Juoppo mamma on näköjään ottanut jälleen kerran ritolat Myllypuron katkolta ?Viimeeksi se pölli vahtimestarin lompakon ja paineli kolmannelle linjalle viinakauppaan ja ehti vetää kymmenen pulloa Aperitaa ,ennen kuin kytät sai sen kiinni Domina-kellarin vessasta yrjöämästä.Siltä reissulta Myllypuroon palattuaan se pantiin saunan eteiseen nukkumaan ja ovi tiukasti säppiin ,mutta se piru varasti kiukaan saunasta ja kiipesi kiukaan kanssa ikkunasta ulos ja kauppasi sen ryssille satamassa ! Se sai viisi litraa pirtua kiukaasta ja nyt se lähtikin sitten friikkilään eli Pihlajakadulle dokaamaan Karin kanssa.Ja se ajatteli ,että Lasse voisi taas maksaa sille pari kymppiä pikaisesta kakkosesta saunalla ?
Juoppo-Maarit karkasi katkaisu-hoidosta ?
22
306
Vastaukset
- Puolilöysänä
Kyllähän se Lasu kohta vääntää naamaa oikein tosissaan friikkilän yhteissaunassa ,kun juoppo-Maarit lypsää puolilöysää lauteiden alla sekopäisenä pirtusta ?
- kjkgjc
Kuitenkin nuoleskelisit Maaritia?
- qeqeqeqeeqeqeq
Nuoleskelisit sen hiivaista vittua?
- hgjcb
qeqeqeqeeqeqeq kirjoitti:
Nuoleskelisit sen hiivaista vittua?
Haha vitsi :D
- HyiOlkoonMaaritia
Lassekaan ei pysty noin sonnan hajuiseen kakkoseen ryhtyä .Hyi olkoon miten vastenmielinen ilmestys kerta kaikkiaan ?
- Girlie19
Mitä se Maarit muka tekee saunalla ?????
- AaaAaAaaaah
Pitäähän sen vanhaa ja löysää vittuaan putsata.
- JuoppoLalliMS
Kyllä on vanha akka sen näköinen ,että on viinaa juotu ja urakalla ihan oksettaa katsoa sen naamaa ????
- jgjhnxn
Kuitenkin panisit sitä.
- Viinamaarit
Kuitenkin Taalasmaan Kari panee sitä. Vanhaa juoppoa. Ei saa nuorempaa? Yööökk.
- yööökss
Ja Kristiinaa ja ilmeisesti Helenaa vielä :X :X
- Panomiestaalasmaa
Ketä Kari ei panis? Varmaan Evakin saa pian meisseliä, kun Jirpalla on lyijykynän paksuinen ja lyhyt.
- LeuatonTale
Kari on panomies ja panis Ullaakin, jos se ei olis sen äiti.
- jgkv
LeuatonTale kirjoitti:
Kari on panomies ja panis Ullaakin, jos se ei olis sen äiti.
Ja Tyyne Puustista jos olisi elossa. :D
- LeuantonTale
Setämies Kari panee kaikkea liikkuvaa.
- PellitKiinni
LeuantonTale kirjoitti:
Setämies Kari panee kaikkea liikkuvaa.
Eihän juoppo-Maarit paljon liiku ,sehän makaa kuin muumio kun ei pysty liikkumaan laisinkaan kun on koko ajan pellit kiinni ?
- linnunpesä
Maarit oli 70-luvulla amerikassa mielisairaalassa ja ystävystyi intiaanin kanssa joka opetti Maaritille miten lähdetään kaltereitten takaa. Maarit muisti!
- NaamastaNäkyy
Kyllähän ne intiaanit opetti sille miten keitetään kovaa sienisoppaa ja sitä se on vetänytkin ja rankasti naamasta päätellen ???
- q2sssssfee
Vanhan vitun haju houkuttelee Kain paikalle kerran toisensa jälkeen.
- hiyuy
Jukka ja Maarit Salin oli tosi kova pari!
- DebiiliHomo
Jukkahan oli debiili homo ?????
- qyqqtyqtqt
Aivan varmasti homo, kun jätti Maaritin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 11510223
- 525010
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422181Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052038- 261904
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131581Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411382Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v31971Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54967Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta24953