Olen 164cm ja painan nyt n. 50kg ja aina vaan näytän isolta en tosin läskiltä vaan luisevalta ja ISOLTA. Olin tosi lihava pitkään ja mua haukuttiin jos teiniäiästä asti isoksi, vaikka tuolloin olin edelleen se 164cm tosin painoin 64 kg, mutta kuuluin koulun "lihavempiin" tyttöihin, vaikka painomäärältä en ollut kuin aika normaali, mutta ne isot luut saa näyttämään mut aina lihavalta.
Nyt olen anorektinen koska mun isot luut törröttää ja näyttää tosi ISOILTA. Moni yli 100 kiloinenkin nainen näyttää mua sirommalta ja naisellisemmalta ja ennen kaikkea PIENEMMÄLTÄ. Olen todella massiivinen ja mskuliininen jota ei ikävä kyllä hoikkuuskaan saanut näyttämään yhtään pienemmältä toki olen hieman pienemmän tai oikeastaan vain laihemman näköinen kuin silloin lihavana. Ainakaan laihduttaminen ei kaunistanut yhtään joten en tiedä mitä muuta hyötyä oli paitsi terveyshyödyt.
Jättiluinen
6
270
Vastaukset
- mammuttiN
Olen kokoa 38-40 ja kengänkoko 42. Ei tää ole provo vaan kyse todella epämuodostuneesta kummajaisesta tai jos nyt isloluisia voi pitää epämuodostuneena.
Aika hassun kuuloista kun ottaa huomioon, että todellakin olen 164cm ja painan 50kg niin nuo kaikki koot ja mitat on aivan kuin jonkun isokokoisen miehen tai vähintään 2 metrisen naisen kokoa. En myöskään ymmärrä lihasteni massiivisuutta koska en harrasta MITÄÄN LIIKUNTAA vaan pelkästään istun ja makaan, mutta lihakset ja voima on kuin jollain Hulkilla.- Eitaas
Kokoa 38-40 oleva nainen ei ole kaksimetrinen, vaan koko on medium. Eli keskimittainen. Kenkäsi koko on ehkä vähän iso, mutta tunnen pari muutakin isojalkaista ihmistä.
Mä muuten väitän, että kovin moni 100kg nainen ei näytä sirommalta. Sulla ei ole mitään käsitykstä siitä paljonko tietyn mallinen ihminen painaa. Nyt oikeesti, takaisin todellisuuteen ja hanki vaikka ammattiapua tuohon kehonkuvasi vääristyneisyyteen. Tai sitten haet tältä palstalta vain boostia itsetunnollesi, vaikka tiedät itsekin olevasi hoikka.
Edellisessä ketjussa valitit näyttäväsi bodarimieheltä. Näytät siis tuolta?
http://www.mikanyyssola.fi/photo-gallery/
Tyyppihän on siis 164cm mies, jolla on massiiviset lihakset. Arvaa paljo se painaa? Annan vihjeen, vastaus ei ole 50kg. - mammuttiN
Eihän mulla tietenkään ole ne lihakset bodadut/pullistuneet, vaikka ne isot ovatkin, mutta toki jos alkaisin bodaamaan nii ne kasvais, vaikka kuinka isoksi kuten tuolla kuvan miehellä.
Niin onhan koko 38-40 M-kokoa eli eihän se toki ISO koko ole, mutta on se minun kokoisille naisille jotka ovat 164 cm ja 50 kiloisia niin melko iso koko, kokoon nähden. Joten kyllä luut voivat todella paljon poiketa kahdesta samankokoisesta ja painoisesta naisesta.
Ne jotku tosi lihavat naiset joita olen nähny ovat olleet siroluisia eli esim. pieni lyhyt selkä ja hartiat ja mulla taas iso pitkä ja leveä joten kyllä ne lihavat näyttää monesti pienemmiltä ja varsinkin tosi monella lihavalla naisella kasvot on todella pienet eli aika harvalla naisella menee läski kasvoihin ja pienissä kasvoissa se tuskin näkyy, mutta mulla on jättikasvot niin se on ihan sama oonko lihava vai laiha ne muun kasvot on silti aina JÄTTIKOKOISET.
- Jättiluinen
Olisiko suomessa jokun lääketieteellinen taho joka haluaisi mut lääketieteellisiin kokeisiin? uskon, että luustoni kiinostaisi tutkijoita koska kaltaistani toista tuskin maapallolta löytyy. Tämä voi olla joku harvinainen sairaus tai mutaatio ehkä luistani parhaimmassa tapauksessaa saattaisi löytyä ratkaisu luukatoon.
- kysylääkäriltä
LOL. No voithan aina ottaa yhteyttä esimerkiksi lääkäriin ja kysyä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.3432789SDP pelastaa uppoavan Suomen
2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis622247Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj781939Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis651581- 1401522
- 611078
Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki1021019Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!
Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li7918Raiskaukset loppumaan?
Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön230875- 39770