109
A, teksteistäni löydät itsesi
jos luet tarkkaan. Vain epäsuorasti voin tunteeni myöntää, en halua minkään rikki menevän. Kaipaan sinua ja odotan näkem171099- 121099