En ole rekisteröitynyt ja enään uuden suomi24 aikana ei voi laittaa ylläpidolle viestiä suoraan(vanhalla laitoin) niin laitan tänne kannatuksen vuoksi...
Pitäisi ylläpidolta pyytää että muuttavat palstan kuvausta suuntaan:
Elektroniikan Rakentelu/korjaus/suunnittelu/parantelu/yms..
"Itse valmistettujen elektronisten laitteiden käytöstä, elektroniikkaa sisältävien laitteiden käytöstä joissa käyttö tai toiminta vaatii kyseisen laitteen elektroniikan tutkistelua, ihmettelyä, parantelua tai kyseenalaistamista."
Niin ei eksyisi tänne erittäin huonosti kuuluvat kyselyt mm. Kameran/tietokoneen/läppärin/tabletin/kännykän yms. Valinta
tai tyyliin mikä on paras..
Näille on omat palstat!!!
Ja saadaan nimimerkki kaikki.tanne.palsta keskittymään vaikkapa alla olevan palstan kuvaukseen..
Keskustelu24 Muoti ja kauneus Ihokarvat
Ongelmana ihokarvat? Jaa parhaat poistovinkkisi!
Ylläpidolle viestiä
12
<50
Vastaukset
- kaikkea.aikansa
niin sekasin on että eiköhän se kohta hiljene, lähtee kellokoskelle lakanoihin remmeillä pakattuna tai sitte luetaan iltapäivälehdistä että taas auto suistu perheineen rekan alle.
- Ehkä.toiveikas
Niin on näköjään käynyt kun ei ole siitä riesasta kuulunut mitään..........
- ei_nuolaista
Ehkä.toiveikas kirjoitti:
Niin on näköjään käynyt kun ei ole siitä riesasta kuulunut mitään..........
Iloitsimme liian aikaisin, se häirikkö on palannut palstalle! Tuossa iPad-mini ketjussa se taas häiriköi.
- kaikki_tanne_palsta
HEI EIKÖ ONGELMA RATKEAISI NIMENOMAAN JOS OLISI OLEMASSA KAIKKI TÄNNE PALSTA!!!
- karjakkopa
Ehkä.toiveikas kirjoitti:
Niin on näköjään käynyt kun ei ole siitä riesasta kuulunut mitään..........
Miksi lehmä lopetti lypsämisen
Tämän palstan kuvausta ei ole syytä muuttaa, koska kaikki elektroniset laitteet eivät välttämättä sovi millekään muulle palstalle, jolloin niistä ei voitaisi enää keskustella ollenkaan. Eli on syytä olla yksi yhteinen palsta, jonne voi tulla kysymään mitä tahansa mistä tahansa elektronisesta laitteesta.
Tämän palstan nimeksi voisi muuttaa vaikka Yleistä elektroniikasta ja sitten tarvittaessa lisätä uusia palstoja, esim. itse tehtyjä laitteita varten.- häivy_jo
Nimenomaan tämän palstan kuvausta TÄYTYY muuttaa, on täysin pakko koska tänne tungetaan jopa sellaisia kommentteja kameroiden optiikasta joissa ei elektroniikkaa ole juuri nimeksikään! Eli koska tämä on ALUNPERIN tarkoitettu nimenomaan rakenteluun niin palstan kuvausta täytyy muuttaa. Samalla pääsisimme sinunlaisista häiriköistä ja palstankuvaus-pilkunviilaajista eroon!
häivy_jo kirjoitti:
Nimenomaan tämän palstan kuvausta TÄYTYY muuttaa, on täysin pakko koska tänne tungetaan jopa sellaisia kommentteja kameroiden optiikasta joissa ei elektroniikkaa ole juuri nimeksikään! Eli koska tämä on ALUNPERIN tarkoitettu nimenomaan rakenteluun niin palstan kuvausta täytyy muuttaa. Samalla pääsisimme sinunlaisista häiriköistä ja palstankuvaus-pilkunviilaajista eroon!
Oletko sinä ollut perustamassa tätä palstaa, vai mistä olet saanut tiedon että nimenomaan alunperin tämä palsta on tarkoitettu ainoastaan rakenteluun?
Internetistä löytyy sivustoja, joilla pystyy tarkastamaan miltä sivut ovat näyttäneet vuosia sitten.
Tästä katsottuna Elektroniikka-palsta ei ole ollut alunperin tarkoitettu ainoastaan rakenteluun, joten se on sinun omaa keksimääsi, ei faktaa.
http://web.archive.org/web/20050318212631/http://keskustelu.suomi24.fi/show.cgi?category=98&conference=4000000000000029
Onko sinulla jotain faktaa väittämästäsi, muutenhan se on yksittäisen henkilön omia mielipiteitään, ei yleistä vakavasti otettavaa asiatietoa.
- joku_vaan1
Palautetta laitettu Suomi24:lle, toivottavasti saadaan muutos aikaan:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13420139- Palstan.kuvaus
Hyvä homma...
Saadaan tästä palstasta parempi paikka niin voi sitten jokainen meistä keskittyä emiin harrastuksiinsa ilman, että joku tulee kysymään "mitkä pelastusliivit olis parhaat???" - Rekka.Pate
Näköjään on kadonnut tuo keskustelu...
Täytyisi laittaa yysiksi ylläpidolle viestiä.
- nimimerkki-on-pakollinen
Annetaan jo olla. Kyllä jokainen oikeasti ymmärtää että palsta on Aihealueissa harrastukset joka tarkoittaa elektroniikka harrastuksena, jos kännykän softa tökkii tai facebook ei toimi niin ei se mitään harrastamista kenellekkään ole.
Suomi24 on jo eritellyt puhelimet ja kamerat omille palstoilleen ja meidät harrastajat tänne. Vika ei ole niinkään palstan kuvauksessa vaan psyykkisistä ongelmista kärsivässä ihmisessä sekä puuttuvassa moderoinnissa.
nyt me kaikki nähdään kuinka pahoja vaikutuksia mm koulukiusaamisella/muulla syrjimisellä ihmiseen voi pahimmillaan olla. Olisi hyvä kun poliisi aktiivisemmin tarkastaisi epäilyttävien henkilöiden asunnon ja takavarikoisi mahdolliset aseet, räjähteet ja muut vahingontekovälineet jo mielenterveysongelmien alkuvaiheilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus64165Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va952303Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J61999Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38861Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?186860- 47854
- 34831
Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke119785- 36776
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.35772