Olkoon 12.3. vanhan puumanaisen päivä! Kuulin mahtavan tarinan baarissa matsin jälkeen. Jätkä jutskas eräästä vanhasta muijasta, joka sai ainakin viisi lasta monen eri miehen kanssa sen 25 ikävuoteen mennessä ja jäi vaille koulutusta. Puumamaisen saalistuksensa se aloitti n. 30-vuotiaana, mutta pian pikkukaupungit tulivatkin liian tutuiksi, joten muuttoja piisasi. Hankalia juttuja Hyvinkäällä, Valkeakoskella jne.. en kyllä muista kaikkia. Kertojan mukaan puuma luulee olevansa kaikkein parhain taidoiltaan ja tosi haluttava ulkonäkönsä vuoksi. Kuitenkin sen pesää on käyttänyt todella moni ja sitä on käytetty kauan. Aina se on näkynyt puuman naamasta, isosta koville joutuneesta kropasta ja erityisesti puuman käytöksestä. Nuo ei parane Elixialla tai meikeillä, mutta ei se puuma ole kuulemma koskaan tuota itse tajunnut. Järestään eri keissien mukaan eka yön jälkeen aamulla kyntömiehelle iskee kamala pakkis. Herättyään sitä haluaa heti johonkin kauas pois, mutta koukuttaahan se, kun puuma on aina valmis, maksaa kaikki kulut ja järjestelee muut käytännön asiat. Miehelle miehen työ, mutta piankos jännittävä toilailu varsinaisen hempukan kanssa on ohi. Ei sitä kukaan tosissaan ota. Jätkä pohti, että tietääköhän sen nykyinen siipeiltävä tämän kaiken? Tätä puumaa sinun ei kuulemma tarvitse etsimällä etsiä, sen tunnistaa helposti ja aina se väijyy sopivaa nuorta saalista, nyt paremmalla ajalla, nimittäin eläkkeellä.
Vastaukset 15
- Puumanhuuma
Karmeeta katsottavaa ja samalla tragikoomista Hyvinkäällä muutamat puumat. Muijat käy 50-70 ikävuoden välillä ja ravintoloissa heidän kynsissä 18-25 vuotiaat nuoret kundit.
Paljossa kaljassa luulevat olevansa daamit kovinkin seksikkäitä ja kiehnäävät ja esiintyvät teinimäisesti ravintoloissa. Vuosien liika rööki ja alkoholin kulutus on tehnyt koulutytöillemme jo tehtävänsä. Osalla ylensyöminen ja väärät vaatevalinnat vielä kruunaavat koko kakun.
No senverta puolustustakin voi sanoa, että on toki olemassa 50-70 vuotiaita puoleensavetäviäkin ns. hyvin säilyneitä naisia, jonkinverran, mutta ei nyt heti tule Hyvinkään ravintoloista mieleen, varmaan ovat tasokkaammat ikäneidot kiltisti kotona ja tällöin ei puuman titteliä voi heille suoda/(tuomita). ,miten täten itse käsitän puuman, tuon ravintoloissa saalistaan vaanivan pedon.- annamunnauraa
On tainnut Pikku Petterille tulla pakit, kun olisi pitänyt rupea tosi toimiin, tuli
pikku
petterille housuun kakit. Kun niin ottaa päähän , kun ei päässyt puuman pukille. heh heh. - höpötystä
annamunnauraa kirjoitti:
On tainnut Pikku Petterille tulla pakit, kun olisi pitänyt rupea tosi toimiin, tuli
pikku
petterille housuun kakit. Kun niin ottaa päähän , kun ei päässyt puuman pukille. heh heh.BÖÖ sanoi pikkusonni kun ei ylettynyt.
- Totuustästä
Täytyy ihmetellä näitä sun tiettyjä Pikku Pettereitä, miten heille voi edes pakkeja antaa, kun juttu toimii just toistepäin tosielämässä. Pikku Petterit tekee sen valinnan, kun edessä on liika röökillä pilattu ylipainoinen alkoholisoitunut cheerleader ja ikäkin lähempänä 60v.
Juttu sitten erikseen jos kohdalle sattuu fitness luokan urheilullinen hyvin säilynyt solakka ja kiinteähkö rotu puuma, tällöin puuma tekee sen valinnan. - Puumiajagepardeja
Puumista on viimeaikoina mediassa keskusteltu, mutta mikä on puuman miespuolinen vastine?, joka metsästää 18v. -30v. nuoria naisia. Kertokaas jotain näistä. Onko nää sitten gepardeja?
- höpötystä
ikuisia kakaroita, kunnes nitrotkaan ei auta.
- kiinnostaa999111
" Herättyään sitä haluaa heti johonkin kauas pois, mutta koukuttaahan se, kun puuma on aina valmis, maksaa kaikki kulut ja järjestelee muut käytännön asiat."
Eli nainen maksaa miehelle seksistä? Mies on siis huora? Yhteystiedot? - Näinseon
Hyvinkään yössä liikkuu puumia rattopoikia ja aikuisia miehiä, joita eräät nuoret naiset halajaa pojankloppien (rattopoikien) sijaan.
Sitten on nää oman ikäisten kanssa olevat tavikset. - endis
Hyvä juttu
- Mahtavaa
Aivan mahtavaa!
- ööööööööö
Se on tänään!
- murakukka
" Herättyään sitä haluaa heti johonkin kauas pois, mutta koukuttaahan se, kun puuma on aina valmis, maksaa kaikki kulut ja järjestelee muut käytännön asiat."
Eli nainen maksaa miehelle seksistä? Mies on siis huora? Yhteystiedot?
Luulen, että tuo puuma tunnetaan Valkeakoskella ja sen naapurikunnissa. On sen verran kova remma! - Vaputtaa
Mukavaa Vappua!
- näinvoikäydä
Kas kun miehiä tuollainen kouluttamaton vanhus niin kiinnostaa, että puumaksi sanovat. Tyttöjen kannattaisi vähän miettiä tulevaisuuttaan, ennen kuin jättävät koulun yläasteelta kesken ja ryhtyvät noihin hommiin. Ei kouluttamattomalla ole mitään tulevaisuutta, ja sukupuolitaudilla varustetulla vielä vähemmän. Sitten viihdytäänkin baarissa, juodaan alkoholia ja kun koulutusta ei ole, mikään muu ei kiinnosta kuin kouluttamattomien, päihtyneiden miesten haaliminen baareista.
Siinä se tulevaisuus sitten on, tuhruiset kajalit silmien ympärillä, käytettynä ja alkoholille haisevana punaisena olentona baarissa.
Varoittava esimerkki. Eivätkä tusinasutturoita käyttävät amispojat ole yhtään erilaisia. Aina valkolakki vappuna lippis. - 44dk
12-vuotiaille kondomien jakaminen "sukupuolivalistusta".
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moottoripyöräonnettomuus
Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää63779- 157753
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa25750Jos oikeasti haluat mies
Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.100730Uusi ruokapaikka
Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä27708Miten sinä voit?
Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua93667Kerro minulle totuus
Minä haluan kuulla sen nyt. Kenen kanssa sinä olet nykyisin, ja miksi jätit minut? 🐒193636- 22592
- 61572
VILLISIKALAUMA TULOSSA IISALMEEN
Yle: Poliisi varoittaa Iisalmen keskustaa lähestyvästä villisikalaumasta Poliisi on pyytänyt Pohjois-Savossa Iisalmessa40539Hautakivien massapoisto aloitettu Härkökankaan vanhalla hautausmaalla kaikessa hiljaisuudessa!
Suomussalmen seurakunnan kirkkoneuvosto on tehnyt historiansa surullisimman päätöksen hautojen haltuunotosta ja raivauks34516On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit78460- 39455
- 57445
Useita poliisiautoja kunnantalolla
Maijojen kyydissä tuttuja naamoja ja nyt kannetaan arkistolaatikoita autoihin. Nyt se on alkanut. Pidätykset.9429sinulle....
Olen ymmärtänyt, ettei minua haluta enää takaisin. Mitään pahaa en koskaan halunnut sinulle. Ikävä että kuvittelit niin.75427Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25427- 70423
- 54408
On kyllä tosi surullista
jos kaivattuni (nainen) luulee palstan tyhmien viestien olevan multa. 😔Ei ole mitään syytä, miksi kirjoittaisin sellais68397