Pitäisikö personal trainereiden omata lihasta?

https://instagram.com/elamasikuntoon

Tyyppi näyttää siltä kuin ei olisi ikinä painoihin koskenutkaan!
9148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

No eihän tuo nyt mikään ihan hernekeppi ole, ihan tavallisen natu treenaajan näkönen joskaan ei ehkä kovin pitkää viä treenannut. Vai pitäisikö PT:n mielestäsi aina olla joku kauhee horkka reijo?

Äänestä

Eihän kaikkien personal trainereiden ja heidän asiakkaidensa intressinä ole maksimaalinen lihaskasvu.

Äänestä

Tätä olen miettinyt monen monta kertaa.

Kun salilla on eim:5 vuotta harrastaneita niin niin ne on ihan plösöjä.

Vaikka onkin natu niin se näkyy ja kaus kun on kunnossa.

Tuntuu kuin olisivat pilapali miehiä suomessa nämä treenaajat.

Äänestä

Ei. Kyllähän se salihommia helpottaa, jos painot liikkuu kevyesti mutta ei se välttämätöntä ole. Osaaminen ratkaisee.

Äänestä

Tollahan on melkein sama sukunimi kuin Bullilla, ehkä siitä vielä tulee samanlainen lihavuori :)

Äänestä

Valmentajan ei tarvitse olla lajinsa mestari, ei aikaisemminkaan mutta hieman pitäisi olla uskottavuutta.
Ei tartte olla mikään lihasmöykky mutta olisi eduksi olla edes hieman treenanneen näköinen.

Pahimpia ovat läskit ravintoterapeutit jotka neuvovat ihmisiä painonhallinnassa ja jopa laihdutuksessa.

Äänestä
  • Juuri näin. Haluaisitko nyrkkeilyvalmentajaksi Mike Tysonin, vai miehen joka valmensi Mike Tysonia?

    Äänestä

  • >Pahimpia ovat läskit ravintoterapeutit jotka neuvovat ihmisiä painonhallinnassa ja jopa laihdutuksessa.

    Miksi ne mielestäsi ovat pahimpia?

    Äänestä

Lihavat PT:t ovat koomisen näköisiä. Lihasta ei tarvitse olla, mutta lähellä normaalipainoa pitäisi PT:n kylläkin minusta olla.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


OstaisitkoHäneltä kirjoitti:

https://instagram.com/elamasikuntoon

Tyyppi näyttää siltä kuin ei olisi ikinä painoihin koskenutkaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu